Перейти до змісту

Установка Windows XP i Vista на одному компі, 2 HDD


Luka

Рекомендовані повідомлення

Власне є один HDD з установленою XP, і другий HDD з установленою Vista. Задача- підключити обидва HDD, можливість вибору ОС при запуску, можливість доступу до обох дисків. При потребі диск з Вістою можу відформатувати і перевстановити, диск з ХР повністю заповнений, тому експериментувати з ним не хочеться. Зараз при запуску з XP з boot menu диск з Вістою не відкривається, Віста (при підключенні обох дисків) взагалі не запускається. Мудрі люди рекомендують Acronis 8.0 OS Selector. Хтось пробував ним користуватися? Якщо так то на який диск ставити, які є н`юанси? Наперед дякую за поради :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

рискну попробовать поломать бизнес акрониксофф

а если попробовать обойтись правкой файла boot.ini

в нутрях он ~ такой:

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional"

если в конце добавить строчку вида

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDONS="Microsoft Windows vista"

есть шанс что будет стартовать с 2го диска виста

p.s.

Зараз при запуску з XP з boot menu диск з Вістою не відкривається

не совсем понятно, загруска ХП подключенный диск с вистой вообше не видится?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я роблю по іншому. В БІОСі ставлю один вінт загрузочним. Ставлю на нього одну ОС. Міняю загрузочний вінт на інший, ставлю іншу ОС. В БІОС лишаю загрузочним той вінт, на якому більш часто використовувана ОС, а під час проходження POST можна натиснути F8 і вибрати загрузку з іншого вінта. Получається дві абсолютно незалежних ОС -- стабільність перш за все! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На мою думку не варто користуватись різними загрузчиками, самий простий варінт це власне що запропонував Plum, єдина незручність, якщо материнка немає бутменю (доречі в різних материнках визвати його мона по різному, навіть на деякий нічого не пише, але як правило то це F10 or F12, або при загрузці ипше яку кніпку нажати шоб бутменю вибрать) то це шоб змінити ОС потрібно буде завжди лізти в біос, але якщо зміна ОС не часті, то й нічого страшного,

Варіант Zevs_Isver теж клансний, тим більше нічого не потрібно ставити та видумувати, я в більшості випадків ним і користуюсь...

хочу звенути увагу, що часом бувають глюки в правиольному розпізнанні диска (думаю саме тому віста не грузиться), типу шо диск С не на тому вінті, оскілька типу і ХР і Віста мали б стартувати з С, то більше всього бутменю з ХР непоможе, треба пробувати вибір вінта для загрузки з біоса...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

BootMagic - він визначає після проходження ПОСТ к-сть лоадерів і вказує а ти вже обираєш який саме.

Принаймні таке колись пробував.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А просто переставити Вісту в інший розділ при влючених обох вінтах (вибрати при установці) що заважає? Тут єдиний момент в тому що незалежно від того як той розділ називався в ХР, віста назве його диском Д. Буде 2х ярусне бутове меню (в 1му Віста і олд. в 2му (тобто в олді) буде хр і йому подібні). В мене на 2х вінтах 4 системи абсолютно нормально співіснують, і в біосі нічого міняти непотрібно було.

Бут меню буде з вінта де ХР , тільки в нього допишеться віста. Можливі варіанти з бутфікс, але то інше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варіант запропонований Plum самий простий і мабуть самий надійний. Все працює, всім дякую :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Варіант запропонований Plum самий простий і мабуть самий надійний. Все працює, всім дякую :)

а саме головне не потрібно переставляти вінду :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і що саме головне -- мій варіант не заважає відключити один з вінтів (любий) і піти з ним до друзів за фільмами, лишивши вдома РОБОЧИЙ комп. В випадку з бутменеджерами не все так тривіально :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ненавиджу Акроніси з їх бутманагерами. Вже паро раз ламав системи через кривизну лоадера (

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...