Перейти до змісту

Індексація і перерахунок у зв"язку з підвищенням мін. з/п


talja

Рекомендовані повідомлення

Зіткнулась з такою проблемою. Розгляну на прикладі бюджетної установи: після прийняття закону про держбюджет припинили нараховувати індексацію, але підняли оклади, причому індексація суттєво перевищувала суму підвищення окладу. Перерахунок за попередні місяці не здійснюється.

В іншій бюджетній установі працівнику вирахували із з/п 600 грн. нарахованої індексації за попередні місяця знову ж таки у зв"язку з підвищенням прожиткового мінімуму і з/п. Я дивувалась чому моїй мамі кілька місяців тому вираховували індексацію.

Чомусь, аналізуючи всі ці випадки, закрадається думка, що це підвищення стандартів знизить рівень наших доходів , і взагалі чи законно це???

Індексація здійснюється, коли рівень інфляції перевищує певний рівень. Не розумію причому тут підвищення соціальних стандартів. Виходить, що здійснюючи індексацію, люди отримували більші зарплати, ніж будуть отримувати зараз внаслідок незначного підвищення окладів.

Хотілося б почути як змінилися ваші доходи внаслідок таких змін.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшла щойно

якщо найманим особам (на підприємстві чи у приватного підприємця) було нараховано зарплату менше ніж 869 грн у січні — березні 2010 р. та менше ніж 884 грн у квітні, слід зробити перерахунок. Крім того, якщо на підприємстві застосовується погодинна оплата праці, а годинні розцінки в січні — березні були нижчими ніж 5,201 грн та у квітні нижчими ніж 5,291 грн, також слід провести доплату.

Якщо на підприємстві ставки були більші за законодавчо встановлені норми (приміром, 900 грн), жодних перерахунків проводити не потрібно.

Виявляється, що на решту людей підвищення стандартів не вплине, лише в напрямку податкової соціальної пільги :(

http://www.nau.ua/druk.php?name=327644-27052010-0.txt

щось я не можу розібратися з нашими законами, чи то вже просто голова вночі не працює

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо зараз (в червні, наприклад) працівнику дораховуєтья оклад за попередні місяці (січень-травень), в зв"язку з підняттям мін.з/п "заднім числом" і в тих місяцях вже була начислена індексація, то сума індексації за відповідний місяць змінусовується, якщо вона (ця сума) менша за розмір дорахованої зарплати до цього ж місяця.

Соррі, може трохи заплутано пояснив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо зараз (в червні, наприклад) працівнику дораховуєтья оклад за попередні місяці (січень-травень), в зв"язку з підняттям мін.з/п "заднім числом" і в тих місяцях вже була начислена індексація, то сума індексації за відповідний місяць змінусовується, якщо вона (ця сума) менша за розмір дорахованої зарплати до цього ж місяця.

Соррі, може трохи заплутано пояснив.

я логіку зрозуміла, але чи має право установа мінусувати індексацію і не здійснювати одночасно перерахунок?

І чи законно/справедливо, що підняття окладу відбувається на меншу суму, ніж була індексація.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...