Перейти до змісту

Cонячні колектори для нагрівання гарячої води


strolche123

Можливість економії на енергоносіяї  

43 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Купа слів, жодних фактів, доведень...

всі докази із серії "це класно, і багато німців так роблять"

якщо воно таке класне, чого топікстартер не може показати конкретні дані чим саме воно класне

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 70
  • Створено
  • Остання відповідь

Це все дуже добре, але навряд чи зараз при нашій погоді Ваш нагрівач нагріє холодну воду, а коли мороз буде ?

В противному випадку (щоб не вдаватись в подробиці) на південних схилах карпат завжди була б весна )))

Те що вони літом воду нагріють, так це не питання )))

Чи там використані надсучасні метаматеріали з великим КПД та низькою тепловіддачею ?

Доречі, якщо я не правий, то я згоден у вас один придбати але з одним нюансом.

Ви його ставити і якщо температура води після проходження через нагрівач збільшиться на 20 градусів цельсія при теперішній погоді і коли буде мороз тоді платяться гроші,інакше ви платите мені 25% вартості

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я тут сделал простой рассчёт. Имеется бойлер. Имеются расходы собственно на него и установку. Имеется срок 7 месяцев. Имеется расход воды. Берётся половина этого расхода (хотя реально горячей тратится меньше, чем холодной). Вычисляется стоимость холодной воды. Вычисляется стоимость горячей воды, если её брать из централизованной системы. Вычисляется стоимость утилизации (стоки) горячей воды. Вычисляются затраты на электроэнергию путём отнимания из текущих показаний среднемесячных во время без бойлера. Всё это корелируется и получается, что бойлер окупится за 7.5-8 лет (при неизменных ценах).

Плюсы - горячая вода, независимо от наличия солнца и ремонтных работ или войн в котельнях.

Минусы - зависимость от электрики (но с ней пока перебоев нет), зависимость от напора воды (прорывы бывают нечасто), относительно небольшой объём горячей воды (за час можно нагреть до более чем летне-душевой температуры). Первые два минуса вполне применимы и к коллектору.

Расходы: бойлер - пусть 150 у.е., коллектор - 3000 у.е.

Пусть с коллектором я стану тратить даже в три раза больше воды. Сминусовав ненужные расходы... получается окупаемость в районе 66.5 лет.

Вопрос - нафига?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я думаю в условиях украины это наиболее адекватно в крыму.

в горах - ветрогенераторы.

по всей остальной территории - поверьте, атомные станции существенно покрывают потребности

в электроэнергии.

скажем прямо: девать некуда.

p.S. Вещь продавать надо как элемент понтов. в высшем ценовом сегменте рынка.

и никак иначе. спрос однозначно будет. даже в кризис.

:) ваша думка рухається в правильному напряму, але ви забуваєте що гроші витрачаються коли вони є, і економія є дуже доречною коли їх нема, або ресурси обмежені.

Купа слів, жодних фактів, доведень...

всі докази із серії "це класно, і багато німців так роблять"

якщо воно таке класне, чого топікстартер не може показати конкретні дані чим саме воно класне

якщо ви сприймаєте це в штики, то не варто і витрачати час на вас, не насильно ж навязувати?

деякі люди і операцій бояться, не дай бог що відрижуть лишнє, краще так вмерти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але ви забуваєте що гроші витрачаються коли вони є, і економія є дуже доречною коли їх нема, або ресурси обмежені.

Когда нет денег на жизнь, всякиеколлекторы не ставят :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це все дуже добре, але навряд чи зараз при нашій погоді Ваш нагрівач нагріє холодну воду, а коли мороз буде ?

В противному випадку (щоб не вдаватись в подробиці) на південних схилах карпат завжди була б весна )))

Те що вони літом воду нагріють, так це не питання )))

Чи там використані надсучасні метаматеріали з великим КПД та низькою тепловіддачею ?

Доречі, якщо я не правий, то я згоден у вас один придбати але з одним нюансом.

Ви його ставити і якщо температура води після проходження через нагрівач збільшиться на 20 градусів цельсія при теперішній погоді і коли буде мороз тоді платяться гроші,інакше ви платите мені 25% вартості

Сьогодні в Києві чудова погода, +С, світить сонце, в таку погоду колектор працює, також буде працювати і зимою при мінусовій температурі коли світить сонце.

