Перейти до змісту

Як боротися з частими перебоями в електропостачанні будинку


Pr0ektant

Рекомендовані повідомлення

Недавно появились часті перебої в електропостачанні будинку, які тривають від кількох хвилин до кількох годин і навіть днів. Як з цим боротися? як захистити побутову техніку, насос, котел? як забезпечити мінімальне освітлення?

в інеті надибав інформацію про газогенератор. Чи варто його встановлювати? хто стикався з такою проблемою і як її вирішували?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стабілізатор на вхід (захист від перенапруги).

УПС на критичну техніку.

Генератор як резервне джерело електроенергії на тривалий термін.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В барахолці я пропонував безперебійник на 1 кВт. Це Ви можете навантажити на нього до 1 кВт техніки і після зникнення напруги він деякий час протримає , я перевіряв на ЛСД телевізорі прортримав 1,5 год і далі мені набридло. До того ж вирівнює скачки напруги (стабілізатор). Якщо цікавить Тут

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стабілізатор на вхід (захист від перенапруги).

УПС на критичну техніку.

Генератор як резервне джерело електроенергії на тривалий термін.

Для деякої техніки (котел, наприклад) треба синусоїду, УПС не всякий підійде, генератор ліпше, тому не все так просто. ((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для деякої техніки (котел, наприклад) треба синусоїду, УПС не всякий підійде, генератор ліпше, тому не все так просто. ((
Це тобі хто таке сказав? Генератор не дає ідеалу так само як УПС, да і щоб на генераторі техніка нормально працювала, навантаження на нього має бути не більше 30-50%. Для циркуляційного насосу (в котлі) підійде будь-який УПС (меандр), перевірено на власному досвіді.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це тобі хто таке сказав? Генератор не дає ідеалу так само як УПС, да і щоб на генераторі техніка нормально працювала, навантаження на нього має бути не більше 30-50%. Для циркуляційного насосу (в котлі) підійде будь-який УПС (меандр), перевірено на власному досвіді.

Насосу - так. А платі добре буде? Про це спитати можеш в одного спільного знайомого, він на стабілізатор перейшов з упса, помінявши плату котла "очень недорого".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

було таке явище, подзвонив в жек, все вирішили

Як мені пояснили електрики - проблема в поганому(застарілому, зношеному) трансформаторі та великій кількості нових підключень. Потрібна заміна трансформатора. А коли і за чиї кошти його поміняють - невідомо. Це розтянеться на роки, тому потрібно звикати до таких перебоїв :(

щодо обладнання яке потребує упсів - це холодильник(150Ват (600ват при запуску)), насос на скважині(550ват), циркуляційний насос в системі опалення та електроніка на котлі. Напевно краще ставити кілька упсів.? Стабілізатор один, але як правильно розрахувати потрібну потужність?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сучасні промислові підприємства свої складні електронні обладнання захищають професійними УПСами. Існують УПСи для захисту цілого цеху чи навіть підприємства ,захищаючи не тільки від пропадань напруги а й від неякісної енергії, ясне діло про генератори при цьому ніхто не згадує. А те що в когось щось вилитіло так не факт що по причині УПСа .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Насосу - так. А платі добре буде? Про це спитати можеш в одного спільного знайомого, він на стабілізатор перейшов з упса, помінявши плату котла "очень недорого".
Яка плата? Шо за кЄтай? В мене в Юнкерсі термопари кругом і 0 електроніки ))))))))))))))
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка плата? Шо за кЄтай? В мене в Юнкерсі термопари кругом і 0 електроніки ))))))))))))))

Всі деталі в Андрія. Там Юнкерс теж ніби. )) В мене точно на платі МП є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всі деталі в Андрія. Там Юнкерс теж ніби. )) В мене точно на платі МП є.
Не уявляю її призначення там. Кліматконтроль краще зовнішній як і насос (дешевше і легше міняти), а більше не уявляю, хіба свістєлками з ЖК грошей здерти чим побільше і заробляти на сервісі в кого МП горить ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для газогенератора потрібне окреме приміщення? вентиляція? димовидалення? фундаментна подушка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

було таке явище, подзвонив в жек, все вирішили

Як мені пояснили електрики - проблема в поганому(застарілому, зношеному) трансформаторі та великій кількості нових підключень. Потрібна заміна трансформатора. А коли і за чиї кошти його поміняють - невідомо. Це розтянеться на роки, тому потрібно звикати до таких перебоїв :(

щодо обладнання яке потребує упсів - це холодильник(150Ват (600ват при запуску)), насос на скважині(550ват), циркуляційний насос в системі опалення та електроніка на котлі. Напевно краще ставити кілька упсів.? Стабілізатор один, але як правильно розрахувати потрібну потужність?

Нормальний упс розрахований на короткочасні стартові навантаження , тому їх враховувати не треба. Далі рахуй кількість обладнання яке будш захищати та сумуй потужності .Став 1 потужний упс або декілька малих на кожну точку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для газогенератора потрібне окреме приміщення? вентиляція? димовидалення? фундаментна подушка?
Як мінімум відвід вихлопних газів з приміщення (від генератора), ну і звукоізоляція (при необхідності)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

став генератор з автоматикою

Система управління та контролю

Дизельні генератори оснащені системою управління, яка складається з:

- щита управління;

- комплекту приладів контролю температури, тиску, рівня палива;

- пристрою аварійної зупинки.

