Перейти до змісту

msi z170a gaming m3 прошивка BIOS


Рекомендовані повідомлення

Світиться діод відсутності або проблем з процесором

Сталось так після скидання налаштувань біоса.

останній раз з сліпа вийшов, завис, після перезавантаження вибило скинути налаштування- я скинув і все на тому.

Олександр перешив біос. після цього старту всеодн оне відбулось.

при підключенні без додаткового живлення CPU - стартуэ але нічог оне йде далі. світиться і вентилятори працюють.

з додатковим живленням спрацьовує захист і після ввімкнення відразу вимикається.

то з самого початку діод світився теж без підключеного додаткового живлення?

чі все було включено він запускався і світився діод відсутності, і в захист не йшов?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 63
  • Створено
  • Остання відповідь

тобто такого що саме ця материнська плата з саме цим процом взяла і відмовилась працювати не буває?

як показує практика, все може бути, тому я оставив 1% і на це

але проц так просто не лежить і не чекає, в нас є один, можна купити, ніхто не дасть проц новий робочий перевіряти на мамі яка несправна

як в них немає і нема де взяти то, або працюють з тим що є і шукають в чому проблема (як є чим), або віддають маму і проходять мімо (дешевше для них буде)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

все було включено, він запускався , світився діод відсутності або проблем з процом, і в захист не йшов.

єдиний цікавий момент що ще світився діод запуску на понижених частотах і з низькою напругою. хоча такий режим був вимкнений. тобто перемикач на платі стояв в нормальному режимі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну тепер, після Олександра він іде в захист, відключаєш роз'єм і тоді запускається?

нічого не хочу сказати, але таке може статись, коли майстер, випаяв шим і запаяв його некорректно, або знімав, перевіряв і поставив мосфети теж з недопаєм, або щось міряв щупом і чуток замкнув ногі на шим, або ще 100500 варіантів, або вона сама так, це ж іліктроніка, і її путя неісповєдіми

але якщо проц робить то повезло, тепер, залишилось вияснити чого іде в захист (заміна шима - 2-й і самий легкий єтап (може), якщо він є)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну тепер, після Олександра він іде в захист, відключаєш роз'єм і тоді запускається?

нічого не хочу сказати, але таке може статись, коли майстер, випаяв шим і запаяв його некорректно, або знімав, перевіряв і поставив мосфети теж з недопаєм, або щось міряв щупом і чуток замкнув ногі на шим, або ще 100500 варіантів, або вона сама так, це ж іліктроніка, і її путя неісповєдіми

але якщо проц робить то повезло, тепер, залишилось вияснити чого іде в захист (заміна шима - 2-й і самий легкий єтап (може), якщо він є)

в захист почала вона уходити, після того як:

зашив 1-й раз біос, біос брав з оф сайту здається зашивав саму останню версію - мамка стартувала із симптомами які ТС вказував спочатку(все світиться ,крутиться ініціалізації немає)

потім я зашив рідний дамп біоса (спочатку сберіг рідний біос) на флешку і після того включаю - така фігня циклічний рестарт - мамка уходить в захист

ось після того тільки вийняв живлення проца і стало ясно що проблема по живленню процесора

далі зняв всі транзистори перевірив на пробій, всі були справні, шимку я не чіпав і часу було мало то і віддав назад людині, і марку не подивився

зараз роботи троха менше стало можна і подивитись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене проблема все ж таки в біосі. Я так розумію, що файл прошивки яка стояла на материнці є, то можна через hex-редактор подивитись її версію,скачати таку саму з оф сайту. І прошити її на флешку. А те що вже прошивали останньою прошивкою не показник, буває що останні прошивки ще більш глючні ніж попередні. В моїй практиці таке було і не раз.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене проблема все ж таки в біосі. Я так розумію, що файл прошивки яка стояла на материнці є, то можна через hex-редактор подивитись її версію,скачати таку саму з оф сайту. І прошити її на флешку. А те що вже прошивали останньою прошивкою не показник, буває що останні прошивки ще більш глючні ніж попередні. В моїй практиці таке було і не раз.