Маєте рацію, оптичний коефіцієнт самого колектора, 95%, всієї геліосистеми 85%. саме так, дуже низька тепловіддача, бо в даному випадку ми говоримо про вакуумні трубчасті колектори, а вакуум як відомо найкращий теплоізолятор.

Варіанти про які ви говорите вже були, але як правило це робитьться трохи по іншому, ставиться колектор, якщо через місяць ви вважаєте що ця штука недоречна і непотрібна, ми його демонтуємо, якщо ж навпаки ви платите гроші. Поки ще ніхто не відмовлявся. Телефонуйте, і ми домовимось!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я тут сделал простой рассчёт. Имеется бойлер. Имеются расходы собственно на него и установку. Имеется срок 7 месяцев. Имеется расход воды. Берётся половина этого расхода (хотя реально горячей тратится меньше, чем холодной). Вычисляется стоимость холодной воды. Вычисляется стоимость горячей воды, если её брать из централизованной системы. Вычисляется стоимость утилизации (стоки) горячей воды. Вычисляются затраты на электроэнергию путём отнимания из текущих показаний среднемесячных во время без бойлера. Всё это корелируется и получается, что бойлер окупится за 7.5-8 лет (при неизменных ценах).

Плюсы - горячая вода, независимо от наличия солнца и ремонтных работ или войн в котельнях.

Минусы - зависимость от электрики (но с ней пока перебоев нет), зависимость от напора воды (прорывы бывают нечасто), относительно небольшой объём горячей воды (за час можно нагреть до более чем летне-душевой температуры). Первые два минуса вполне применимы и к коллектору.

Расходы: бойлер - пусть 150 у.е., коллектор - 3000 у.е.

Пусть с коллектором я стану тратить даже в три раза больше воды. Сминусовав ненужные расходы... получается окупаемость в районе 66.5 лет.

Вопрос - нафига?

Якщо у вас є централізоване опалення, і ви не готель, де споживання досить потужне залежно від розміру (або будь який інший обєкт), то звичайно ставити колектор нема сенсу, тим більше це досить проблематично поставити його на висотний будинок, лише на даху, якщо ви живете на останньому поверсі, чи з південної сторони будинку, а це вже висотні роботи (досить дорога штука).

Тому доцільність кожен визначає сам для себе. І німці і поляки ставлять колектори не тому що це модно, а тому що в них дуже дорогі енергоносії.

І повірте мені на слово, нас чекає те саме. Дуже довгий час, проїзд в Київському метрополітені коштував 50 коп, потім стало (коли закінчились всі вибори) 2 гр., тобто ціна зросла в два рази, потім трохи зменшили до 1.7гр. Це саме буде в першу чергу з газом. Ви можете сказати, для чого мені тоді колектор (чи інший варіант альтернативи), буде висока ціна на газ тоді і поставлю? Але і ціна на колектори зросте. Це не значить що мені буде від того добре і зростання ціни не обовязково значить зростання прибутків. Ті люди які поставили, є задоволеними.

Я тут сделал простой рассчёт. Имеется бойлер. Имеются расходы собственно на него и установку. Имеется срок 7 месяцев. Имеется расход воды. Берётся половина этого расхода (хотя реально горячей тратится меньше, чем холодной). Вычисляется стоимость холодной воды. Вычисляется стоимость горячей воды, если её брать из централизованной системы. Вычисляется стоимость утилизации (стоки) горячей воды. Вычисляются затраты на электроэнергию путём отнимания из текущих показаний среднемесячных во время без бойлера. Всё это корелируется и получается, что бойлер окупится за 7.5-8 лет (при неизменных ценах).

Плюсы - горячая вода, независимо от наличия солнца и ремонтных работ или войн в котельнях.

Минусы - зависимость от электрики (но с ней пока перебоев нет), зависимость от напора воды (прорывы бывают нечасто), относительно небольшой объём горячей воды (за час можно нагреть до более чем летне-душевой температуры). Первые два минуса вполне применимы и к коллектору.

Расходы: бойлер - пусть 150 у.е., коллектор - 3000 у.е.

Пусть с коллектором я стану тратить даже в три раза больше воды. Сминусовав ненужные расходы... получается окупаемость в районе 66.5 лет.

Вопрос - нафига?

