Перейти до змісту

Водяна тепла підлога як заміна радіаторів ( батарей)


purepower2

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня! Хто з форумчан в курсі, чи є тепла водяна підлога від двуконторного котла, як альтернатива батареї ? . Чи не буде холодно якщо забрати батарею, обігріваючись в приміщенні тільки теплою підлогою? По темі. Квартира в новобудові. В процесі ремонта виникла ідея зєднати лоджію з кухнею, утеплити лоджію, перенести туди газовий котел (погоджено), але зробити ось таку перегородку -

38e7c90c15_7972944_15979470.jpg

Батарею немає куди перенести, тому що з правої сторони, ще на стадії будівництва мені не правильно підказали і зробили гребенку( коллектор з насосом для ТП), тому батарею туди поставити не можу, з лівої сторони буде вбудована кухня теж ні. Майстри кажуть буде тепло і без батареї, обігрів буде здайснюватися лише теплою підлогою, а я думаю чи варто так ризикувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

обігрів теплою підлогою набагато ефективніший від батарей, тільки треба нормально зробити

в мене коридор, кухня і санвузол обігріваються так

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

обігрів теплою підлогою набагато ефективніший від батарей, тільки треба нормально зробити

в мене коридор, кухня і санвузол обігріваються так

і не має батареї на кухні? Тепла підлога в мене вже зроблена по всій площі кухні (12м2) , лоджії яка за цим вікном в кухні ,ванни, туалету та коридору. для того щоб поставити вікно як на фото вище мені запропонували викинути батарею взагалі, а я от думаю чи шукати місце куди її приліпити, чи не варто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Навіть не думай! Тепла підлога в нашій кліматичній зоні не зможе виконувати функцію повного обігріву приміщення! Навіть не потрібно бути спеціалістом, щоб це розуміти - сам подумай, яка комфортна температура теплої підлоги? 24 градуси. А тепер згадай, яка для тебе комфортна температура в приміщенні! 20-21. А тепер згадай про втрати на стіни/вікна/двері! Це ж потрібно компенсовувати! ЩО буде догрівати?! Звідки доберуться ті градуси?! А коли конкретний мороз влупить?! Підлогу підкрутиш і будеш по ній скакати, як по пательні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://savenergy.info/page/teplyj-pol-bez-radiatorov-otoplenija-energoeffektianja-kvartira-prodolzhenie-5

Читаю відгуки, пишуть різне. Думаю як варіант всетаки перестрахуватися і пустити два виводи біля лівого вітражного вікна під батарею яка підключаеться до низу підлоги, поговорю з сантехніками чи таке можливо

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

обігрів теплою підлогою набагато ефективніший від батарей, тільки треба нормально зробити

в мене коридор, кухня і санвузол обігріваються так

і не має батареї на кухні? Тепла підлога в мене вже зроблена по всій площі кухні (12м2) , лоджії яка за цим вікном в кухні ,ванни, туалету та коридору. для того щоб поставити вікно як на фото вище мені запропонували викинути батарею взагалі, а я от думаю чи шукати місце куди її приліпити, чи не варто

так батарей нема

площа віддачі тепла в підлоги набагато більша порівнюючи з батареєю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

обігрів теплою підлогою набагато ефективніший від батарей, тільки треба нормально зробити

в мене коридор, кухня і санвузол обігріваються так

і не має батареї на кухні? Тепла підлога в мене вже зроблена по всій площі кухні (12м2) , лоджії яка за цим вікном в кухні ,ванни, туалету та коридору. для того щоб поставити вікно як на фото вище мені запропонували викинути батарею взагалі, а я от думаю чи шукати місце куди її приліпити, чи не варто

так батарей нема

площа віддачі тепла в підлоги набагато більша порівнюючи з батареєю

Кому вірити jack74 чи вам? :0161:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне, не менш важливе... Не вір в ті рекламні бравади на сайтах продавців/монтажників теплих підлог про гарні конвекційні потоки, рівномірне прогрівання об'єму кімнати! Воно було б справедливе для кімнати без вікон/дверей. А в реалі без батареї під вікном (навіть хорошим) тягне по спині і то конкретно! І це не теорії чи домисли, а перевірено на собі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну в мене комфортно і на кухні і в ванній без батарей