ось оригынальний дамп 

https://ru.files.fm/u/sm4qzc62

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Як на мене проблема все ж таки в біосі. Я так розумію, що файл прошивки яка стояла на материнці є, то можна через hex-редактор подивитись її версію,скачати таку саму з оф сайту. І прошити її на флешку. А те що вже прошивали останньою прошивкою не показник, буває що останні прошивки ще більш глючні ніж попередні. В моїй практиці таке було і не раз.

ось оригынальний дамп 

https://ru.files.fm/u/sm4qzc62

 

Судячи з дампу прошивка була А.3, тоб то остання. Правда з оригинальною А.3 вона побайтно співпадає на десь на 90%. Якщо є можливісь, пробувати ставити прошивки нижче А.3

Ну і питання на засипку, напругу на батарейці CMOS міряли? Бо плати MSI  мають властивість "прикидатись мертвими" , якщо напруга на батарейці меньше 2В.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

Як на мене проблема все ж таки в біосі. Я так розумію, що файл прошивки яка стояла на материнці є, то можна через hex-редактор подивитись її версію,скачати таку саму з оф сайту. І прошити її на флешку. А те що вже прошивали останньою прошивкою не показник, буває що останні прошивки ще більш глючні ніж попередні. В моїй практиці таке було і не раз.

ось оригынальний дамп 

https://ru.files.fm/u/sm4qzc62

 

Судячи з дампу прошивка була А.3, тоб то остання. Правда з оригинальною А.3 вона побайтно співпадає на десь на 90%. Якщо є можливісь, пробувати ставити прошивки нижче А.3

Ну і питання на засипку, напругу на батарейці CMOS міряли? Бо плати MSI  мають властивість "прикидатись мертвими" , якщо напруга на батарейці меньше 2В.

 

нова мамка і батарейка вище 3х вольт я міряв

нехай Діма принесе попробую ще раз біса зашити, там на оф сайті 4 версії, можна погратись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Судячи з дампу прошивка була А.3, тоб то остання. Правда з оригинальною А.3 вона побайтно співпадає на десь на 90%. Якщо є можливісь, пробувати ставити прошивки нижче А.3

дамп - 7978IMS.A3T 12/16/2015

оф А.3 - 7978IMS.A30 12/18/2015

http://www.overclockers.ua/news/hardware/2015-12-20/117194/

На сегодняшний день к загрузке доступны следующие прошивки UEFI с функцией Non-K OC:

 

Z170A Gaming M3 (E7978IMS.A3T);

 

Подчеркиваем, что вышеперечисленные версии микрокода являются экспериментальными и, загружая их, вы действуете на свой страх и риск.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як з робочої мамки зняти дамп? яка програма треба?

програматор треба, програма в комплекті

до Саши прийдеш покаже може

а, з під вінди, то тіпа Universal BIOS Backup ToolKit 2.0

тільки це для непрофі, щоб потім у профі робота була ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я знайшов на форумі MSI людину з такою платою. та ніяка здорова людина не дасть колупати свою плату


немає сенсу його просити зняти дамп тою програмою чи як зрозуміти твої слова волкер?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна спробувати, якщо воно зробить, а потім дамп дати сюда на перевірку, або самому порівняти

а в уєфі нема такої функції? тіпа резерв копія на вінт

 

теорєтічєскі, вона має і без проца запуститись

1. пробувати шити біоси з офсайта

2. гратись з мамою (шим і прочєє)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я знайшов на форумі MSI людину з такою платою. та ніяка здорова людина не дасть колупати свою плату

 

вже пізно  B)

 

можна спробувати, якщо воно зробить, а потім дамп дати сюда на перевірку, або самому порівняти

а в уєфі нема такої функції? тіпа резерв копія на вінт

 

теорєтічєскі, вона має і без проца запуститись

1. пробувати шити біоси з офсайта

2. гратись з мамою (шим і прочєє)

Запуститься вона і без проца і з підпаленим мостом і мультиком,пробитими транзюками і глючним біосом.А толку? Подивитися як кулери крутяться. ;)

А ось попробувати найнижчі версії біоса запихнути-то слушна думка.З цього треба починати.Бери Дімон мамку та дуй до Саші біоса перешивати.

