Перейти до змісту

Cоц. допомогу на дитину


OLCUB

Рекомендовані повідомлення

Дружина в декреті(працювала фармацевтом до декр.), отримує по 130 грн(крім тисяч від держави), ці 130 грн. рахуються якби від роботи(платить совбез). Їй хтось сказав, що її наламують і мають платити мінімальну ставку(совбез мовчить, а люди не знають). Чи є такий закон? Сам не можу знайти, прошу допомоги. Можливо хтось знає чи стикався з такими питаннями.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Всі ці закони надруковані і розміщені на інформаційних стендах відділу соціального забезпечення. Або www.rada.gov.ua.

Якщо не помиляюсь, ставка(середня зарплата) платиться підприємством, де працює майбутня мама, на час декретної відпустки а не на час відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По телеку не столь давно об етом расказывали и причом не раз

Если я не ошибаюся то можна через суд добится что-бы платили минималку

но оно того нестоит (по томуже телеку говорили)

тем более когда в стране КРЫЗА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дружина в декреті(працювала фармацевтом до декр.), отримує по 130 грн(крім тисяч від держави), ці 130 грн. рахуються якби від роботи(платить совбез). Їй хтось сказав, що її наламують і мають платити мінімальну ставку(совбез мовчить, а люди не знають). Чи є такий закон? Сам не можу знайти, прошу допомоги. Можливо хтось знає чи стикався з такими питаннями.

ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" стаття 15:

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного

віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим

мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним

сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні

шість місяців, але не менше 130 гривень.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для тих хто працював і кому надана відпустка по догляду за дитиною до досягнення триірчного віку діє інша норма, а саме ст. 43 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням". В даній нормі передбачено, що

"Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом."

Проте, наш мудрий законодавець так мудро закрутив це положення, що зараз ця норма виглядає так:

Стаття 43. Виключена

(стаття 43 вводиться в дію з 1 січня 2002 року згідно

 із Законом України від 11.01.2001 р. N 2213-III)

(дію статті 43 зупинено на 2006 рік згідно із

 Законом України від 20.12.2005 р. N 3235-IV,

 на 2007 рік - згідно із Законом України від 19.12.2006 р. N 489-V)

(зупинення дії статті 43 на 2007 рік, передбачене пунктом 7 статті 71 Закону України від 19.12.2006 р. N 489-V, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. N 6-рп/2007)

(статтю 43 виключено згідно із

 Законом України від 28.12.2007 р. N 107-VI)

(зміни, внесені підпунктом 12 пункту 25 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008)

Враховуючи усі зміни, допповнення, та рішення Конституційного суду дана норма діє в редакції "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом."

А отже і розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного повинен виплачуватись не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.minimum.rtf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ловите заготовку в суд

Дякую.

Був сьогодні в адвоката, казали треба в суд бо більше нічого не помагає. Ще казали що в Луцьку справи задовільняють, а в Ківерцях ще не знають(ми з Ківерець). Ще питав їх чи не влечу на гроші з судами, казали що ні. Думаю до суду на днях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Десь проскакувала інфа, що компенсацію можна вимагати при певному доході на члена сім"ї. Це правда, чи ні? А то раніше якісь розрахунки на очі потрапляли, а зараз їх не можу знайти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щоб оновити темку.

Поки порядок дії простий - йдемо в департамент праці та соціального захисту (той який на Волі в перебудованому садочку), беремо там довідку про виплати соцдопомоги по догляду за дитиною (роблять до 10 днів). З цією довідкою, пишемо до них лист, в якому обгрунтовуємо сумму недоплати і просимо нам її виплатити. Вони відповідно відмовляють. А вже лист-відмову можна оскаржувати в суді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

У самого та ж ситуація. Хочу розпочати цю тяганину з ДСП (Департаментом соціальної політики). Тому 2 питання до форумчан :

Був сьогодні в адвоката, казали треба в суд бо більше нічого не помагає.

2OLCUB - не поділишся до якого адвоката ти ходив ? Був би дуже вдячний.

Йдемо в департамент праці та соціального захисту (той який на Волі в перебудованому садочку), беремо там довідку про виплати соцдопомоги по догляду за дитиною (роблять до 10 днів).

2keepo :

1. Як саме треба сформулювати прохання в ДСП про видачу цієї довідки ? Чи в цієї довідки є якась стандартна форма ?

