Перейти до змісту

Перспективы цифрового телевидения


sattv

Рекомендовані повідомлення

У Нацраді запевняють, що Україна не мала жорстких зобов'язань здійснити перехід саме до 17 червня 2015 року, просто саме з цього дня аналогові частотні присвоєння перестають захищатися міжнародними угодами.

Після 17 червня 2015 року аналогове телебачення припиняє захищатися міжнародними угодами та може здійснюватися в тому разі, якщо не створює завад сусіднім державам. Український державний центр радіочастот (УДЦР) надав Нацраді перелік із 57 частотних присвоєнь (по всій території України), які прогнозовано створюватимуть завади цифровим радіоелектронним засобам (РЕЗ) сусідніх держав. У нас для потреб телебачення (цифрового та аналогового) нині використовуються понад 2500 частот, і 57 - це незначна цифра. Але тим не менш, якісь телеканали постраждають.

Після 17 червня будуть вимикатися лише ті передавачі, які створюють завади.

Що далі? На кордонах України є близько 200 РЕЗ, які прогнозовано будуть отримувати завади. Точних даних ми не отримаємо, доки, скажімо, польські чи білоруські передавачі не включаться зі своїми запланованими потужностями. Для всього потрібні натурні випробування: цифрові передавачі наших сусідів можуть створювати завади, а можуть і не створювати. Якщо справді РЕЗ якогось українського мовника отримає завади, цей мовник розуміє, що йому далі недоцільно мовити в аналогу, він уже має цифрову ліцензію, й він повідомлятиме Національну раду, що готовий відключати свій аналоговий РЕЗ. І тоді в нього залишається тільки ліцензія на цифрове мовлення.

Сподіваюся, ми будемо мати ці можливості навесні 2016 року. Адже місяць тому у Варшаві відбулася зустріч адміністрацій зв'язку, в якій брали участь і представники України. Вся Європа наближається до вивільнення першого цифрового дивіденду (смуга частот 790-862 МГц, що відповідає 61-69-му телевізійним каналам) на потреби інших телекомунікаційних технологій, адже всі запустили цифрове телебачення. На черзі - вивільнення вже й другого цифрового дивіденду (694-790 МГц, або 49-60-й ТВК). Це призведе до перепланування частот, передбачених міжнародною угодою «Женева 2006» для України, до зміни кількості мультиплексів, яка планувалася для України названою угодою. Скажімо, розглядається можливість збільшити розміри синхронних зон (за Україною було закріплено 79 контурів, зараз їх хочуть укрупнити або до рівня області, або навіть об'єднати декілька областей). Це дасть можливість раціонально використовувати радіочастотний ресурс (РЧР). І таке перепланування РЧР на рівні адміністрацій зв'язку різних країн триватиме, думаю, до осені. Після цього відбудеться ще й міжнародна координація частот.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 431
  • Створено
  • Остання відповідь

Украина сможет полностью перейти на цифровое ТВ не раньше 31 декабря 2018 года

Уже с 17-го июня Украина начнет переходить на цифровое телевидение. При этом согласно изначальному плану, к концу 2016-го года на территории страны вообще не должно оставаться аналогового телевидения. Тем не менее, на сегодняшний день и население, и инфраструктура, и само государство пока еще не готовы к такому резкому отказу от привычной системы вещания.

11-го июня, в четверг, Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания планирует сделать официальное заявление о том, что переход на цифровое вещание будет отсрочен.

Член Нацсовета Олег Черныш рассказал ЛигаБизнесИнформ о возможных причинах отсутствия прогресса в данном вопросе и о том, какие проблемы необходимо решать в первую очередь, чтобы в Украине все же появилось современное цифровое ТВ, пусть даже позже, чем планировалось.

По словам Черныша, уже 17-го июня должны быть отключены 57 станций аналогового ТВ. Эти станции, согласно данным Украинского госцентра радиочастот, могут стать помехой для цифровых станций соседствующих государств, где современная система вещания уже давно стала привычной.

