Перейти до змісту

Ідентифікація сорту яблук


Scabiosa

Рекомендовані повідомлення

Шукаю допомоги досвічених садівників, а саме, допоможіть визначити два сорти зимових яблук. Хочу ще розвести ці добрі яблука, а щепити не вмію (ніхто не вчив, а показати нікому, та й принаймні одне дерево майже не має молодих пагонів для щеплення, родить на кільчатках). А також, де їх можна придбати (наприклад, із сусідньої теми в цьому розділі)

Отже, сорт №1.

sort1.jpg

Великі соковиті солодкі із легкою кислинкою та тонким специфічним приємним не нудним ароматом. Найбільші не поміщаються в поперечному перерізі двохлітрової пластикової пляшки. Частина до цих пір на дереві. Мякуш білий. Ті, що в тіні, не мають червоного забарвлення. Дерево родом десь із кінця 80-их. Дерево високоросле, і дає багато вовчків, характерне гострокутне розходження гілок.

Сорт №2.

sort2.jpg

Деревина дає багато порівняно дрібних яблук, схожих на "яблучне" завершення зрізаного конуса. На смак солодкі приємні, мякуш зеленаво-білий, за будь-яких умов яблука повністю темно-вишневого кольору. Дерево родом не пізніше 70-их років (а може і 60-их), плоди на кільчатках, приросту майже не дає. Яблука опали і "вкрились" листям, бували випадки, коли весною, наводячи лад, ми з-під листя витягали цілі і неушкоджені смачні ці яблучка. Підозра на Джонатан, але при зберіганні ніякою "сіточкою" не покриваються, лиш інтенсивніший колір стає, і дерево зимостійке.

Отже, чекаю вашої допомоги, особливо по другому сорту, якого щось не зустрічав більш ніде, першого смак (але не вигляд і розміри!) в супермаркетах зустрічається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись у Маяках було сильне господарство по вирощуванню яблук. Вам би там розпитати. Там збереглася сортова станція. Керує нею Кулибаба (здається). Якщо так сильно треба, то можете поїхати, показати яблука. Думаю він ідентифікує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фото яблук для ідентифікації можна?

Так є ж фото. Ну хіба завтра, при дні, ще кілька зроблю.

to Scorpio76. Так саду вже ж нема як промислового.((. Та і на борді люди, можливо, знайдуться, я б і з яблучками для ідентифікації в межах міста би підїхав, якби знаючий чоловік (жінок-садівників чомусь набагато менше).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вибачаюсь, в Опері в мене чомусь фото не відображаються, в ГХромі все чудово видно )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшов старий довідник по яблуням.

перший сорт може бути також Мекінтошем

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшов старий довідник по яблуням.

перший сорт може бути також Мекінтошем

То що, брати пару яблук, і на здибанку? :blush:

Можливо, і він, Мекінтош (просто Мекінтош, не Мекінтош червоний!), тим більше описано тут характерний аромат, який я підтверджую (принаймні так думаю). Паралельно на тому сайті "повештався" і знайшов назву ще двом яблуням в саду - Слава Переможцям (пізньолітнє). А от який другий, давніший сорт - :sq_ye: Ідей нема?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Невже нема на форумі більше досвідченіших садівників? Принаймні один сорт ще не ідентифікований. :_08:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...