І добре було би коли б Саша озвучив покази напруг на ПОСТ-карті (чи всі в нормі) І як веде себе лямпочка РЕСЕТ на тій же карточці. Це якщо Діма проца не зажме в мамку впихнути :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проц з мамки не виймається. я як придурок ношу всю систему бо на сервісах немає ні памяті ддр4 ні проца під 1151... :wacko:

мені сьогодні майстер з ПКдоктор(сервіс в якому зараз вся моя система лежить) сказав що "не йде ініціалізація"... я хз що то означає. чому так- він поки не розібрався.

я хотів взяти плату і втикнути інший проц в неї(була така можливість) мені сказали щ овона розібрана і на даний момент забрати та запустити її немає можливості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проц з мамки не виймається. я як придурок ношу всю систему бо на сервісах немає ні памяті ддр4 ні проца під 1151... :wacko:

мені сьогодні майстер з ПКдоктор(сервіс в якому зараз вся моя система лежить) сказав що "не йде ініціалізація"... я хз що то означає. чому так- він поки не розібрався.

я хотів взяти плату і втикнути інший проц в неї(була така можливість) мені сказали щ овона розібрана і на даний момент забрати та запустити її немає можливості.

нема ініціалізаціїї це той стан що був тебе ізначально, посткарта показує напруги в нормі, клок мигає, думаю на сервісі вони здогадалися біоси різні попрошивати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але чи прошивали? Треба це уточнити.І з цього почати діагностику та ремонт.можливо вони теж не захотіли дорогу материнку колупати. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"не йде ініціалізація" - дуже розмита відповідь. Якщо у них є осцилограф, то дуже просто подивитись, чи при включенні йде зчитування з флешки. Якщо так, тоді пробувати прошивати різні версії біоса.

Крім цього, у нових десктопних  платах, як і у ноутбуках, може програмуватись і мультиконтролер. Його прошивка може бути як в біосі, так і в ньому самому. Так, що поле діяльності досить велике.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"не йде ініціалізація" - дуже розмита відповідь. Якщо у них є осцилограф, то дуже просто подивитись, чи при включенні йде зчитування з флешки. Якщо так, тоді пробувати прошивати різні версії біоса.

Крім цього, у нових десктопних  платах, як і у ноутбуках, може програмуватись і мультиконтролер. Його прошивка може бути як в біосі, так і в ньому самому. Так, що поле діяльності досить велике.

Думаю вони про це знають, 

я тут теж попкорном запасся, цікаво хто кого (досвід плату чи плата сервіс) :)

цікаво чи схема є, якщо немає то 75% ставлю на досвід спеціаліста

 

шо там, піднімаєм живлення, читаєм біос розпакувуємся в память і відпрацьовуєм кажись, потім після перевірок старт віддаємо загрузчику,

все вродь просто, питання хто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15.01 забрав.дякую за ремонт

і того pcdoctor.lutsk.ua впорались за 5 днів. і 300грн.

що там накрилось я точно взнати не зміг. не було майстра що ремонтував на місці. інша людина сказала що це якийсь контроллер по USB частині.

п.с.

дивно трохи гріється радіатор на елементах живлення. але то я поки в представника MSI запитаю чи це нормально. бо за 5 днів користування до поломки якось не звертав уваги чи має той радіатор грітись так що пальці тримати не можна
 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Саня сказано:

Dima4s, радіатор ж не даремне там стоїть ;-)

логічно))
питання виникло тому що мені на очі попав огляд старшої плати м5. там є замір температури підсистеми живлення
"

В процессе тестирования были зафиксированы следующие температурные показатели:

  • радиатор охлаждения чипсета – 31,1°C (при разгоне − 32°C);
  • верхний радиатор охлаждения элементов подсистемы питания процессора – 44°C (при разгоне − 46,9°C);
  • нижний радиатор охлаждения элементов подсистемы питания процессора – 41,8°C (при разгоне − 44,3°C)."
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...