Перейти до змісту

"Шкребе" блок живлення


Рекомендовані повідомлення

При запуску ПК в БЖ щось "шкребе", я думав, що це діло в кулері, що він застарів, хоча БЖ всього 4 міс. Сьогодні поміняв його на новий і при запуску та сама проблема.

Підкажіть в чому тут проблема?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Впевнений, що "шкребе" саме в БЖ?

Де стоїть комп? чи може щось попадати в кулер БЖ ззаду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Впевнений, що "шкребе" саме в БЖ?

Де стоїть комп? чи може щось попадати в кулер БЖ ззаду?

на 100%, запускав сам БЖ відключивши його від материнки. Комп стоїть в комп'ютерному столі, але пробував запускати і вийнявши його з стола. В новому БЖ кулер не ззаду, а знизу так що попасти туди за час коли я його ставив нічого не могло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

что значит "запускал сам без материнки"? БП очень не рекомендуется включать в сеть без нагрузки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 mix_forever

А як по іншому можна було перевірити, що саме шуршить? я ж його не на годину вмикав, а просто вмикнув і виключив

2 Tum@n

Ну само собою, що він так не увімкнеться. Контакти я змикав

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

причин може бути масса: якби почути той звук - сказав би точніше, можливо цей звук від електронної частини Б.Ж. від високочастотного перетворювача, фільтра і т.д. Я б тобі порадив його занести десь на нормальну фірму і добре його протестити, бо це може погано закінчитись для заліза що в ящику (у самого був гіркий досвід - вижила тільки опора)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може дійсно щось пробивати: тоді будуть подібні звуки... Що ж до увімкнення без материнки, то тре було хоч сідюка якогось до нього підключить...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2mix_forever:

Увімкнення БЖ без навантаження зовсім не є смертельним чи небезпечним. Більше того, замикання зеленого і чорного проводів в роз'ємі, який включається на мамку -- нормальна практика для тестування БЖ. Це я тобі заявляю як сертифікований спеціаліст по сервісному обслуговуванню комп'ютерів АМІ :)

2VovkleV:

Однаковий шум електронної частини двох різних БЖ від двох різних виробників? До того ж настільки голосний шум, і який пропадає через декілька хвилин після включення? 95% вірогідність, що це вентилятор. Ну а те що в двох БЖ підряд одне і те ж -- могло просто так повезти :)

2Yurik:

Ти точно ВСЕ повідключав від БЖ перш ніж включати його?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може для AMI це й підходить, але багато блоків без навантаження просто не запускаються (дешеве китайське барахло). Зазвичай при перевірці підключаємо старі вінчестери. Краще два.

Якщо "шкребе" вентилятор, то варто його зупинити на пару секунд - звук зникне. Якщо електронна частина схеми - буде цвіркотати далі. Не завадило б напруги на виходах перевірити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2Yurik:

Ти точно ВСЕ повідключав від БЖ перш ніж включати його?

Абсолютно все. Пробував навіть вийняти його з корпуса, то перший раз трохи шуршав, а поки перейшов в іншу кімнату і запустив там то все працювало тихо. Прийшов поставив назад в корпус запустив і знову те саме шуршання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

[Абсолютно все. Пробував навіть вийняти його з корпуса, то перший раз трохи шуршав, а поки перейшов в іншу кімнату і запустив там то все працювало тихо. Прийшов поставив назад в корпус запустив і знову те саме шуршання.

включай компьютер в "іншей комнате"..

может помочь..ихмо..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

включай компьютер в "іншей комнате"..

может помочь..ихмо..

пробував і так, всерівно шуршить.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жжоте :)

Попередження за порушення пунктів 2.5. та 3.2. Правил конференції

Крім того, порада може виявитись насправді дієвою, якщо в різних кімнатах розетки живляться від різних фаз, а шумить все-таки електронна частина БЖ.

Plum

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

включай компьютер в "іншей комнате"..

может помочь..ихмо..

пробував і так, всерівно шуршить.

А ти можеш записати звук і викласти сюди? Це зняло б багато запитань :)

До речі, комп в тебе через безперебійник включений?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

только звук, по возможноси, в стерео...

моно не даст полной картины..

не бачу потреби писати стерео. Ти ж не збираєшся по запису звуку визначати напрямок, звідки йде звук? А якщо це прикол, то він недоречний.

2Yurik:

Спробуй перед тим як включати комп заклинити вентилятор БЖ чимось, що не проводить струму (щоб випадково не коротнути щось всередині), наприклад незагостреним олівцем.

На БЖ є пломба?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

комп працює через безперебійник, пробував включати і так той самий ефект.

я зара не вдома, через годинку попробую запустити так як писав Plum і потім ще запишу звук

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

при включенні зупинив кулер, шкрябання всерівно було. пломби на БЖ є

Є два варінта рішення .

1.якщо БП не гарантийний і трохи розбираєшся в єлектроніці ,чи маєш знакомих ,що розбираються ,

90% що поганий контакт в силовій частині БП,найщастіше в контактах трасфарматорів і фільтрів,причини ,холодна пайка або при транспортувані сильно його трусило.При включені без нагрузки ток невеликий і контакт тримається ,при збільшені нагрузки просто в контакті створюється невелика єл.дуга і вона шкварчить.Лічиться пропаюваням силових контактів.

2.Якщо БП ГАРАНТІЙНИЙ ,несеш в сервіс і вони роблять те саме.

провірено на прктиці в великій кількасті різних БП,моніторів,телевізорів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, непропайка можлива. Але тоді дивно дві речі:

1. Два БЖ підряд мають однакову проблему. Ну, звичайно, може такий "везучий"...

2. Через кілька хвилин після включення проблема зникає. А це мені вже важко пояснити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так може причина не в самому блоці, а в розетці? Поганий контакт от і шкварчит.

"Шкребсти" можуть лише рухомі частини. А що рухається в БЖ крім куллера та електронів? ;-) Може то вони бігають по провідникам і шкребуться?

Перевір надійність контакту розетка-штекер та в роз'ємі БЖ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі, а БП новий, чи спочатку він намано працював, а потом почав шкребти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, непропайка можлива. Але тоді дивно дві речі:

1. Два БЖ підряд мають однакову проблему. Ну, звичайно, може такий "везучий"...

2. Через кілька хвилин після включення проблема зникає. А це мені вже важко пояснити.

1.найкращий варіант це провірити ,підключити ці 2 БП до іншого компа ,якщо є можливість.

2.плавно можна перехотити до материнської плати,якщ з БП в порядку ,то можуть бути проблеми з конденсаторами і дроселями на платі,і також контакти.Якшо єлектроліт має великий ток утечкі при включені він потребляє великий струм і дроселя можуть свистіти ,через деякий час кондесатор зарятиться , струм зменшиться і дросель замовкає.

Треба подивитися чи немає вздутих конденсаторів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо я правильно все зрозумів з приватної переписки з Yurikом, то ситуація така:

Був старий БЖ. Тіпа noname, який був в комплекті з корпусом. Він почав шуміти. Довго не розбираючись, Yurik пару днів тому поміняв той БЖ на Chieftech 400W. І тепер дуже здивований, що новенький Chieftech також "шумить". До того ж шум зберігається, якщо зупинити (заклинити) кулер.

Шумлять точно БЖ, так як це перевірялось включенням БЖ (шляхом замикання зеленої та чорної жил в роз'ємі, що включається на материнку) без будь-якого навантаження.

Цікава історія :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...