P.S. такі речі як бойлер, котли всякі, вони не окуповуються ніколи, вони лише їдять гроші, ідять одразу як тільки ви їх ввімкнете.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. такі речі як бойлер, котли всякі, вони не окуповуються ніколи, вони лише їдять гроші, ідять одразу як тільки ви їх ввімкнете.

Посчитать окупаемость нетрудно. Хотя...

Дуже довгий час, проїзд в Київському метрополітені коштував 50 коп, потім стало (коли закінчились всі вибори) 2 гр., тобто ціна зросла в два рази...

Вообще-то, в четыре ;)

Ну да ладно :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

P.S. такі речі як бойлер, котли всякі, вони не окуповуються ніколи, вони лише їдять гроші, ідять одразу як тільки ви їх ввімкнете.

Посчитать окупаемость нетрудно. Хотя...

Дуже довгий час, проїзд в Київському метрополітені коштував 50 коп, потім стало (коли закінчились всі вибори) 2 гр., тобто ціна зросла в два рази

Вообще-то, в четыре ;)

Ну да ладно :)

:) маєте рацію. Ви думаєте менше людей стало їздити? Аж ніяк. Здається навпаки більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ви сприймаєте це в штики, то не варто і витрачати час на вас, не насильно ж навязувати?

деякі люди і операцій бояться, не дай бог що відрижуть лишнє, краще так вмерти.

взагалі в таких ситуаціях лікарі розповідають конкретно що саме хворе, як його будуть лікувати, на що це вплине, і які будуть наслідки..

я прошу конкретних фактів і цифр, а не "поставте установку і буде вам щастя неймовірне".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ви сприймаєте це в штики, то не варто і витрачати час на вас, не насильно ж навязувати?

деякі люди і операцій бояться, не дай бог що відрижуть лишнє, краще так вмерти.

взагалі в таких ситуаціях лікарі розповідають конкретно що саме хворе, як його будуть лікувати, на що це вплине, і які будуть наслідки..

я прошу конкретних фактів і цифр, а не "поставте установку і буде вам щастя неймовірне".

інформація в стартері і нижче по тексту. Далі, кожен вирішує сам для себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а град как система переносит?

p.s. может уже кто-то и спрашивал такое:

а у топикстартера у самого дома стоит такая штука?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а град как система переносит?

p.s. может уже кто-то и спрашивал такое:

а у топикстартера у самого дома стоит такая штука?

витримує град до діаметром 25 мм (чесно кажучи не бачив граду навіть діаметром 10 мм). Мороз системі не страшний бо теплоносієм служить "антіфріз". Колби виготовлені з міцного боросилікатного скла.

; від дітей з рогатками з таким же успіхом можуть постраждати і вікна. Але вибачте мені це не є типове явище. Ну не б'ють вікна кожен день.

а град как система переносит?

p.s. может уже кто-то и спрашивал такое:

а у топикстартера у самого дома стоит такая штука?

P.S буду мати будинок поставлю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в виде офтопа:

никогда не стригись у лысого парикмахера - он не уважает твои волосы (с) какоето_кено

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в виде офтопа:

никогда не стригись у лысого парикмахера - он не уважает твои волосы (с) какоето_кено

ви мене вбили наповал :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в виде офтопа:

никогда не стригись у лысого парикмахера - он не уважает твои волосы (с) какоето_кено

ви мене вбили наповал :)

P.S. навіть якби і стояв в мене колектор, все рівно мене можна було б звинуватити в заангажованості, чи так чи так, так що різниця несуттєва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Окна примелькались и взгляд не мозолят. И стоят чуть дешевле. :)))

зате вибір багатий :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можливо і неправильно рахую, але ось накидав...

у нас сім"я 3 5-ти чоловік витрачала на газ за рік орієнтовно 2 000 грн. це на опалення, і на помитися і на приготувати їжу.

2 000*30 (стільки прослужить установка) = 60 000 грн

Топікстартер заявив що дозволяє установка економити 60%.

тобто 60 000*0.6 = 36 000 грн

тобто за 30 років наекономлю стільки грошей.. в ідеалі...

вартість установки 4 000 доллярів (це якщо не брати верхню ціну установки, а чуть вище від нижньої), по нинішньому курсу виходить

десь 34 000 грн

це економія 2 000 грн за 30 років?

це при ідеальному варіанті економії 60 %... а ідеальний варіант не буде.. економія буде меньшою.

Поправте мене, можливо щось не так рахую

В тебе дуже економна сім'я :), тому така мала економія.

