Перейти до змісту

Дністер


stal1n

Рекомендовані повідомлення

 
Компаньйони: Тарас Квартерчук(далі Т.), Олександр Кватерчук(далі О.).
Погода: літо.
Рівень води: від початку берега до зрізу води було метрів 20.
Час ловлі: ловив переважно з четвертої ранку до дев'ятої-десятої. Вечорами кльов був гіршим. Вночі майже не клювало. А от у моїх компаньйонів кльов був лише в саму спеку, з дванадцятої до шістнадцятої.
Місце: десяте місце.
Вартість рибалки: за 5 днів риболовлі за трьох людей ми заплатили єгеру 170 гривень.
Зловлено: кожного дня по-різному, загалом десь 30 кілограм різної риби, переважно підлящики 300-500 грам.
Наживка: у мене найкраще лящ клював на хробак. На опариш клювала плотва й лящ 50/50 і в основному зранку. В Олександра лящі ловились на пінопласт.
Прикормка: перші три дні розгодовував місце прикормкою власного виробництва, далі план був ловити на Traper. Але особливого ефекту це не дало. Олександр прикормлював запареною товчею і вареним пшоном.
Снасті: тяжкий фідер, але на третій день приноровився закидувати на потрібну дистанцію й медіум фідером(замінив котушку і шнур).
Це була моя мрія: потрапити на річку Дністер, в місце, яке називається Бакота. Радість життя полягає в тому, що інколи твої заповітні мрії збуваються :)
 
Кому ліньки читати цю простиню тексту, можете відразу мотати до розділу "Висновки" та переглядати фотографії в галереї, кожну з них я підписав.
День перший
 
Побули в 19:00, місце №7 на яке ми розраховували, було вже зайняте. Довелось стати на №10, О. стає тут постійно. До зрізу води від лісової посадки метрів 20. Останні метрів 5 — багно, в якому я різав собі босі ноги ракушкою. Нічого цікавого на дні не передбачається, просто плавний спуск з водоростями. Хлопці пропонують перевозити мене човном на той берег. Настрій не дуже.
 
20160619_Fishing_Bakota_013.jpg
Весь підхід до води зарослий кущами і водоростями
 
Ввечері плавали з ехолотом через Дністер. Глибина русла 33,8 метра! Що цікаво: риби на глибинах взагалі немає, вся вона стояла у півводи над перепадами і бровками, не далеко від берегу. Біля скель дуже різноманітне дно. Риба там стоїть в 15 метрах від зрізу води. А якісь рибалки, що там відпочивали кидали свої донки на 50 метрів вперед, в пустелю.
Найбільший звал, який я побачив на ехолоті, склав 7 метрів! Сім метрів відвісної стіни!
Також ми роздивились і наш пологий берег. В 50 метрах глибина вже 3,5 метра і там також є різна риба. Настрій покращився. Всю ніч йшов сильний дощ і була гроза. 
 
20160619_Fishing_Bakota_017.jpg
Глибина на руслі 33 метри,  а вся риба на 7-9
 
День другий
 
Я думав, що на вулиці дощ і негода, тому й не встав з будильником. Виліз з намету о 5:15. Ловити тут можливо лише тяжким фідером, так далеко треба закидати до мого маячка, який вчора поставив О. Дві години я розчищав собі місце для риболовлі. Під час цього процесу навіть впіймав одну плотву. На фідері опариша об'їдало постійно. Шкода, що покльовок я чомусь не реєстрував.
Своїм медіум фідером я не міг ловити в позначеному маячком місці, бо банально не вистачало довжини шнура. За пару сезоні він так сильно вкоротився. На наступний день замінив котушку на іншу, і вже з годівницею-кулею почав класти наживку де треба.
20160621_Fishing_Bakota_057.jpg
Моє робоче місце
 
О. цілий день мучився зі своїми розтяжками, на які потрібно поставити човен. Одного мішка з камінням втопив, потім півдня плавав в пошуках шнурка й каміння. Вже ввечері він закормив собі місце, і заодного й мені. Я зловив перед темнотою якусь плотву, хоча клювало постійно. Мабуть щось геть мале. Із заходом сонця і повним потемнінням кльов теж повністю вимкнувся, ні покльовки.
20160622_Fishing_Bakota_098.jpg
Дністер
 
День третій
 
З ночі повідка з хробаком було обірвано. Рибалити почав в 04:30, нарешті впіймав першого підляща! Це сталось десь о п'ятій, на опариша. Через півгодини ще одного. О 06:16 обрив повідка на покльовці. Наступна серія клювань десь біля восьмої(опариш) і пару лящиків біля десятої(вже на хробака і хробак+опариш). Перша риба була найбільшою(грам по 500), чи ближче до спеки, тим менші(грам по 300).
 
