Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

В мене є тестер,  до 3а можна грузити.  При нагоді, візьму акум старий від ноута (має в районі 2000міліампер в режимі розряду 500міліампер) , і тестану його заново на li500 при 0,5а,  потім на тому тестері теж при 0,5а (звіримо розбіжність між приладами),  а далі десь на 2-2,5 амперах,  щоб побачити втрати за рахунок навантаження.  

IMG_20211209_183546.jpg

Змінено користувачем Unknown
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, dogbees сказано:

це в інструкції так написано, чи то недокументовані можливості? ))))))))

там усб-вихід бо Ліі-500 вміє функцію павербанка.

а павербанк, якщо так широко поміркувати, - то він таки призначений для розрядки акумів :) 

тіко халепа в тому, що в цьому режимі "лічильник" - "вимкнений" :(

принаймні, в мене так було. можливо, тобі вдалось зламати прошивку? (по аналогії з дорожчими "родичами" - Опусами)

Ну в описаній процитованій мною ситуації при використанні нагрузки і павербанка для заміру,я так думаю звісно, використовувався якийсь юзб тестер, чи може в чоловіка який новітній павер що сам підраховував віддане? От я і кажу,не використовувати для таких цілей плату павера(в мене наприклад немає) а лі-500 то є, і по аналогії в неї кладемо акум, підключаємо в юзб тестер, в нього нагрузку, надіюся тепер зрозумілий хід думок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, NeoN сказано:

лі-500 то є, і по аналогії в неї кладемо акум, підключаємо в юзб тестер, в нього нагрузку, надіюся тепер зрозумілий хід думок

погана ідея, бо невідомо, які втрати на перетворенні в платі "павербанка". То хіба так можна порівняти орієнтовно 2 акуми між собою, але не визначити ємність в міліамперах.

Купи плату, з мого попереднього повідомлення, вона дозволяє виставляти напругу відключення навантаження з точність 0,1 вольта, і навантаження можна різне чіпляти, тим самим тестуючи як на 0,5 так і на 1, 2 чи 2,5 амперах. Єдине, що з падінням напруги на акумі  пропорційно і струм падатиме, тому при бажанні протестувати наприклад на 2 амперах, варто  так опір навантаження підібрати, щоб на старті було десь 2,2-2,3 ампера, тоді всередені тесту буде в районі 2, а вкінці 1,7 десь. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Unknown я бачу в тебе темними зимовими вечорами з'явилось більше вільного часу ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 годин тому, Oli сказано:

 

Який там мотор, 775? 

6 акумів?

хз, я не розбирав :) якщо вірити ютубам - то в них візуально однакові мотори, що на 12В, що на 20В...

акумів на вигляд 6, тобто номінал повинен був би бути 6х3.7=22В, а не 25В

але мені поки подобається, як він крутить - в деяких аспектах новенький лі-іон китаєць ліпше, ніж старенькі нікелеві метабо чи бош.

Спойлер

довелось мені колись самотужки, в одну пару рук, вперше в житті бляху крутити на дах - був тільки не мій метабо 12В з двома напівдохлими дохлими акумами... для бляхи, залишилось незабутнє враження від роботи з механічним "гальмом вибігу" в тому метабо - шурик намертво зупиняється, як тільки кнопку відпускаєш, з таким специфічним "клац"

це ж гальмо вибігу (хз як українською) дає можливість не тримати за нижню частину самозатискного патрона при заміні свердла чи біти, чи вручну докрутити саморіза поворотом корпусу шурика. в дешевих витайців - гальмо електронне, і такі речі недоступні :( 

потім купив собі боша 14.4В з дохлими акумами, перепакував на літій (шоколадки від ліітокали), але руки так і не дійшли зробити нормальну зручну зарядку /бо шурик треба рідко, буквально кілька разів на рік, і потреба підзарядити - раз на рік, чи два/

але в старенького боша - присутнє биття патрона, а в новенького китайця - його немає, ціна - смішна, тому і проапргрейдився.

трохи боявся, щоб був присутній плавний пуск і регулювання обертів - але марно. звісно, не настільки плавно, як в боша - там взагалі дуже чутлива кнопка, але десь, можливо, на рівні метабо.

реально не вистачає тільки гальма вибігу, але за 22 долари???

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, alexvvv сказано:

@Unknown я бачу в тебе темними зимовими вечорами з'явилось більше вільного часу ;)

та ні.