Непосредственно сам переход на цифровое вещание пройдет в 4 этапа, в рамках каждого из которых аналоговое ТВ будет отключено в определенных областях Украины.

Переход можно ожидать лишь с марта 2016-го года, несмотря на то, что в женевском договоре указаны иные сроки. Дата окончательного перехода пока неизвестна, однако, по мнению Черныша, этого можно ждать не раньше 31-го декабря 2018-го года.

Социологические исследования показали, что 5,7 миллионов украинских семей выбирают кабельное ТВ, 4,5 миллиона – спутниковое, а еще 6,2 миллиона отдали предпочтение эфирному вещанию. Из них лишь около 1,6 миллионов семей смотрят цифровое ТВ. Таким образом, чтобы полномасштабно перейти на «цифру», нужно обеспечить тюнерами еще 4,6 миллионов семей.

По словам Черныша, приобрести set-top-box на сегодняшний день не так-то и просто. Украине требуется новая полноценная государственная программа, обеспечивающая льготные категории украинского населения, а также отменяющая пошлины на ввоз для данных устройств. Кроме того, нужно стимулировать и отечественного производителя заниматься изготовлением тюнеров. Именно от темпов приобретения set-top-box’ов украинскими домохозяйствами и будут зависеть окончательные сроки перехода на «цифру».

Соответствующие предложения Национального совета должны быть переданы на рассмотрение Кабмином до конца этого месяца.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о национализации «Зеонбуда»


В среду народные депутаты от фракций «Самопомич» и «Народный фронт»зарегистрировали проект закона о национализации ООО «Зеонбуд».
Законопроект зарегистрирован под №3575, однако на момент написания новости текстдокумента отсутствовал на сайте Верховной Рады.
Авторами законопроекта указаны председатель комитета Верховной Рады по вопросампредотвращения и противодействия коррупции Егор Соболев, заместитель главы комитетаВерховной Рады по вопросам свободы слова Александр Опанасенко (оба – фракция«Самопомич»), а также председатель подкомитета по вопросам предпринимательства итехнического регулирования Комитета Верховной Рады Украины по вопросампромышленной политики и предпринимательства Геннадий Кривошея (фракция«Народный фронт»).
На сайте Рады также отмечается, что проект закона передан для обработки в следующие комитеты:

  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам экономической политики.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам промышленной политики и предпринимательства.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам информатизации и связи.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам свободы слова и информационной политики.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам бюджета.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам предотвращения и противодействия коррупции.
  • Комитет Верховной Рады Украины по вопросам европейской интеграции.
Напомним, компания «Зеонбуд» получила лицензию оператора национальной цифровойэфирной телесети в декабре 2010 года. Формат вещания DVB—T2 (MPEG—4).
В июне этого года решением Киевского апелляционного админсуда провайдер «Зеонбуд»повторно был признан монополистом на рынке наземного цифрового ТВ, тем самымдоказав правоту АМКУ.
Ранее председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам свободы слова иинформационной политики Виктория Сюмар заявила, что монопольное положение«Зеонбуда» – это вопрос информационной безопасности Украины.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


В Верховной Раде зарегистрирован законопроект о национализации «Зеонбуда»
А що це змінить? :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

не кидайте камінням будь ласка.

Маю намір встановити Т2, в телевізорі є вбудоване, але кажуть, треба антену. Кімнатні варіанти потянуть, якщо 5\5 на відродження, але вікна не в ту сторону?

У нас виходи на дах закриті наглухо після ремонтів, тому власне, хто може дати для тесту, або щось порадити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, halcogen сказано:

То вам антену нада чи тюнер Т2?

т2 в тєліку є. Треба антену, щоб дарма не купувати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Уряд переніс вимкнення аналогового ТБ на 30 березня 2018 року замість 30 червня

Спойлер

Кабінет Міністрів України переніс вимкнення аналогового телебачення не на 30 червня 2018 року, а на 30 березня 2018 року.

