Перейти до змісту

Кладовища Луцька


Otto Kreer

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні більш-менш точно дослідив межі кладовищ - Караїмського та Жидівського.

Привязка йде суворо до вулиць !

Для початку уточню що :

- Гданська вулиця - теперішня Курчатова

- Польова - зараз Вавілова

- Познанська - зараз Чехова

підтвержено книгою Вулиці і майдани Луцька

Ітак кладовища починалися зразу за Філармонією і закінчувалися перед Станцією переливання крові тобто всі будинки по вулиці Волі з 48 по 60.

Дивіться самі

post-1719-0-47094500-1392038038_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • 1 місяць потому...

post-3831-1256567943.jpg

Написано, що то старе кладовище єврейське на Староволодимирській...

А ось і нове - біля караїмського напроти сучасної Чехова і маг. Знання (див. статтю).

post-3831-1256568181.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Дані залишки пам’ятників скоріше всього із католицького цвинтаря (теперішній меморіал). Зверніть увагу на дату поховання на одному із фото.

Знайдено в старому місті біля будинку з химерами.

post-6713-1258041988.jpg

post-6713-1258042025.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ох, цікаво, пане Василь! На другому не бачу чітко написів, але чи не єврейські вони?

Цікаво, де взяв скульптор ті старі пам"ятники?

Частина, знаю, просто валяється просто неба на Франка.

А от, цікаво, куди дівалися пам"ятники, коли кладовища рунували??! Їх вивозили, чи закатували в землю? Знаю тільки, що коли руйнували кладовище напроти школи №4, то якийсь дядько забрав 15 штук і десь заховав!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ох, цікаво, пане Василь! На другому не бачу чітко написів, але чи не єврейські вони?

Цікаво, де взяв скульптор ті старі пам"ятники?

Частина, знаю, просто валяється просто неба на Франка.

А от, цікаво, куди дівалися пам"ятники, коли кладовища рунували??! Їх вивозили, чи закатували в землю? Знаю тільки, що коли руйнували кладовище напроти школи №4, то якийсь дядько забрав 15 штук і десь заховав!

Судячи по напису на одному фото, це польський пам’ятник. Де брав ці залишки скульптор я не знаю. Просто із досвіду тих років знаю, що будматеріали були супердефіцитом, а тим більше такі як мармур. Між іншим між огорожею та річкою іще ряд каменів знаходилось, прикиданих гілками, але не зміг прочитити чи сфотографувати. лежали лицем до землі один на одному. Думаю це залишки пам’ятників. Правда це було рік назад.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А от, цікаво, куди дівалися пам"ятники, коли кладовища рунували??

помнится году этак в 96-ом ремонтировали аллею, что ведёт к входу в интернат на Дубенской, оказалось, что все парапеты и бордюры сделаны из надгробных плит с еврейского кладбища. куда потом они делись я не знаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А от, цікаво, куди дівалися пам"ятники, коли кладовища рунували??

помнится году этак в 96-ом ремонтировали аллею, что ведёт к входу в интернат на Дубенской, оказалось, что все парапеты и бордюры сделаны из надгробных плит с еврейского кладбища. куда потом они делись я не знаю

В роки демонтажу пам’ятника Леніну (що біля колишнього обкому), залишки його бачив на звалищі шляховиків на вул. Дубнівській. Це заїзд до "Амексіма" або до СТО "КаМАЗ". Думаю такі звалища прийняли залишки і інших пам’яток. Це потрібно розпитувати в шляховиків та коммунальників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оказалось, что все парапеты и бордюры сделаны из надгробных плит с еврейского кладбища. куда потом они делись я не знаю

:ohmy: ого! а як це так "оказалось"? може там досі можна побачити їхні буковки на бордюрах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:ohmy: ого! а як це так "оказалось"? може там досі можна побачити їхні буковки на бордюрах?

Точно также как в этом году в канализации нашли бюсты вождей - делали ремонт и нашли. Тех кто строил аллейку наверное давненько нету в живых, а руководство интерната и не знало, что ходят по надгробиям. Буковок там и тогда не видно было - все плиты лицевой стороной были или врыты в землю или облицованы плиткой. Тогда ещё сенсация такая была, сюжет по Волынскому ТВ показывали, наверное и в газетах писали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я якраз був ,коли бюсти знайшли.Декілька фото є,правда на мобілку зняті..Тоді так і не розпізнали чий то бюст на першому фото ,той що біля Калініна.Казали там до війни була кузня,а колодязь знаходився на її території.Це двір 17 будинку по пр.Волі.

post-1989-1258103917.jpg

post-1989-1258103940.jpg

post-1989-1258104020.jpg

post-1989-1258104044.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доповнення до першої частини фото. Чомусь думаю, що це елементи пам’ятників. Все звідти ж.

post-6713-1258104452.jpg

post-6713-1258104471.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я якраз був ,коли бюсти знайшли.Декілька фото є,правда на мобілку зняті..Тоді так і не розпізнали чий то бюст на першому фото ,той що біля Калініна.Казали там до війни була кузня,а колодязь знаходився на її території.Це двір 17 будинку по пр.Волі.

Фото супер!

Ради таких фото варто фотоаппарат носити з собою тижнями.

Мене цікавить, на якій вулиці і в якому районі це було?

Я б у парку або в музеї зробив аллею колишніх ідолів. Хай молодь бачить і вчиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б у парку або в музеї зробив аллею колишніх ідолів. Хай молодь бачить і вчиться.

ва главє зі Сталіним! :mdr:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vasylhrt,так я ж написав -в дворі Волі 17.Там навіть той люк ще є,правда його завалили,щоб туди ніхто не впав.А там ще були бюсти,але ніхто лізти не хотів,так і закопали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vasylhrt,так я ж написав -в дворі Волі 17.Там навіть той люк ще є,правда його завалили,щоб туди ніхто не впав.А там ще були бюсти,але ніхто лізти не хотів,так і закопали.

Прошу вибачити за неуважність. Зразу сконцентрувався на фото. Та й відволвкли мене в той момент.

А що сталось з тими бюстами, що дістали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не був с самого початку,а робочі розповіли,що були невеличкі бюсти.Так їх загрузили в якийсь *бус* та забрали,а останні видно люди з управління культури кудись вивезли.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прошу звернути увагу на порівняння цих фото. Одне із них з альбому І.Левчанівської

post-6713-1258489081.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Караїмське кладовище - фото з журналу ŚWIATOWID за 1937 рік

Ось так виглядав район лівіше Філармонії

72a72e729b35.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Караїмське кладовище - фото з журналу ŚWIATOWID за 1937 рік

Ось так виглядав район лівіше Філармонії

Фото оригінальне. Для мене відкриває уявлення про цю частину Луцька в новому світлі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прошу звернути увагу на порівняння цих фото. Одне із них з альбому І.Левчанівської

Старші люди казали,що на території цього старого кладовища не тільки меморіал,а й ті будинки,що за меморіалом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дивлячись, які будинки. Більшість тих, що навколо, були збудовані тоді, коли цвинтар ще існував!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...