Тим часом О. пробував ловити з човна на своїх розтяжках біля скель на протилежному березі. Там взагалі нічого не клювало. То він на легкий спінінг натомість наловив окунів, а на відвідний повідок кілька десятків бичків.
 
Після сніданку О. поплив ставити нові розтяжки, тепер на нашому березі, а я звалився спати. Взагалі я  тут кожного дня вдень в обід відсипався. Після обіду О. вже успішно ловив плотву й підлящиків на новому місці. До нього приєднався й Т.. Ловили вони десь до шостої, далі кльов відрізало. Загалом хлопці спіймали: Т. 7 підлящиків і 15 плотвиць, О. 8 кг такої ж риби. Цього вечора ми вперто сиділи над моїми фідерами, але впіймали лише одну плотву в районі 23:00, кльову не було.
20160621_Fishing_Bakota_066.jpg
Перший улов Олександра
 
День четвертий
 
Встав о другій, щоб спробувати застати нічний кльов. Мав одне клювання о 03:02, дістав підляшика. У хлопців на воді станом на 5 ранку лише одне клювання, але гарний лящ(1,35 кг, взяв Т.). Потім Т. з човна на мормишку в півводи  налупив плотви. Фідерний кльов у мене був геть кепський цього дня. За ніч тиск стрімко пішов вниз, і зранку так само стрімко почав дертися вверх.
 
В обід хлопці знову вийшли на воду зі своїми бортовими вудками. Т.: 9 пілящків, 2 рибця, 17 плотвиць. О.: 27 підлящів, 2 плотви.
 
Після цього обіднього кльову ми з Т. на веслах попливли до повороту Дністра, на мис. Там я видерся на гору і багато фотографував, а Т. на мікроджиг відтягувався на повну по окуню, ніяк не хотів пливти зовсім назад. Але почало трохи гриміти і він поквапився :) Хоча дощ так і не почався.
 
Ми повернулись на базу, та кльову тут зовсім не було.
20160622_Fishing_Bakota_132.jpg
Дністер і я
 
День п'ятий
 
Вночі в О. на бортові вудки клюнуло лише дві плотвички, геть малі. А о 04:40(точно той же час, що й вчора) взяв ляща на 1,6 кг. Далі знову повний провал в кльові. О. ліг трохи подрімати на дно човна десь біля посьмої ранку, і через 10 хвилин у нього на одну з вудок, де він якраз а гачок поставив м'ясо добутого молюска-дрейсени, клюнув лящ. Ця риба мало не поцупила вудку, але О. зреагував і впорався з біг-фішем нашої рибалки. Вага склала 2,3 кг. Більше у нього нічого не клювало зовсім.
 
20160623_Fishing_Bakota_146.jpg
Я з лящем Олександра
 
У мене зранку на фідер клювали підлящі, спочатку кльов був лише на опариша, а згодом лише на хробака.
20160623_Fishing_Bakota_152.jpg
Файне фото, люблю такі
 
Вперше в житті виплив рибалити з човна на бортові вудки, разом з О.. Я ще й попередив його, щоб він не дуже ображався, якщо я його переловлю, бо ж новачкам завжди щастить 70e554ea0105.gif Стали на загодовану точку, де два дні підряд ловилось до 10 кг риби, але нічого геть не клювало. Не допомагали ні зміна наживок, ні прикормок в пружині. Ми аж поснули в тому човні. І тут О. кричить(ну якби кричить, бо не можна взагалі розмовляти в човні в 6 метрах над рибою): "Вітя вставааай, клює!" Підсічка і він витягує плотвичку, каже: "ну все, рибка підійшла, потрібно створювати рух, давай все перенаживляти." І відразу після мого опускання кормака у воду на дно відбулась покльовка. Кивок загинало вгору, я то думав, що то якийсь провис, чи завелика глибина. Почав вибирати, а там відчувається риба. Думав, по відчуттям на дубову снасть, що то плотвичка, в виявився лящ рівно на 1 кілограм. Я майстерськи (як вчив мене Т.) взяв його з-за спини рукою за голову. Радості моїй не було меж! О. також відразу після мене впіймав впіймав плотву, і знову кльов відрізало.
 