Та й скільки там того часу, закинути вранці акум в літокалу і ввечері глянути результат -- це  ж мінімум часу.  Плата-тестер теж не складно ставиться на тест --  кілька хвилин ввечері, а вранці готовий результат ...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 годин тому, NeoN сказано:

Ну в описаній процитованій мною ситуації при використанні нагрузки і павербанка для заміру,я так думаю звісно, використовувався якийсь юзб тестер, чи може в чоловіка який новітній павер що сам підраховував віддане? От я і кажу,не використовувати для таких цілей плату павера(в мене наприклад немає) а лі-500 то є, і по аналогії в неї кладемо акум, підключаємо в юзб тестер, в нього нагрузку, надіюся тепер зрозумілий хід думок?

тепер хід думок зрозумілий, і тепер зрозуміло, де його треба поправити :) 

запропонованим способом, ти заміряєш ємність павербанка, а не акумів павербанка ;) 

в чому різниця?

напруга на виходні павербанка - 5В (номінально), струм ти навантаженням знімаєш 1А, так? іншими словами, 5Вт ти розсіюєш в тепло. якщо в такому режимі павербанк пропрацював 1 годину - ти зняв з нього 1000 міліампергодин, так?

а що всередині павербанка? акум має віддати тих же 5Вт (якщо ккд електроніки павербанка =100% ;) ), але номінальна напруга в нього 3.7В. щоб віддавати 5Вт принапрузі 3.7В, яка має бути сила струму? вірно, 5Вт : 3.7В = 1.35А, і за ту ж годину акум павербанка віддасть 1350мАг.

такої ж помилки припустився і @alexvvv

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, Unknown сказано:

В мене є тестер,  до 3а можна грузити.  При нагоді, візьму акум старий від ноута (має в районі 2000міліампер в режимі розряду 500міліампер) , і тестану його заново на li500 при 0,5а,  потім на тому тестері теж при 0,5а (звіримо розбіжність між приладами),  а далі десь на 2-2,5 амперах,  щоб побачити втрати за рахунок навантаження.  

IMG_20211209_183546.jpg

такий тестер ніби як хвалять, точність на порядок вище народного "білого доктора", і дозволяє перевірити напряму ємність акума, а не павербанка, зі всіма його втратами :) 

 

1 хвилина тому, alexvvv сказано:

то все правильно, втрати є всюди 

те, що "ємність" акума акума буде в "1.35" менша за "ємність" павербанка в міліампергодинах - це ще не про втрати, це тільки про неправильну методику обрахунків. втрати - це тут: 0_ac3bd_b415a339_XL.jpg

на фірмовому павербанку сяомі відверто пише - номінальна ємність павербанку, порахована за номіналом акумів, становить 5000мАг, але при навантаженні павербанка 1А ти знімеш з нього тільки 3300мАг, звідки ми можемо порахувати втрати, або ккд електроніки павербанка: 5000/1.35 = 3703мАг може віддати акумулятор зі 100% ккд, а віддає 3300/3703х100% = 89%.

 

аналогічно можна "прикинути" реальну ємність твоїх батарейок

On 09.12.2021 at 09:36, alexvvv сказано:

так, заряджаю таким свої 18650, то коли їх розряджати на 1А, залишається 2500 із 3400 в кращому випадку.

 

22 годин тому, alexvvv сказано:

таким навантажував через павербанк для одного акб 18650 + usb тестер , але треба перетестувати бо давно було

 

ти знімав заміри мАг при напрузі 5В, так? те, що з 3400 при 3.7В /1.35 = 2518 при 5В, так?

якщо втрати у відносно хорошого фірмового китайця сяомі більше 10%, то тут два варіанти - або твій усб-тестер мінімум на 10% завищує ємність, або ккд твого павербанка бездоганний, або третій, фантастичний варіант - реальна ємність не 3400, а мінімум на 10% вища ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, dogbees сказано:

ти знімав заміри мАг при напрузі 5В, так? те, що з 3400 при 3.7В /1.35 = 2518 при 5В, так?

якщо втрати у відносно хорошого фірмового китайця сяомі більше 10%, то тут два варіанти - або твій усб-тестер мінімум на 10% завищує ємність, або ккд твого павербанка бездоганний, або третій, фантастичний варіант - реальна ємність не 3400, а мінімум на 10% вища ))

треба переміряти, бо міг і збрехати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, alexvvv сказано:

треба переміряти, бо міг і збрехати

не думаю, що ти свідомо хотів когось обманути, просто тебе не попередили, що кількість міліампергодин буде різною, якщо рахувати по номіналу акумулятора і по номіналу павербанка, тому самий оригінальний панасонік 3000мАг з номінальною напругою 3.7В не видасть більше 3000:1.35=2222мАг через 5В павербанк :) 

 

Маньяк11, десь тут писали, міряв заряд батарейок через дозаряд, і також вважав, що його обманули з ємністю, але цифіри виросли, коли поміряв повну ємність :) 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, dogbees сказано:

бути 6х3.7=22В, а не 25В

 

А заряджаєш то ти їх до 4.2 і виходить 25в.