2. Довідку можу замовити я чи необхідно іти дружині ?

3. Якщо дітей двоє - довідка має бути загальна чи на кожну дитину ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прохання про довідку оформляла дружина, як отримувач допомоги.

Впринципі довідка стандартна і уточнювати для чого вона потрібна необов"язково. (приходите, кажете що треба довідка про отримані виплати на дитину, якщо вас смущає казати що в суд - придумайте любу причину, де вимагають довідки про дохід сім"ї - той же банк, наприклад)

Незнаю чи поділять вам довідки на кожну дитину окремо. Навіть якщо і не поділять, то буде вказана загальна сумма за місяць, в заяві тобі прийдеться вести розрахунок відразу по двох дітях в місячному перерізі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прохання про довідку оформляла дружина, як отримувач допомоги.

Ще одне прохання - ти не можеш запитати в дружини, в довідці дані з якого місяця починаються ? Я таке чув, що можна оскарджувати виплати, які проводилися з 01.01.2007р. Чи це дійсно так ?

З.І. У вас вже є результати якісь ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наші результати поки застигли на етапі позовної заяви :( - просто не доходять руки її написати.

можна оскарджувати виплати, які проводилися з 01.01.2007р.

до цієї дати виплати проводив роботодавець - можеш внього оскаржувати виплати до 01.01.2007.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ловіть корисну статтю з коментарями адвоката і зразками заяв.

А це комент із інтрафоруму:

Мы выиграли! Реально! Могу документы показать. Управление соцзащиты счас подает

аппеляцию. Мой юрист сказал подождать что по аппеляции будет и будем ждать...

Моральный ущерб отклонили, а вот 2007 и 2008 признали реально разницу доплаты

до прожиточного минимума. А будут деньги или нет - посмотрим. Расходы на суд

были порядка 70 грн. Юристы - мои одноклассники, но я их не обижу

естественно, особенно если денег дадут. Парень из управления соцзащиты, юрист

пока ждали судью тоже говорил что, да, вы правы, вы выиграете, но у меня такая

работа и я подам аппеляцию, я думаю что вы ее тоже выиграете, но

все равно буду подавать, ну а далее вам скажут скорее всего что нет денег...

Я буду дожидаться окончания всей цепи, а в конце буду узнавать уже может

можно бартер сделать на погашение кредита или оплату коммуналки... ну а не получится,

то 70 грн потери не беда. Но зато жовтневый суд реально в марте постановил что мы правы и

что нам полагается доплата. Сейчас на стадии подания аппеляции управлением

соцзащиты

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага. Я теж таке чув. Що суд то ми виграєм, а грошей в бюджеті на виплату більше тих 130 грн. в місяць не закладено, тобто фіг їх дождемся. Щось приблизно таке. :angry:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

спокійно, селяни! kudrom почав пробивати цю тему, попередні консультації з юристами показали, що справа фактично 100%-во виграшна при правильній постановці питання, буду інформувати вас про рух по даному питанню

думаю, лишні 5000 грн. моїй сім’ї не завадять :)

Операцій "kudrom VS держава" почалась :))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та це і так всім зрозуміло, що справа фактично 100%-во виграшна, і вже не одна така справа виграна, але чи хоч хтось один отримав недоплачені гроші?

2 kudrom. Щиро бажаю успіху. Для моєї сім"ї це теж актуальне питання. Так що інформуй про результати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://ictv.ua/ukr/news_ukraine.php?news_id=118216 ну от кажуть, що вже дехто отримує більші суми
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Підскажіть будь-ласка ПІБ начальника департаменту праці та соціального захисту!

А то лист пишу і не знаю!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підскажіть будь-ласка ПІБ начальника департаменту праці та соціального захисту!

А то лист пишу і не знаю!

Директор департаменту соціальної політики Козуб Іван Петрович

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підскажіть будь-ласка ПІБ начальника департаменту праці та соціального захисту!

А то лист пишу і не знаю!

Директор департаменту соціальної політики Козуб Іван Петрович

В мене в довідці написано Кобук Г.В. - це хто?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори
В мене в довідці написано Кобук Г.В. - це хто?

підозрюю що це жінка з іменем Галина.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в довідці написано Кобук Г.В. - це хто?

підозрюю що це жінка з іменем Галина.

Я мав на увазі посаду!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...