Десь аж у дві години я заробив клювання(нарешті!) на ту ж свою вудку і знову на гачок пінопластом, куди я запопадливо підсадив малесенького хробачка. Цього разу точно відчувалась більша риба. Як побачив її у воді, то серце було в п'ятках. Взяти таку рибу було складніше, але я справився. Лящ на 1,7 кг в садку :)
 
Далі мене замінив Т., але клювати більше нічого не стало. Ось такий дивний видався цей день, на відміну від двох попередніх. Я почав по-маленьку збирати на завтра речі, а хлопці попливли за мис по окуня. Повернулись, нічого зовсім не спіймали, десь подівся той окунь сьогодні. Загодували мене дуже моє фідерне місце товчею та пшоном. Ввечері я майже не рибалив, поставив кукурудзу(яку і витягнув зранку). 
Вночі йшов сильний дощ, була гроза. Як будемо виїжджати - хз.
20160623_Fishing_Bakota_159.jpg
Моє щастя
 
День шостий
 
Всюди грязюка, багно, вода. Я рибалив з 05:00, спочатку клював не поганий підлящ, потім плотва. На хробака навіть взяв карпика, — дуже впевнена покльовка, не те що ці мямлі-лящі. І Т. трохи ловив на фідер(вперше в житті до речі), витягнув найбільшого окуня цієї рибалки взагалі. Загалом за цей ранок мій результат 9 підлящів і 4 плотви.
 
 
Поки ми з Т. складали табір, то О. розчарувавшив в кльові мирної риби знайшоов окуня під берегом і на мікроджиг відтягувся по повній. Наловив кілограм з 8-10, ми навіть не важили, бо вже треба було рухатись додому.
Виїжджали ми дуже довго, все чекали поки сонце і вітер трохи посушать нам грунтові дороги біля ріки, далі мало бути легше. Ми спалили доволі багато бензину і ще більше часу обмізковували як переїхати ту чи іншу яму. Загалом все обійшлось і вже в десятій вечора ми були в Рівному.
 
Відео з рибалки:
 
Висновки
 
  • Донними вудками я ловив рибку на відстану 55 метрів і глибині 3 метри;
  • найкраще на фідер клювало зранку до години 10, ввечері значно гірше, вночі у мене взагалі не вистачало терпіння дочекатись бодай якусь покльовку;
  • бортовими вудками з човна мої компаньйони ловили на відстані 85 метрів і глибині 8 метрів;
  • у них весь кльов був в саму спеку, зранку майже нічого, ввечері і вночі повний нуль;
  • ехолот показував, що вся риба концентрується над аномаліями дна в півводи. На глибинах риби взагалі ніде не було;
  • на мікроджиг можна відтягнутись на все життя вперед, наловити за раз 15 кілограм окуня - не проблема;
  • у всіх інших рибалок на нашому березі кльову майже не було взагалі, вони по черзі ходили в нас питати на що ловити і де ту рибу шукати;
  • на протилежному березі під скелями в перші дні, поки там були люди, кльову теж не було. Рибалки жалілись, що за всю ніч навіть тичка на батарею фідерів не бачили.
 
 
Цей же запис в мене на бложику зі всіма фотографіями: Відпустка на річці Дністер. Звіт з рибалки Бакота, 19-24.06.2016
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Компаньйони: Тарас Квартерчук, Роман Гуда.
Погода: спека, температура до +36. Рідко, але бували грози.
Рівень води: трохи вищий норми, судячи по затопленому верболозу попід пологим берегом - вище на добрячий метр.
Час ловлі: пробував ловити у всі пори доби. Найкращий кльов з саму-саме спеку, з 12 до 16. Ввечері взагалі не клювало. Зранку поодинокі покльовки.
Місце: ми ловили не в самому Лоївському заливі, а в його заливчику :) замість тисячі слів ось точка ловлі.
Вартість рибалки: все безкоштовно.
Зловлено: від 20 до 60 підлящів щодня, їх вага була від 300 до 600 грм в середньому, менших точно не було. А от найбільшенький потягнув лише на 1,3 кг. За всі ці дні я спіймав аж одну плотву і одного окунчика фідером, а так все лящики й лящики. Також хлопці прекрасно відловлювались по окуню, їм попадались там і бички з судачками. Мабуть Тарас окремо про це сам щось напише.
Наживка: я ловив чудово на опариша. Пробував на хробака - ловилось. Пробував на горох - теж клювала та ж риба. В хлопців підлящі ловились на пінопласт і кук пуфі. Коротше, брало на все.
Прикормка: перший день прикормка з морозилки. Думав, що просто представлю місце, але почало гарно брати. Другий день ловив суто на Traper Leszcz special. Третього дня доловлював цією ж прикормкою, і замішав потім вже свого власного виробництва — клювало так само добре. Зажди в прикормку додавав і опариша і варене на місці пшоно. Пробував також рубати туди хробаків.
Снасті: фідер.