Про це стало відомо з оприлюдненого тексту постанови Кабміну № 563 «Про внесення зміни до розділу І Плану використання радіочастотного ресурсу України» від 19 липня 2017 року у редакції від 9 серпня 2017 року.

У тексті постанови йдеться, що строк припинення використання радіотехнології «аналогове телевізійне мовлення» переноситься з 30 червня 2017 року на 30 березня 2018 року.

Хоча ще 4 липня на своєму засіданні уряд ухвалив постанову «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», якою було передбачено перенесення вимкнення аналогового телевізійного мовлення з 30 червня 2017 року на 30 червня 2018 року.

На засіданні уряду 4 липня це питання доповідав голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко. Він повідомив, що «пропонується продовжити строки використання радіотехнології “аналогове телевізійне мовлення” до 30 червня 2018 року». Та додав, що цей проект погодили без зауважень Міноборони, Мінеконорозвитку, Мінфін, Держкомтелерадіо, НКРЗІ та Нацрада.

Але з невідомих причин ухвалений 4 липня текст постанови так і не був оприлюднений.

У порядку денному засідання уряду 19 липня було питання «Про стан виконання рішення Кабінету Міністрів  від 4 липня 2017 р. (протокол № 43) щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення зміни до  розділу І Плану використання радіочастотного ресурсу України”», але воно не розглядалося на відкритій частині засідання.

У серпні на Урядовому порталі було оприлюднено текст постанови № 563 «Про внесення зміни до розділу І Плану використання радіочастотного ресурсу України» від 19 липня 2017 року у редакції від 9 серпня 2017 року, у якій уже фігурує дата 30 березня 2018 року. Документ оприлюднено серед рішень, датованих 9 серпня.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

кілька днів тому Бразилія повністю перейшла на цифру. Вітаємо.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Цитувати

 

18 січня Національна рада схвалила проект Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, розроблений на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України.

План має бути протокольно затверджений на засіданні міжвідомчої групи при Кабінеті Міністрів України.

Згідно із цим Планом у лютому 2018 року Національна рада має ухвалити окреме рішення про перехід від аналогового до цифрового мовлення щодо першої області та країни в цілому.

Припинення роботи діючих аналогових РЕЗ у першій області заплановано на березень 2018 року. Яка саме область стане пілотною визначатиме міжвідомча група при Кабінеті Міністрів України. Нині Національна рада запропонувала п’ять областей, які приблизно однакові за оцінкою наявності цифрового сигналу, насиченням ринку сет-топ-боксами, здатністю забезпечення додаткових потреб у перетворювачах сигналу, це – Волинська, Одеська, Житомирська, Київська і Кіровоградська. Процес вимкнення аналогу має відбуватися за активної підтримки місцевої влади, сказав відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко. Тому дуже важливо, щоб місцева влада була у цьому процесі союзником.

Припинення аналогового мовлення в країні очікується у червні 2018 року.

На першому і другому етапі вимкнення аналогового сигналу в Україні далі мовитимуть в аналозі «UA: ПЕРШИЙ», місцеві мовники, аналогові канали у певних проблемних населених пунктах, де ТОВ «Зеонбуд» має добудувати багатоканальну мережу МХ-1 (на разі попередньо узгоджена позиція щодо 47 населених пунктів), а також аналогові канали, на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах, які будуть визначені Міністерством інформаційної політики.

Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у січні – червні 2019 року.

Вимкнення аналогових РЕЗ на території проведення антитерористичної операції відбуватиметься відповідно до окремого рішення Кабінету Міністрів.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зауважив, що План є лінійним. Тобто, якщо відбуватиметься часовий збій у реалізації одних пунктів плану, він призведе до відтермінування й інших.

Проект Плану буде надіслано до  Адміністрації Держспецзв’язку для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України. За словами Олександра Ільяшенка, План має бути узгоджений Урядом, оскільки серед його виконавців органи, організації, приватні структури, які не підпорядковуються Національній раді, таким чином цей процес має бути регульований на загальнодержавному рівні.

