Перейти до змісту

Довідка з військомату при працевлаштуванні


Shturman

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. В мене така ситуація. При влаштуванні на нове місце роботи роботодавець заявляє про необхідність отримання чи-то довідки, чи-то штампу від військомату. Ніби, що військомат не проти мого працевлаштування на данному місці, чи може для того, щоб військомат знав де мене шукати в разі чого. До цього військомат до мене діла не мав, так як я не служив в армії і ніяких військових навичок не маю. Але є сумніви чи не вручать мені повістку в АТО коли я прийду у військомат за цією довідкою. Хтось уже ходив за такою довідкою? Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мені здається роботодавець страхується щоб робітників навпаки не забрали на Схід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чи-то штампу від військомату.
Є таке, на заяві про прийняття, якщо не знятий з військового обліку, маєш поставити печатку у військкоматі.

Це є підтвердженням того що законослухняний громадянин не переховується від призову.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це є підтвердженням того що законослухняний громадянин не переховується від призову.

Переховуватись я не переховуюсь, але чи не вручать мені в теперішній час повістку, коли я з'явлюсь в військоматі. Мій попередник на цю посаду, як почув, що треба йти в військомат, то зразу відмовився від цієї посади. Вот і я думаю, ніби проблем з військоматом не маю, але іти за цією печаткою сташновато.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Роботодавець має вести облік військовозобов'язаних!

Але ніхто цього не контролював і не контролює, та й штраф там мізерний десь до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - тому підприємствам було легше штраф заплатити ніж вести такий облік (але по факту ніхто цього обліку останні 23 роки не перевіряв).

І з метою ведення цього обліку у Вас і вимагають, або приписне або військовий квиток.

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

15.12.2010

м. Київ

N 660

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

12 березня 2011 р. за N 308/19046

Про затвердження Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Переховуватись я не переховуюсь, але чи не вручать мені в теперішній час повістку, коли я з'явлюсь в військоматі. Мій попередник на цю посаду, як почув, що треба йти в військомат, то зразу відмовився від цієї посади. Вот і я думаю, ніби проблем з військоматом не маю, але іти за цією печаткою сташновато.
Якщо Ви військово зобов'язаний то Вам і так її вручать, якщо проблем немає тоді і боятись нічого.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І з метою ведення цього обліку у Вас і вимагають, або приписне або військовий квиток.

Як би роботодавець від мене вимагав приписне чи військовий квиток, то питань нема, квиток і приписне в мене на руках я їх приношу і все. Але ж питання ставиться, щоб самому іти в військомат де повинні поставити печатку на наказі про працевлаштування. Саме це і напрягає з врахуванням теперішньої ситуації в країні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До цього військомат до мене діла не мав, так як я не служив в армії і ніяких військових навичок не маю.

Вони мають діло майже до всіх чоловіків)))

ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"

Стаття 27. Зарахування в запас. Категорії запасу

1. У запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров'я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в районних (міських) військових комісаріатах та відповідних органах інших військових формувань.

2. Запас військовозобов'язаних поділяється на першу і другу категорії.

3. До запасу першої категорії належать військовозобов'язані, які проходили військову службу та здобули під час її проходження військово-облікову спеціальність.

4. До запасу другої категорії належать військовозобов'язані, які не здобули військово-облікової спеціальності під час проходження військової служби або не проходили військової служби, а також військовозобов'язані-жінки.

5. Військовозобов'язані, зараховані до запасу другої категорії, у разі здобуття під час перебування в запасі або служби у військовому резерві військово-облікової спеціальності переводяться до запасу першої категорії (крім військовозобов'язаних-жінок).

Як би роботодавець від мене вимагав приписне чи військовий квиток, то питань нема, квиток і приписне в мене на руках я їх приношу і все. Але ж питання ставиться, щоб самому іти в військомат де повинні поставити печатку на наказі про працевлаштування. Саме це і напрягає з врахуванням теперішньої ситуації в країні.

А це якась фігня... Приймаємо на підприємство працівниеків-чоловіків і ніяких додаткових штампів не вимагаємо, більше того не маємо права, і така вимога не є законною!!! А якщо законна, можливо, зміни в законодавстві недавно були внесені, то принаймні нехай скажуть, на підставі чого вони таку "печатку" вимагають...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо Ви військово зобов'язаний то Вам і так її вручать, якщо проблем немає тоді і боятись нічого.

в мене в військовому квитку написано щось типу "придатний до служби у військовий час". Хоча офіційно в нас військового стану ще нема, але і історій всяких наслухався, що ніби гребуть в АТО навіть тих хто не служив і не знає що це таке. Хоча може це все історії і 100% вірогідності не даю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я прийшов ставити відмітку на заяві про прийняття на роботу, мені відмовили у цьому!! Я комісований і в мене є довідка датована 2008 роком про те що я комісований і видана у звязку з відсутністю бланка військового квитка. Вони мені сказали що вона зараз вже не дійсна.

Після чого вона (жіночка яка ставить штампи) усно направила мене на найближчу медкомісію(мотивуючи що згідно нових постанов і наказів її треба проходити щороку) після висновку якої вони видадуть військовий квиток і поставлять штамп. ну мені не важко пройти ту комісію, але питання - а нах-й мені той штамп через тиждень? роботодавцю треба працівника зараз а не потім. сварився доказував - без толку.

все вирішилось "по дзвінку" і дали картку проходження медкомісії, щоб пройшов потім і віддав їм результати, який я поклав на верхню полку вже чисто принципово. треба буде пройти - пройду але не з таким відношенням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо Ви військово зобов'язаний то Вам і так її вручать, якщо проблем немає тоді і боятись нічого.