Поїхати на Дністер — це мабуть мрія кожного рибалки. Кілька днів провести на березі величної річки в каньйоні, де глибина вимірюють десятками метрів, впіймана щодня риба кілограмами, а лік дням тижня взагалі втрачаються, хіба це не вершина щастя? Не все так просто :)

medium-aefc946767b967032ee0e59196908396.

 

Відверто кажучи, я трохи втомився від одноманітності. Але постараюсь написати корисний для інших рибалок звіт, щоб все було по ділу і стало в нагоді тим, хто буде їхати на Дністер.

Я ловив суто на фідерну снасть. Повідки використовував 0.14, часто їх міняв бо терлись об дуже агресивну ракушку на дні. Гачки в основному були KamasanB983 #14. Пробував Gamakatse F22 — теж все супер. Але оскільки ловив на опариша, то більше ловив на "камасани". Дистанція ловлі 35 метрів. Глибина 6 метрів. Довжина повідка 30 сантиметрів. 

День перший
 Виїзд о третій ночі, прибули десь біля десятої ранку.

Їхали на нове місце, бо на самій Бакоті два тижні тому були в батька Тараса деякі непорозуміння як з єгерем, так і з іншими рибалками. Добирались по намальованій на клаптиках паперу схемах, по телефонних розмовах і навігатору. Дорога тривалістю в шість годин годин минула доволі швидко. 

На місці зорієнтувались і було кілька місць, де можна було б сісти: на самому Дністрі або на маленькому заливі. Проблеми були і там і там. На самій річці дуже висока вода і довелось би цілий день чистити затоплений верболоз. А на заливі стояла чиясь машина, але без ніяких тентів, спальників чи ще якогось спорядження. Ми вирішили, що люди приїхали і попливили собі кудись. То почали вмощуватись прямо тут. Спочатку закинули по вудці і більше нічого не виймали з машини, але почало клювати дуже добре і ми остаточно вирішили бути тут. Ввечері ці чоловіки припливли і ми знайшли спільну мову (як і виявилось вони затаборились за самому Лоївському заливі, тут лишили лише машину).

Відразу повитягували старі шматки сіток моїми маркерами і закопали смердючу рибу.

Час ловлі з 11 до 16, клював 95% підлящ (пару чорних бичків, окунь, одна плотва). Всього десь 20 рибин. Хлопці відразу закинули "вбивці карася" і кльову у них був не гіршим, можливо самі риби трішки менші. Вони забули про все на світі, навіть поставити розтяжку і розвідати якісь глибини човном де її ставити взагалі. У мене попався один більший підлящ до кілограма за заході сонця, а хлопці в цей момент дуже успішно ловили окуня на ультралайт. 

medium-ebaf27c6cd1fad68446c041baefd7de2.

 

Ввечері я попросив виставити мені два поплавці зроблені з бутилок на місці моєї ловлі: одну якраз там, де ловив фідером, іншу в метрах 65 від берегу, там де було ще глибше. Всі наступні дні щодня ці місця загодовувались дуже точно човна свіжозвареним пшоном розмішаним з заздалегіть помеленими в м'ясорубці смаженими зернятами соняшника. Відразу напишу, що дальня точка майже не працювала. Там попадались дуже випадкові дрібні підлящики.

День другий
 Перша покльовка сталась у мене аж о 08:20. Хлопці таки виставили розтяжку на виході з заливчика, але на ній нічого не клювало, то вони ловли окунів спінінгами не далеко від берегів. Всього принесли з води 63 окуні.

У мене лящ клював слабо, всього може штук 5 та й всі не великі зранку. Я замішав вже нормальну суто лящову прикормку і не мій второпати чому ж такий кльов. Вся справа була в тому, що лящ тут як виявляється підходить пізніше.

І от у саму спеку впіймано було 44 підляща.

medium-078e5ce9c2b2f3e7a41bdcc12220c5ed.

 

Наші сусіди ліворуч вже нарешті розчистили собі берег на Дністрі, що могли закидати вудки, це зайняло у них півтора дні.

Ввечері мені Тарас дав свій другий спінінг і ми всі троє (у Романа був свій спін) ловили з берегу. Я спіймав судачка і окуня, хлопці окунів. І окремо Тарас вперся в якісь судакові приманки і такі витягнув 2 кликастих на берег. Ще один був зовсім не заліковим. 