 

 

https://www.nrada.gov.ua/natsionalna-rada-zatverdyla-proekt-planu-poetapnogo-vymknennya-analogovogo-teleradiomovlennya/

 

скоріш би вже волинь кікнули.... я вже і тюнера собі на днях куплю.

U2C продають дешевше китайців (і функціональніше), помоєму тільки ліниві як я не закупились ще.

 

але оскільки мера у нас нема. то і підтримка буде аналогічна. курва його візьми =/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Де у першу чергу відключать аналогове ТБ: пояснення голови Нацради

Спойлер

У червні розпочнеться відключення в Україні аналогового телерадіомовлення. І першим від нього відмовиться Київ. А остаточний перехід на “цифру” має відбутися у серпні. Про це сказав голова Нацради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко на відкритті VI міжнародної науково-методичної конференції з розвитку медіаграмотності, повідомляє Укрінформ. – Ми вже бачимо, що в кінці червня вимкнемо аналогове телебачення в Києві і в одній з областей. Мабуть, це буде Кіровоградська область, бо вона найбільше підготовлена. В кінці серпня ми плануємо відключати всю Україну.

Я знаю, скільки буде зауважень, але якщо нічого не робити, то нічого і не буде, – сказав Артеменко.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

слоупоки. скоріш би вже потушили цей аналоговий сором :unsure:

а в серпні певно перенесуть знову на грудень, а в грудні на наступний рік...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, laser сказано:

а в серпні певно перенесуть знову на грудень, а в грудні на наступний рік..

ну побачимо що вони ше скажуть в червні, чи вимкеуть Київ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Basil сказано:

ну побачимо що вони ше скажуть в червні, чи вимкеуть Київ...

вибори-вибори,

все залежить від того на кого працюють аналогові канали

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
В 21.04.2018 в 21:33, Zevs_Isver сказал:

все залежить від того на кого працюють аналогові канали

А не знаєш на кого працюють "1+1", "Інтер", "ТРК Україна"...? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то було "риторичне питання".....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
On 21.04.2018 at 21:29, Basil сказано:

ну побачимо що вони ше скажуть в червні, чи вимкеуть Київ...

сказали:

Уряд знову продовжив терміни відключення аналогового телебачення

Цитувати

Кабінет міністрів України ще на два місяці продовжив терміни відключення аналогового мовлення, повідомляє РБК-Україна.

Зокрема, згідно з пояснювальною запискою, для своєчасного виконання завдань, пов’язаних із захистом національного телерадіоінформаційного простору, поліпшення стану покриття територій цифровим мовленням і забезпечення малозахищених верств населення перетворювачами цифрового сигналу пропонується встановити кінцеву дату відключення аналогового мовлення 31 серпня 2018 року, а для Києва і Кіровоградській області – 31 липень 2018.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Сім питань про вимкнення аналогового ТБ

Згідно з ухваленою 13 червня постановою уряду, 31 липня має стати останнім днем існування аналогового ефірного телебачення в Києві та Кіровоградській області, а 31 серпня – в усій Україні, після чого Україна перейде на цифровий стандарт ефірного мовлення DVB-T2. У цьому матеріалі ми зібрали інформацію про те, як відбудеться цей перехід.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що ж так припікає тому 1+1? Ніяк не вгомоняться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, laser сказано:

Що ж так припікає тому 1+1? Ніяк не вгомоняться...

читай через один пост вище...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А судді експерти хто?

Вимкнення аналогового телебачення: думки волинських експертів.

 

До речі  @laser , в кінці відео, одна з відповідей на твоє запитання

On 30.07.2018 at 07:08, laser сказано:

Що ж так припікає тому 1+1? Ніяк не вгомоняться...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На 3.20 і трохи далі - єдині правильні слова. Все інше фейспалм.

Перехід на цифру запланований 12! Років тому! А всі не готові. То чим ви млять займались ці 12 років???? Через два місяці зима прийде, і знову ми до зими не готові. То не грійте жопу на морі, а готуйтесь! Я просто в шоці з якими дебілами поряд живу.

