Перейти до змісту

Кримінальне "алло"


Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
Співробітниками Управління СБУ в м. Києві затримано 38-річного М.- громадянина країни азійського регіону, який навчався в аспірантурі одного із провідних університетів України. Іноземець систематично несанкціоновано втручався в роботу мереж електрозв’язку. Упродовж декількох місяців за допомогою емулятора (картки, пристосованої для здійснення безкоштовних дзвінків) М. з київських міських таксофонів проводив тривалі міжнародні телефонні розмови з абонентам із Південно-Східної Азії. Київським УСБУ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, (комп`ютерів), автоматизованих систем, комп`ютерних мереж чи мереж електрозв`язку).

Скоєння злочинів із використанням комп’ютерних технологій нині стало прикметою часу. Сьогодні навіть фахівці не можуть точно оцінити розміри збитків, завданих вітчизняним операторам зв’язку. Столичним управлінням проведено аналіз реалізованих матеріалів, який свідчить про те, що зловмисники втручаються в роботу телекомунікаційних мереж за допомогою ІР-технології, “клонованих” сім-чипів, а також емуляторів телефонних карток (пристроїв - що сприймаються таксофонами як справжні картки).

При цьому одним із шляхів розповсюдження інформації щодо виготовлення та збуту клонів і емуляторів став Інтернет. Кілька спеціалізованих сайтів розміщують інформацію про програмне забезпечення, функціональні схеми, продаж та детальні інструкції з виготовлення і подальшого використання “віртуальних” телефонних номерів.

За матеріалами кримінальної справи, порушеної столичним УСБУ, Шевченківським районним судом міста Львова на три роки позбавлено волі 23-річного громадянина України Р. За допомогою Інтернету зловмисник неодноразово підключався до головної комп’ютерної мережі одного із українських операторів мобільного зв’язку, звідки викрадав технологічну, робочу та конфіденційну інформацію про абонентську базу та діяльність товариства. Зокрема, данні про коди карток службових номерів компанії він використав для створення клонів сім-чипів, які розповсюджував та збував.

Управлінням СБУ в м. Києві порушено також дві кримінальні справи за результатами операцій, які поклали край діяльності нелегальних телефоністів. Обладнання підпільних АТС, на загальну вартість близько 200 тисяч доларів США, було знайдено спочатку в Дніпровському, а згодом і в Шевченківському районах Києва, в офісах комерційних фірм, які виконують будівельні та монтажні роботи.

З’ясовано, що за допомогою ІР-техології зловмисники отримували з Інтернету міжнародний трафік переговорів і замінювали іноземні номери абонентів на номери київських операторів фіксованого та мобільного зв’язку. Це давало змогу клієнтам нелегальних телефоністів зараховувати міжнародні дзвінки як міські. Вартість хвилини розмови при цьому зменшувалася в 4 -10 разів. На різниці у тарифах ділки щомісячно заробляли десятки тисяч доларів США.

З`ясувавши механізми скоєння злочинів, технічні „ноу-хау” від ділків співробітники СБУ ознайомили спеціалістів національних телефонних операторів. Об’єднавши зусилля, правоохоронці та зв’язківці вживають заходів з попередження, викриття і локалізації подібних вторгнень зловмисників у телефонну мережу держави.

http://www.sbu.gov.ua

Ось так!

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...