Хлопці постійно чистили всю ту рибу, яку ми разом ловили і солили її в бочку, яку потім ставили у викопану яму. Копали ми її всі разом по черзі цілий перший день. Морока з цією всією рибою на Дністрі ще та.

Я пробував експерементувати з попапами на дальній точці - покльовок не було. На горох там теж не клювало, хоча я чекав до глибокої ночі і використовував постійно сигналізатори. Єдине, на що клювало з дальняка - це був звичайний дрібний пінопласт на гачечку.

День третій
Зранку Тарас і Роман переставили свою розтяжку прямо на те місце, де у них клювало на пружини з берегу. Клювало там на бортові вудки не погано. Хоча за їхніми словам розтяжка була поставлена поганенько геть.

Трохи почали ходити туди-сюди люди і я порозпитував у них про це місце. Місцеві називаються його Замок. Поруч села Пиживіка та Березівка. Село, що зникло в Дністрі — Лоївці. Відтак назва заливу Лоївський.

Цього дня зранку я вже нормально так поспав до години десятої. Кльов судака був слабшим, ніж вчора — це підтвердили інші рибалки, що приїжджали і виходили в цьому на місці на воду своїми надувними човнами.

Тарас і Роман зранку виходили на окуня: 65 штук в активі.

В обід мною спіймано 21 лящик. Я пробував ловити на горох фідером з цієї ж точки і теж клював такий самий підлящ. У хлопців з човна кльову був геть кепським, лише три підяща.

А от ввечері Тарас взяв мене в човен і ми попливли на окуня. Хоча клював і не великий, але ми кайфанули. Природа і погода були просто чудовими. Бачили як б'є жерех, прямо біля човна у затопленому верболозі постійно скидався сазан.

В деякі моменти клювання окуня були на кожні проводці і якщо одна риба не засікалась, то відразу клювала друга, третя. Всього спіймали 28 окунів, багато сходів і відгризених твістерний кінчиників.

medium-c775f911d9838bf7dd2986a141642e61.

 

Надивившись на тих диких карпів, Тарасу дуже закортіло приплисти на це саме місце зранку і спробувати їх спіймати. Для цього він планував переробити свої кивочні бортові вудки. Я йому казав, що шансів у нього майже ніяких немає, але він нікого слухати не хотів.

Ввечері ми наловили раколовками цих членистоногих і зварили неймовірну юшку. На природі поїсти раків запиваючи пивом, чи потрібно вам писати про те, наскільки це класно?

День четвертий
 Я встав вдосвіта, щоб точно перевірити ранковий кльов. Єдина покльовка о 06:05 і найбільший лящ витягується Тарасом на мій фідер до берегу. А далі до десятої взагалі глухо без клювань.

medium-2b89aa21ba4ae1c6592e8568984261ab.

 

Хлопці трохи половили окуня, але його кльов був найгірший за всі ці дні. Тарас, звісно, що навіть не пробував ловити сазанів, бо немає коли тим гратись саме в день виїзду.Клювало цього ранку посередньо і ми постійно були зайняті зборами.

Відверто кажучи я вже дуже хотів додому, тому ще з четверга просив хлопців поїхати раніше. Їх добряче налякала злива, що йшла добру годину в середу. Тому що в дощ та після нього звідси виїхати по глині вверх просто неможливо. 

Роман зранку подивився уважно на свою машину і помітив, що під педалькою зчеплення у нього жирна пляма - трохи потекло гальмівної рідини. Він трохи посидів на телефоні консультуючись з родичами та знайомими механіками, але на щастя ми таки виїхали звідси (старались не перемикати передач і дарма не гальмувати). Потім вже докупили по дорозі потрібної технічної рідини і долили в бачок. Отака невеличка пригода добряче потріпала нерви нашому водію під самий кінець.
Відео рибалки:
https://www.youtube.com/watch?v=UQiA7N3ofrk

 Висновки

  • Найкращий кльов був у самісіньку спеку;
  • зручних місць для ловлі з берегу не багато, а охочих стати на них навпаки;
  • вся риба дуже однакова - підлящі розміром біля грамів 400;
  • на мікроджиг окунь клював дуже добре на сході і заході сонця;
  • ніяких бонусів чи нежданчиків по рибі.

Цей же запис на моєму вебсайті зі всіма фотографіями: Підлящі в заливчику Дністра. Звіт з рибалки Лоївський залив,15-18.06.2016

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...