напевно все вирішує утеплення будинка

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38e7c90c15_4279862_15981064.jpg

Думаю таки "підстрахуюсь" - щось таке получиться + тепла підлога....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

почитай тут forum.c-o-k.ru/viewforum.php?f=1&sid=2d40cb79f939bf9f6431fece90278a14
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38e7c90c15_4279862_15981064.jpg

Думаю таки "підстрахуюсь" - щось таке получиться + тепла підлога.... jack74 - вийде такий варіант - чи то питання до сантехніків, я в тому не шарю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обігріваю повністю будинок теплою підлогою (лише в одній кімнаті батарея - там дерев"яна підлога). В хаті тепло, температуру води в контурі теплої підлоги ціє зими вище 32-33 С ще не виставляв. Я би й ще підняв температуру підлоги для більшого комфорту ніг, але буде зажарко в кімнатах :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Обігріваю повністю будинок теплою підлогою (лише в одній кімнаті батарея - там дерев"яна підлога). В хаті тепло, температуру води в контурі теплої підлоги ціє зими вище 32-33 С ще не виставляв. Я би й ще підняв температуру підлоги для більшого комфорту ніг, але буде зажарко в кімнатах :)

Запутався я ще більше і не знаю як правильно зробити..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну в мене будинок добре утеплений, а як у вас - не знаю, якщо тільки одна цегла, то може треба перестрахуватись батареєю, плюс через перегородку будуть тепловтрати. Ну і не забудьте, що батарею треба підключати до загальної системи опалення, бо температури з контура ТП для батареї мало, тоді її ефективність як джерела обігріву буде нульова.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чи вистачить теплої підлоги без батареї напряму залежить від тепловтрат (утеплення) через стіни та вентиляцію. Якщо із цим все норм - вистачає з головою. Я теплою підлогою (вірніше теплим піском :)) без батарей опалював теплицю (зараз товариш опалює).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну в мене будинок добре утеплений, а як у вас - не знаю, якщо тільки одна цегла, то може треба перестрахуватись батареєю, плюс через перегородку будуть тепловтрати. Ну і не забудьте, що батарею треба підключати до загальної системи опалення, бо температури з контура ТП для батареї мало, тоді її ефективність як джерела обігріву буде нульова.

Фасад будинку утеплений добрим слоем мінеральної вати ( зовнішнє утеплення). Лоджія правда не утеплена зовні,а утепляють мінеральною ватою з середини і проложують теплу підлогу. Потім буде вікно як на фото вище.Котел буде на лоджії. , кухня не кутова, зліва - сусіди - з права - зал в якому в мене стоїть добра батарея 1.40.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Запутався я ще більше і не знаю як правильно зробити..
Оптимально буде розподілити опалення 70/30. 70% -- підлога, 30% -- радіатори. Ще перевага ТП у тому що котел ганяєш на нижчих температурах до 50 градусів що суттєво продовжить його термін експлуатації. Якщо ТП зроблена правильно то ніякої пательні в хаті не буде, це я кажу по власному досвіду експлуатації.

Рідіатори для того щоб вікна не збирали конденсат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лоджія правда не утеплена зовні,а утепляють мінеральною ватою з середини і проложують теплу підлогу. Потім буде вікно як на фото вище.Котел буде на лоджії.

Не рекомендую робити теплу підлогу на лоджії, ви ж там не будете сидіти зимою на дивані з газетою, тільки лишні витрати газу на опалення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лоджія правда не утеплена зовні,а утепляють мінеральною ватою з середини і проложують теплу підлогу. Потім буде вікно як на фото вище.Котел буде на лоджії.

Не рекомендую робити теплу підлогу на лоджії, ви ж там не будете сидіти зимою на дивані з газетою, тільки лишні витрати газу на опалення.

НА ЛОДЖії БУДЕ КОТЕЛ...кажуть будуть тепловтрати по газу якщо там буде холодно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лоджія правда не утеплена зовні,а утепляють мінеральною ватою з середини і проложують теплу підлогу. Потім буде вікно як на фото вище.Котел буде на лоджії.