в мене в військовому квитку написано щось типу "придатний до служби у військовий час". Хоча офіційно в нас військового стану ще нема, але і історій всяких наслухався, що ніби гребуть в АТО навіть тих хто не служив і не знає що це таке. Хоча може це все історії і 100% вірогідності не даю

все залежить від того чи виконано план по мобілізації :).
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене в військовому квитку написано щось типу "придатний до служби у військовий час"

А хто сказав, що такий запис виключає можливість Вашого призову для проходження -

військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період - отак називається те, куди забирають хлопців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене в військовому квитку написано щось типу "придатний до служби у військовий час"

А хто сказав, що такий запис виключає можливість Вашого призову для проходження -

військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період - отак називається те, куди забирають хлопців.

Воє́нний час — період фактичного перебування держави у стані війни з іншою державою.

У воєнний час в країні або в її окремих районах вводиться воєнний стан. Початком воєнного часу є оголошення стану війни або момент фактичного початку військових дій. Кінцем воєнного часу є оголошений день і година припинення військових дій.

Початок воєнного часу — оголошення стану війни або момент фактичного початку воєнних дій; кінець — оголошений день і час припинення воєнних дій, а у випадку їх продовження після оголошеного строку — момент їх фактичного припинення.

Воєнний час характеризується розривом дипломатичних, консульських та інших відносин, припиненням або зупиненням дії існуючих між воюючими країнами політичних, економічних та інших договорів; набранням чинності договорів, які регламентують закони і звичаї війни, а також договорів і угод, що регулюють відносини між воюючими і нейтральними країнами; застосуванням до громадян держави-противника спеціального режиму (обмеженнясвободи їхнього пересування, розпорядження майном, вчинення майнових угод тощо).

У воєнний час у країні або її окремих регіонах (районах) вводиться режим військового стану, відбуваються глибокі зміни в усіх сферах життя суспільства (в економіці, політиці, культурі та тому подібне). У внутрішньому житті країни вступають в дію специфічні закони військового часу, що покладають на громадян, установи та підприємства нові обов'язки в інтересах оборони держави (виконання законів воєнного часу, трудова повинність, участь у заходахцивільної оборони тощо); встановлюється підвищена відповідальність за непокору наказам і розпорядженням воєнних органів та інше. Норми сучасного міжнародного права (ст. 1 Гаазької конвенції 1907 «Про відкриття воєнних дій») передбачають обов'язковість оголошення війни, проте багато держав світу постійно порушують це положення.

Оголошення війни та укладення миру входить до компетенції вищих органів державної влади.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

taurus07, другими словами - запис "придатний до військової служби у військовий час" не значить, що людину не можуть мобілізувати!!!

Запису "придатний до військової служби під час мобілізації" я не зустрічав, а запису "придатний до військової служби під час мобілізації, на особливий період" в принципі до березня 14 року бути не могло, бо поняття з'явилось лише тоді))))

По-друге, мобілізують не лише під час "воєнних дій" чи "війни", можуть мобілізувати для усунення наслідків екологічної, чи техногенної катастрофи і т.п.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все таки хто як думає. Яка ймовірність того, що в моєму випадку можуть виникнути проблеми під час отримання печатки на наказі про зарахування на роботу? Просто не хотілося б втратити шансу на цю посаду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну, закон в нас як дишло звичайно... скажуть шо чорне це біле в умовах особливого стану, і оком не моргнуть (як доказ покажуть фотку плаття і кіно про 50 відтінків сірого покажуть)

але була отака картинка 605881_1_w_590.jpg

там є поняття мобілізація і примусовий призов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Таблички табличками, але є сувора реальність, і є посадки людей за відмову від мобілізації (теж начитались, та надивились табличок).

"Примусовий призов"? А чим він відрізняється від "Добровільного призову"?)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все таки хто як думає. Яка ймовірність того, що в моєму випадку можуть виникнути проблеми під час отримання печатки на наказі про зарахування на роботу? Просто не хотілося б втратити шансу на цю посаду.

Ймовірність проста - 50/50.

От в нас направили одного хлопчину пройти медогляд, там треба психолога, щоб пройти психолога, треба військомат, туди пішов по печатку - забрали в армію минулого тижня. Так що ймовірність, на мою думку, висока.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І все таки хто як думає. Яка ймовірність того, що в моєму випадку можуть виникнути проблеми під час отримання печатки на наказі про зарахування на роботу? Просто не хотілося б втратити шансу на цю посаду.

Якщо на етапі прийому на роботу у тебе вже починають "щось" самі не знають що вимагати і не можуть сказати, чому ти це їм маєш надати, ти уяви, що буде коли тебе на цю роботу візьмуть)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую всім за висловлені думки. Будемо думати чи варто ризикувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Буде оф. військовий стан в країні, тоді і будемо мусолити цю тему.

А що це змінює для людини, яка зараз роботу шукає? Чи коли буде "воєний стан" відразу у всіх бажання служити прокинеться?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підеш за печаткою, може і поставлять але відправлять на комісію, раз на 5 років вони можуть визначати чи здоров чи не здоров, але судячи з того які зараз медкомісії, то багато здорових, які були хворі, так шо дуже велика ймовірність ... але кожному своє, хтось рветься , хтось не проти, а комусь ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

реально стрьомна зараз штука

люди не сильно хочуть ризикувати заради печатки, хоча оформляти то треба якось

в нас один хлопчина раніше дюже хотів служити, але не проходив за станом здоров'я

а зараз різко пройшов в призов

от вам мля і комісії, от вам і закони

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...