Перейти до змісту

Увага! Серйозні проблеми з вінчестерами Seagate Barracuda 7200.11, ES.2 і DiamondMax 22


Рекомендовані повідомлення

Проблема полягає в тому, що з певними версіями firmware, після вимкнення або ввімкнення комп'ютера жорсткий диск перестає визначатися BIOS'ом. Детальніше можна почитати тут, тут, і про вирішення проблеми тут.

Сам я є прихильником фірми Seagate, тому кілька днів тому взяв Seagate ST3640323AS 640GB 32mb SATA, в якому виявилась "дефектна" пришивка SD15. При підключенні вінчестер розпізнався в BIOS, але через кілька секунд після завантаження Windows XP показала BSOD (якого на своїй системі я вже давненько не спостерігав і забув, який він є). Після перезавантаження вінчестер вже вроді як працював нормально (ті 30хв, які був увімкнений), але чомусь розмір кеш-пам'яті не змогла визначити жодна програма типу HD Tune або Victoria, скрізь писало "0" або "Unknown". Всі спроби перепрошити HDD новою прошивкою з сайта Seagate виявилися марними - програма знаходила вінчестер, але при запуску процесу перепрошивки повідомляла, що потрібного вінчестера в системі немає. Спробував прошити на 3 інших системах - результат той же. Далі я зрозумів, що нам не по дорозі, і просто повернув вінчестер. На заміну запропонували Samsung 642JJ 640GB 16mb SATA i WD 6400AAKS 640GB 16mb SATA. Тест Самсунга показав, що у даного екземпляра чомусь виявилась дуже низька швидкість зчитування, ~80Мб/с на початку диска і біля 40 в кінці. Тому взяв WD (швидкість ~115-55) і анітрохи не шкодую. Мораль: якщо є велике бажання придбати вінчестер Seagate серії 7200.11, дивіться на версію прошивки і звіряйте її зі списком дефектних. Ця проста операція в результаті збереже Вам купу нервів і часу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І в мене SD15 :glare: . Проблем ніяких ще не було. Я так розумію треба перепрошити щоб не було.//

Просто в мене нема слів, і бекапити куди

За інфу +1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

IDE\DiskMAXTOR_STM31000340AS____________________MX15____

Нарікань немає.. Хоча я прихильник WD.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І не має бути, :) . тьфу тьфу, в мене 7200.11 Моделі ST3500320AS. Прошивку поновив на SD1A політ нормальний, хай ще довго працює

:rotate:

ЗІ. Для МХ15 теж прошивка випущена, але зараз проходить перевірку.

*Note: This file has been temporarily taken offline as of Jan 19, 2008 8PM CST for validation.

If your drive matches one of the models listed in this article and does not have MX15 firmware or higher, your drive is not affected.

If you are still unsure if this applies to your drive, please contact us. Please enter the model number, serial number, and firmware revision into the subject line of the email.

Лінк

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Така проблема дійсно є з окремими вінтами Seagate.

Опис проблеми та варіант рішення від виробника знайшов ТУТ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В когось з форумчан наблюдалась така проблема з цими моделями жорстких дисків? Хто вже робив перепрошивку і що може порадити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

NetSerpent +1; озадачил.

версію прошивки

Судя по сегодняшнему сайту Seagate, даный фефект обнаружено не только для указанных версий.

С их стороны, предлагается однозначно выяснить Affected по Click here to use the serial number check utility( уже работает)

и далее следовать инструкциям.

Млин. В Интернете на ту тему полный бардак. Однозначно понятно - seagate созналась; прошивки/обновляку/инструкции выложила - прошивайтесь. Непонятно, является ли serial number check окончательным диагнозом.

У меня ST3320613AS SD22; по номеру и версии ок. С другой стороны, вижу апдейт под эту модель.

Риторическая мораль: "работает - не трогай" ?

(с)"... но осадок остался..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я перешив свої ST31000340AS. По версії прошивки ніби всі підпадали в розряд "небезпечних", а по серійному номеру лише один. На всякий випадок перешив всі.

Робиться це просто -- на сайті Seagate тягнеться ISO імідж загрузочного диска з FreeDOS і потрібними утилітами, записується диск, грузишся з нього, а далі по підказках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От недавно теж поміняв свій сегейт 500Гб на ВД... ПІсля тижня роботи випадково заглянув в смарт... "Тіхій ужос"... Стільки помилок я давно не бачив... і новий же вінт...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Допоможіть будь ласка визначити які вінти мені потрібно перешити, бо утилітка (скрін прикріплено) показує, що всі, а на сайті сказало тільки 750-ку і прошивка тільки для нього є

post-346-1233397887.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мому ST3750330AS непонятка була тільки з режимом САТА2, бо після покупки вінт працював в САТА..

добрі люди підказали про задню перемичку на вінті, яка робить дива :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мому ST3750330AS непонятка була тільки з режимом САТА2, бо після покупки вінт працював в САТА..

добрі люди підказали про задню перемичку на вінті, яка робить дива :D

Що саме ця перемичка дає?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yurik, два перших вінта з твого списку - це 10-та серія (7200.10), вона нормальна. Обновити прошивку бажано в останньому екземплярі, ти ж сам кажеш, що прошивка є тільки для нього. А програмка ця показує, що вінчестер "Attached", тобто підключений, на відміну від "Affected" - уражений. А перевірити, чи диск уражений можна онлайн по цій ссилці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що саме ця перемичка дає?

дає сумісність зі старішим режимом SATA 150 (SATA 1), на випадок якщо контролер розуміє тільки такий режим, або ж "криво" працює в режимі SATA 300 (SATA II). Якщо ж контролер нормально працює і в SATA II, то перемичку краще зняти, це підніме теоретичну швидкість обміну даними в два рази.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

Може є в кого контролер до ST3500320AS, а то вже в біосі не детектиться і схема видалення "мухиСС" не помагає

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приноси - подниму ) Немного геморно, но лечится, даже инфа остается.

З.Ы. Только НИ В КОЕМ СЛУЧАЕ не замыкать никаких точек на схеме, как советуют в некоторых статьях - убьете контроллер и тогда уже никто не поможет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От недавно теж поміняв свій сегейт 500Гб на ВД... ПІсля тижня роботи випадково заглянув в смарт... "Тіхій ужос"... Стільки помилок я давно не бачив... і новий же вінт...

А у новых моделей сигейтов по-другому надо интерпретировать СМАРТ ) То, что обычно считается "тихий" ужас - там норм характеристики

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я смарти дивлюсь викристовуючи Hard Disk Sentinel....цей Сігейт не надто вже й пошкоджений.. прога може дивитися і СКАЗІ(SATA АНСІ теж)

post-2669-1257019532.jpg

5 переміщених секторів. 9 спроб повторення обертання(Spin Retry Count)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...