Кількість фаз генератора

Вибираючи дизельні генератори, слід визначити їх необхідну фазність. Однофазні генератори застосовуються в основному при використанні однофазних електропроводок і побутових електроприладів. При експлуатації трифазних генераторів слід враховувати дотримання умов зразкової рівності потужності споживачів, що знаходяться на різних фазах. Різниця потужностей на різних фазах не повинна перевищувати 20-25%.

Необхідність автоматизації

Багато модифікацій дизельних генераторів можуть обладнуватися системами автоматичного запуску в разі раптового відключення стаціонарного джерела живлення. Якщо в будинку не передбачене постійне перебування когось, хто міг би запустити генератор, ці системи необхідні. Така система самостійно запустить електростанцію в разі відсутності напруги в мережі протягом розрахункового проміжку часу (зазвичай 0,5-1,0 хвилини) і відключить електростанцію, як тільки відновиться централізована подача електроенергії. Вирішуючи питання надійності електропостачання, система автоматичного запуску, звичайно, здорожує устаткування і, крім того, вимагає періодичного випробування для підтримки в постійній готовності. При ручному запуску електростанції необхідна установка на електричному вводі в будинок так званого перекидного рубильника, що має два незалежних положення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для будинку УПС"и не вихід - система буде коштувати дорого, вимагати багато місця і відносно частої і недешевої заміни батарей.

Котел нереально витримати на батареях, холодильник і подавно :(

Сам стикнувся з цією проблемою трохи в іншому розрізі - дома багато живності дуже і дуже недешевої. Всі системи життєзабезпечення зав"язані на електроенергії. Перегравшись купою (зараз постійно дома трудиться 4шт від самого простого до смарта) УПСів, для себе вирішив що єдиний вихід - генератор з автоматичним пуском. Газові раніше в Україну не завозили, по ссилці цікава модель, але в наявності нажаль нема. Ну і про газовиків не забуваємо - в проекті треба щось хімічити, оскільки ці установки навряд чи мають всі висновки і пройшли нашу дозвільну систему для підключення в загальну газову мережу :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в тому і прикол, що по ссилці - китайський генератор. Скоріш за все, буде проблема з дозволами при підключенні газу... а от з цим проблем не буде, бо він сертифікований в Україні але й ціна в 3,5 рази більша за аналогічний китайський...

Бензиновий чи дизельний не вигідно ставити з теперішніми цінами на пальне.

згідно підрахунків, на 1 год роботи газового генератора(5кВт) йде 2,3м.куб газу (ціна газу зараз 725,4 грн за 1 тис. куб. м) це всього 1.69грн.

дизельний (5кВт) - приблизно 1,2..1,5кг палива йде за 1год.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Впринципі теж непогана ціна, якщо він ще й з автопуском, то взагалі супер (особливо для тих, хто може собі таке дозволити)

Та і китайця підключити можна - закладаємо в проект газову плитку в цоколі/пристройці, ставимо трійник на трубу і маємо відвід на нашого китайця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

Дорого всім вечора.

потрібна допомога.

Живу в приватному секторі (Цукровий район)

живлення йде від старого трансформатора.

скачкі неральні в день в розетці аби 200 Вольт, в вечері з 17 зодини аби було 170.

техніка як тв,холодильник вродіби тримає.

а вот стаціонарний пк - просто дуріє від скачків.

в день може до 11 години проробити в спокою а далі аби 20 хвилин,як не менше раз за разом.

упс - неспасає. вньму тіпа є АВР на 10% але шось тих 10% навіть назамітно.

думаю купити стабілізатор, підкажіть будьласка яка оптимальна модель- буде використовуватись на 1 пк. на 1 кВт думаю вистачить - найшов таку модель http://www.energoshop.in.ua/tovar/3875.html

яка ваша думка?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коли був пк а не ноут, сам мав таку проблему.

виручала така стара совітська цяцька

avtotransformator-regulirovochnyj-ampquotarb-400ampquot-novoukrainka.jpg

Вручну собі напруги "прикрутив" і все гаразд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую vamipich.

так прикрутити то мало, потрібно щоб тримали швидкі скачкі до 1 сек.

потрібно щось нове, бо такого як в тебе я незнайду.

(така сама проблема в моїх сусідів, попросили допомогти -шукаю варіант до 300 грн)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

таку штуку в барахольщиків на базарі можна найти.

а швидкі перепади напруги в мене упс вже ловив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для деякої техніки (котел, наприклад) треба синусоїду, УПС не всякий підійде, генератор ліпше, тому не все так просто. ((

А хто вам про синусоїду говорив ? Майстри по котлах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Цікава тамка, ТС відпишись що там як вирішив?

0011.jpg

Ось це 3 (ККД інвертора 80%) кіловати в акумах та інвертор чого повністю вистачить щоб освітлювати будинок годину дві енергозберігальними лампами(50 шт.), це так для наглядності, їх треба провітрювати ато водень як кажуть гримучий газ але водень то фігня ще купу всього від них несе...

Я теж колись думав але фінансів явне не вистачить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...