 

Я собі і друзям взяв Tonfon 20v мотор 775, аж руки крутить.

Кейс +2акума 1750грн, має режим удару.   2137717167_Screenshot_20211210-1556462.thumb.png.1880d5e337be731b1e6c2e39dcb430a8.png

 

 

 

В Європі бачу він продається під маркою Ferm, біля~5000грн

402955289_Screenshot_20211210-1556392.thumb.png.0b8fbfb631cc9aa3fec746e989cc3fb4.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Oli сказано:

А заряджаєш то ти їх до 4.2 і виходить 25в.

ну... стандартом можна вважати 12В нікель-металгідридних чи ніколь-кадмієвих акумуляторів. там з'єднували послідовно 10шт. банок номіналом 1.2В, але повністю заряджений акум - це мінімум 14В, а не 12В, але на корпусі акума шурика бош писав 12В (чи 14.4 для 12 банок, чи 18В для 15 банок).

автомобільний акумулятор - також номінал 12В., але повністю заряджена банка - 2.2В х 6шт.=13.2В

так і літієві акуми треба рахувати по номіналу - 3.7 (3.8, 3.85)В на банку :) 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, dogbees сказано:

ну... стандартом можна вважати 12В нікель-металгідридних чи ніколь-кадмієвих акумуляторів. там з'єднували послідовно 10шт. банок номіналом 1.2В, але повністю заряджений акум - це мінімум 14В, а не 12В, але на корпусі акума шурика бош писав 12В (чи 14.4 для 12 банок, чи 18В для 15 банок).

автомобільний акумулятор - також номінал 12В., але повністю заряджена банка - 2.2В х 6шт.=13.2В

так і літієві акуми треба рахувати по номіналу - 3.7 (3.8, 3.85)В на банку :) 

 

 

 Я то розумію, але "китайці" гоняться за цифрами

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

так як не знайшов у Луцьку, вирішив утилізувати батарею.

в результаті розбору, відбулася розгерметизація захистної оболонки (на фото). газ вийшов, відповідно позбавився вздутої форми).

на скільки небезпечно продовжувати користування?

є можливість перевести на 18650?

 

IMG_20220102_134843.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, timomaas сказано:

на скільки небезпечно продовжувати користування?

https://www.facebook.com/andrey.stack/posts/4895802497138627

Змінено користувачем zplanetaz12
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 годин тому, timomaas сказано:

є можливість перевести на 18650?

став 18650 скільки вважаєш за потрібне, якщо вони поміщаються по корпусу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 10.12.2021 at 16:01, Oli сказано:

Я собі і друзям взяв Tonfon 20v мотор 775, аж руки крутить.

він безщітковий ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, alexvvv сказано:

він безщітковий ?

Ні, але є такий самий безщітковий.

На фото в Алло не дивись, не його. Шукай модель 2020009

 

http://www.cntangfeng.com/?products_29/286.html

 

 

 

https://allo.ua/ru/shurupoverty/udarnaja-drel-shurupovert-tonfon-20v-besschetochnyj.html

 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.01.2022 at 14:07, timomaas сказано:

так як не знайшов у Луцьку, вирішив утилізувати батарею.

в результаті розбору, відбулася розгерметизація захистної оболонки (на фото). газ вийшов, відповідно позбавився вздутої форми).

на скільки небезпечно продовжувати користування?

є можливість перевести на 18650?

 

IMG_20220102_134843.jpg

там, на фото - маркування із загадковим фрагементом "3.85V", що може свідчити про застосування елементів т.зв. підвищеної ємності, з напругою завершення заряду 4.35В, яка дуже швидко вбиває "народний" літій зі стандартною напругою завершення заряду 4.2В (номінал - 3.7В).

тому це категорично неправильне твердження 

On 03.01.2022 at 09:49, alexvvv сказано:

став 18650 скільки вважаєш за потрібне, якщо вони поміщаються по корпусу

 

кажуть, LiFePo4 спокійно переносять заряд напругою вище номіналу, але я ще не перевіряв

 

П.С. колись бавився з відновленням павербанків, але коли на аліексперсі можна купити новий типу брендовий павербанк за 7-8 баксів на 10000мАг, не бачу більше сенсу

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, dogbees сказано:

там, на фото - маркування із загадковим фрагементом "3.85V"

:wacko:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 06.12.2021 at 00:11, Vadimm сказано:

Вангую, тс заб'є болт на утилізацію. Виходячи з того, як розказував знайомим що розбитий ртутний термометр здавав в МНС, а не викинув "як всі". Ацка дічь, темні люди біля мене. ТС, вибач, якщо не правий.

тримай,ванга)

IMG_20220104_193256.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гість
Ця тема закрита для опублікування відповідей.
×
×
  • Створити...