Не рекомендую робити теплу підлогу на лоджії, ви ж там не будете сидіти зимою на дивані з газетою, тільки лишні витрати газу на опалення.

НА ЛОДЖії БУДЕ КОТЕЛ...кажуть будуть тепловтрати по газу якщо там буде холодно

затрати значно більші будуть.

якщо робити теплу підлогу, то можна і по всій квартирі, але батарею чи радіатор , потрібно ОДНОЗНАЧНО ( хай краще на регуляторах будуть по мінімуму але ефект значно вищий ), щоб потім асматиком не став від вологого повітря, да щей на Волині..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тоді твердо зупиняюсь на такому варіанті - 38e7c90c15_6321016_15982263.jpg

Виходу нема, або взагалі не здовбувати підвіконник і "good buy" французьке вікно , або обєднати лоджію з кухнею разом, щоб була одна ціла велика кухня

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Сусіда тепла підлога, вроді непогано гріє, але мені сухо коли захожу. Собі зробив теплу підлогу на кухню і санвузли, правда матову електричну. Вмикаю тільки коли гості приходять і висимо на кухні бо багато хто тапці не любить, або жінка коли готує їсти і довго на кухні. Але цілий день не пре коли включена, сушить повітря як на мене. Чи може то я такий чуттєвий )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38e7c90c15_4279862_15981064.jpg

Думаю таки "підстрахуюсь" - щось таке получиться + тепла підлога.... jack74 - вийде такий варіант - чи то питання до сантехніків, я в тому не шарю

я зара з телефона, не можу толком побачити, що на тій фотці... я так розумію, що там, певно, реалізація твоєї ідеї підключення батареї в контур ТП... На мою думку, це погана ідея. Обґрунтую.

Об'єднувати різнотипні контури - це величезна помилка! Стабільності температури ти не зможеш добитись і доведеться перероблювати по-правильному.

Якщо ти включиш батарею ДО т/п, то на батареї буде найбільша втрата тепла, і в т/п вже буде попадати охолоджений теплоносій. Як в такому разі ти будеш контролювати комфортну температуру т/п? Думаю, що ні про який комфорт вже тут мова йти не буде, а буде одна морока з постійним корегуванням температури теплоносія...

Якщо ти включиш батарею ПІСЛЯ т/п, то в батарею буде попадати вже охоловший теплоносій (який і так не був достатньо теплий як для батареї). Тобто в цьому варіанті толку з батареї "0".

Про дурість включення батареї десь в середину контура т/п, думаю, пояснювати не потрібно.

Я розумію, що ти хочеш зекономити, але згадай прислів'я...

Якщо вже так тиснуть фінанси в даний момент, то кинь туди окремий контур і заглуши поки кранами. А в майбутньому при потребі начіпиш батарею.

Це все ІМХО, я не буду бити себе в груди і з піною доводити, що я правий на всі 100, але собі б я не ризикував заради теоретичної економії.

ПиСи: заплутався? :) а ти як думав буде?! :) ніхто тобі не дасть 100%-ву гарантію, а жити там тобі! Так що думати, аналізувати і вирішувати теж тільки тобі.

Почитай той форум, що я тобі радив, але й не забувай, що відчуття комфортної температури штука, все ж, сугубо індивідуальна. Наприклад, колега якось вихвалявся, що в мороз його котел виставлений на температуру всього 35 градусів, і в хаті класно... А коли прийшли до нього в гості, то я замерз :) бо в нього реально було градусів 18...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батарею можна включити до контура ТП, якщо на його вході перед гребінкою поставити дво- чи трьохходовий клапан (в залежності від схеми реалізації) для регулювання температури в ТП (тим більше, що "зробили гребенку( коллектор з насосом для ТП)", тобто окремий насос для циркуляції в замкнутому контурі ТП вже є), а на котлі вже виставити температуру теплоносія для батареї (хоча би 45-50 С мінімум).

П.С. В мене вдома 22-24 С.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...