Білорусь змогла давно відключити, а ми гірше Африки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

а тим часом десь в Європі...

Швейцария отказывается от цифрового телевидения

Цитувати

Пока в Украине только проходит переход с аналогового телевидения на цифровое, в Швейцарии местное правительство распорядилось об отключение уже цифрового вещания. Швейцария станет первой страной в Европе, где не будет цифрового телевидения, передаваемого по воздуху, пишет информационный портал a516digital.com.

В новом документе, который вступит в силу с 1-ого января 2019 года, швейцарское правительство предоставляет местному вещателю SRG возможность отключить до конца следующего года все цифровое телевидение. Данный формат, который заменил аналоговый сигнал, позволял с помощью обыкновенной уличной или домашней антенны и цифровой приставки принимать телевизионные передачи в высоком качестве. В Швейцарии такой переход был полностью осуществлен в 2008 году.

Теперь же, спустя 10 лет швейцарские власти хотят отказаться и от цифрового телевидения. Представители руководства страны утверждают, что лишь в «нескольких» домовладениях цифровой сигнал получают через наземные передатчики. По большому счету таким способом можно смотреть только каналы общественного вещателя SRG, а также несколько передач из соседних стран в приграничных районах. Собственно из-за накладок каналов Швейцарии и пришлось задуматься об отключении сигнала. Так, например, из-за прав на вещание Лиги Чемпионов страна уже снижала мощность своих передатчиков, чтобы матчи нельзя было посмотреть ближайших городах соседних стран.

Основное же телевизионное покрытие в Швейцарии обеспечивают интернет телевидение, сервисы IPTV и кабельные операторы. После отключения цифрового сигнала власти будут содействовать развитию IPTV. Согласно озвученным планам, к 2021 году на территории каждого швейцарского муниципалитета должен быть доступ к высокоскоростному интернету, предоставляемому через оптические фибро-волоконные кабели. В качестве альтернативы жителям также предложат передачи через спутник.

В настоящее время все больше и больше стран переходят с обыкновенного цифрового телевидения на более новый стандарт сигнала DVB-T2 с вещанием полностью в HD-качестве или же сразу на интернет и кабельное вещание. Правда, при этом возникают и опасения, что население теряет доступ к бесплатному общественному телевидению.

Следующими в очереди стран на полное отключение цифрового телевидения могут стать Нидерланды и Бельгия. Основным источником вещания там станет высокоскоростной интернет и кабельное телевидение. В качестве подстраховки они будут использовать спутниковое телевидение.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Basil сказано:

ой, я вже подумав, що в Європі до аналогового повертаються. і лише Україна на чужі граблі наступає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

З 1 січня 2019 року подорожчають кабельне телебачення та IPTV

Спойлер

З нового року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій. Абонентська плата може зрости на 15-40%, залежно від регіональних особливостей, набору телевізійних телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів.З 1 січня 2019 року подорожчають кабельне телебачення та IPTV

Про це повідомляє прес-служба Асоціації правовласників та постачальників контенту.

«Тарифи продовжують зростати через суттєве підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам галузі, плати за електроенергію тощо. Так, мінімальні тарифи за доступ до пакетів лише з українськими телеканалами можуть складати приблизно 56-70 грн, залежно від благополуччя регіону. Але, скоріше за все, тарифи можуть бути і вищими, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги у порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою», - йдеться в повідомленні.

Як повідомив на конференції «ТІМ» директор напрямку платного ТБ «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук, на 31 травня 2019 року планується припинити безкоштовний доступ глядачів супутникового телебачення до провідних українських телеканалів кодуванням їхнього сигнала системою умовного доступу. Після кодування пакет супутникового телебачення з українськими телеканалами коштуватиме приблизно 70 грн. Пан Ярослав вважає, що після кодування кількість абонентів платного телебачення збільшиться на 2 млн.

А може зменьшиться на 2 млн.? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...