А взагалі я підтримую такий хід думок. Найважливішим показником втілення такої технології має бути термін окупності.

Я колись в Польщі на виставці енергозберігаючих технологій рахував з одним економістом термін окупності сонячного колектора. При найкращий розкладах з сонцем (для наших широт) і при умові використання великої кількості енергії (багато їсти, часто митися і тепло дихати) в нас вийшов термін окупності 10-11 років. Тоді мені стали не цікавими сонячні колектори на найближчі 5 років (поки не подешевшають, або поки сонця не стане більше в Луцьку :) )

можливий і інший варіант, подорожчання газу :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ок. утомил.

1. при подорожании газа представим возрастающий спрос на твои чудо установки.

в этот локальный минимум цена на установки возрастет.

2. однако спрос вырастет и тогда на этот рынок придут конкурирующие игроки, захватывая

территорию за счет понижения цены. и вот тогда цена будет уменьшаться

(себестоимость за счет распределения общехозяйственных затрат на большой объем выпуска, а

конечная цена за счет конкуренции).

вот в этот момент можно установки эти и покупать (тем более что на большом объеме

будут выявлены недочеты в инженерных конструкциях и проведена максимальная

оптимизация по КПД).

3. К тому же за счет широкой сети появится такая важная составляющая товара как сервис.

И конкурирующий сервис тоже.

А раньше покупать это не имеет никакого смысла. Тем более не имеет смысла вестись на

примитивное впаривание в духе советских очередей "берите бо завтра подорожает".

Надеюсь доступно ? :)

більше ніж :) тільки ваша логіка упускає сам момент розвитку, як дійти того щасливого майбутнього якщо всі будуть лише сидіти, і чекати коли воно настане? Те що ви говорите, це логіка переважної більшості "куплю коли буде у сусіда" або "хай на сусідові тренуються, а в мене вже буде працювати без недоліків". Це ваша думка, я її поважаю, але це лише говорить що ви не мій клієнт, от і все. Кожному своє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чесно кажучи я думав що ви трохи знайомі з такими речами. Але мені приємно чути що вас не лякають суми у декілька тисяч доларів :)

знайомий, але саме трохи. в тому році в альпах, в готелі де я жив, так гріли воду, якби не тепловий насос (доречі ця технологія цікавіша й ефективніша) помитись не було б чим.

ну й в києві на виставці бачив і балакав з людьми...дивно, але вони казали, що сонячний колектор служить від 8 до 10 років, далі стає не ефективним...

а на рахунок економіки, КВт на квадратний метер і інших рекламних штучок...

у нас волинь, кількість сонячних та пасмурних днів самі знаєте. враховуючи, що далеко не кожній сімї вистачить 250 літрів теплої води, та й далеко не постійно буде хоча б така кількість... про яку економіку мова???

порахуйте скільки тон води можна нагріти нормальним бойлером на 5000 у.е!!!

а ще краше до 5000 на сонячний колектор докласти ще 3000-4000 і можна поставити тепловий насос, про який я писав вище. а це дісно економіка, бо обігріває приміщення і дає теплу воду за рахунок перепаду температур в приміщення й під точкою промерзання грунту.

тепловий насос хороша штука, не заперечую, але в будь якому випадку потрібно відштовхуватись від доцільності використання тої чи іншої системи, найбільш ефективний тепловий насос, це вода-вода, але не у кожного тече під будинком підземна річка, далі вже іде ґрунтовий насос, і тут вже найефективніший, насос з вертикальним розміщенням колектора, тобто треба бурити свердловини. Це є дорого. І якщо в людини немає 3-5 тис доларів, то 10 000 євро точно не буде. Нюансів є безліч, наприклад не є реальним поставити тепловий насос на готелі в історичному центрі міста. І якщо бути максимально об'єктивним, то ідеальний варіант це поєднання сонячного колектора + теплонасос у співвідношенні потужності 30/70. Це досить потужні капітальні вкладення. Хоча в будь якому випадку справа далеко не в грошах, а в психології.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але ви забуваєте що гроші витрачаються коли вони є, і економія є дуже доречною коли їх нема, або ресурси обмежені.

Когда нет денег на жизнь, всякиеколлекторы не ставят :)

;) згоден, жаль тільки що дехто купує наприклад мобільні за останні гроші (у всякому випадку до кризи таке бувало)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...