Перейти до змісту

І знову колектори :)


Plum

Рекомендовані повідомлення

Колись, в далекому орієнтовно 2006 році я працював в магазині Каскад-Інтекс старшим менеджером. В тому ж магазині було представництво кредитної спілки (якщо правильно пам'ятаю -- "Фаворит"), яка згодом трансформувалась в Дельта-Банк.

Так ось, за домовленістю з директором магазину на моє ім'я було оформлено кредит на купівлю ноутбука. Він використовувався як мій робочий комп'ютер в магазині, однак разом я користувався ним і як своїм власним і після виплати кредиту він мав лишитись моєю власністю, а виплачувати кредит ми мали 50/50 з магазином (звісно, неофіційно). Деякий час той кредит так справно і платився (кілька місяців, може до пів року), а потім я вирішив звільнитись з того магазину, а ноутбук лишився там (тих 50% що я платив ті місяці, я назад не вимагав). Директор магазину пообіцяв кредит виплатити, а я, наївний, повірив, бо вважав директора своїм давнім товаришем. І ось, через багато років, вспливає Дельта-Банк, який заявляє, що кредит досі не погашений (сума біля 2200 грн), переданий в якийсь ПрімоКоллект і справу внесено до переліку боржників для передачі в якесь Кредитне Бюро. Після того час від часу приходять СМС від Дельта-Банку з вимогою терміново погасити кредит. Директор Каскад-Інтексу, схоже, той ноутбук забрав собі і ні копійки кредиту за нього більше не платив. Звісно, жодних документальних підтверджень цьому в мене немає і ніхто мені ніяких грошей для погашення того кредиту вже зараз не дасть. Але разом з тим, вже більше 6 років той борг висить, неодноразово змінились його "власники" (Фаворит - ДельтаБанк - ПрімоКоллект), але в суд і в виконавчу для стягнення ніхто так і не звертався.

Відповідно, питання: як поступити з тими колекторами? Сказати їм, що поїзд вже пішов? Чи сказати, щоб звертались в суд? Чи виплачувати кредит зі своїх коштів, щоб розійтись мирно? Чи ігнорувати всі їхні дзвінки і СМС?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене близький родич тупо ігнорить цю ПрімоКоллект, поки що успішно. Іхні прийоми "на лоха", тому раджу ігнорити, відправляти в суд і тп.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А что на этот счёт думает бывший твой товарищь? Ты пробовал его найти? Что он ответит я приблизительно догадываюсь, но я бы его как минимум разыскал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Товаріщ" вже після всіх історій з Каскад-Інтексом має умовний термін за шахрайство і звалив з Луцька, лишивши тут жінку з двома дітьми і купу кредиторів, приїжджає сюди лише час від часу, ні з ким зі спільних старих знайомих на контакт не виходить. Телефон не бере, повідомлення на телефон і в соцмережі ігнорує. Два рази я його випадково зустрічав в місті (востаннє -- два дні тому в маршрутці), обидва рази він божився, що "завтра заплатить", ну а дальше, думаю, все і так ясно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Plum, вирішіть особисто для себе шо для вас є краще. Випадкових ситуацій небуває).

Ігнорити і "ховатись в ракушку" від проблеми - то саме легше.

Звідси виникає питання - "а чого я маю там десь ходити і взагалі думати про то"?

Та тому шо через ті чи інші ваші справи вилізли оті "копійки" через які й весь цей кіпіш.

Будете сидіти - сума буде ще більша. Там шось на зразок "лічильника" в них наскільки розумію.

Якшо піти по судах - ситуація буде успішно вирішена.

Мінуси - тратите свій час, платите адвокату/юристу.

Саме найшвидше - заплатити і забути. Тут хоча б час не тратите.

А тут вже буде душити жаба - як же це так, такі гроші. і кому. ;)

DarkMonk, ну і смислу шукати ту людину? Час потратите, нерви і розб*єте свою чергову мрію про те шо він заплатить. Хіба дати йому підсрачника за заподіяне)).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Забий. Їм треба - нехай вони і стягують, звертаються в суд і т.д., і т.п. Головне - щоб без тебе справу в суді не розглянули :) Тобто - потурбуйся про те, щоб повідомити колекторів про хорошу поштову адресу.

Якщо це були 2006+ роки - то позовна давність давно мала минути, хіба в договорах був продовжений термін позовної давності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

amadey777, шановний, кіпішу немає абсолютно ніякого. Свою відповідальність за довіру людині на слово цілком усвідомлюю, однак не вважаю себе боржником, тим більше колекторській конторі, яка зголосилась аж через 6 (шість) років після того, як з'явився борг. Тому основне, що мене цікавить -- що в даному випадку каже закон і чи мають вони підстави мене тероризувати через стільки часу, чи можна сміливо посилати їх в пішохідну сексуальну прогулянку? Ну і інше, що мене цікавить -- який в людей є практичний досвід від аналогічних справ і що може грозити у випадку ігнору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мабудь все таки для спокійного вашого життя, вам прийдеться оплачувати той кредит, так, як оформленно на вас і не плачено, тому....все зрозуміло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мабудь все таки для спокійного вашого життя, вам прийдеться оплачувати той кредит, так, як оформленно на вас і не плачено, тому....все зрозуміло.

Я трошки так не думаю :)

В основному, як вище писав Yarchik, через прострочений термін позовної давності.

Ні в кого випадково не завалявся типовий договір з кредитною спілкою "Фаворит" орієнтовно 2006 року? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для таких умников, есть соответствующие органы, я бы не игнорировал.

Проживаете по том же адресе что и был указан при оформление кредита?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проживав за тією ж адресою 4 роки після оформлення кредиту. Зараз проживаю за іншою адресою, але про листи, які надходять на моє ім'я на стару адресу, мене повідомляють. Жодного листа з Дельта-Банку або цієї колекторської контори не було. Є лише СМС повідомлення останнім часом. Номер мобільного телефону, який зазначався при оформленні кредиту, не міняю з 2001 року.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik, забити. І шо далі? Борг є борг.

Якби хтось взяв би у вас чималу позику і неповертав. Ваші дії?)

Да, ноут, через який виникла заборгованість зараз не в Plum'а.

Звідси і ключове - нафіг тоді напрягатись якшо предмет боргу зараз в другої людини.

Одне з правильних рішень - слід було тоді забрати ноут і тоді ж самотужки розраховуватись за кредит.

Приклад для пояснення -

людина А взяла кредит. Виплатила до половини.

З*являється людина Б, яка каже для людини А -

я заплачу кредит, і поки покористуюсь твоїм товаром.

Бля, та тут подвійний намах -

нема гарантії шо кредит людини А буде виплачений(хай той Б буде хоч Обамою о_0 )

та в людини А ще й відбирають її річ і кажуть я нею покористуюсь, а ти йди гуляй лісом.

Третій намах - з банком(кредитною спілкою) -

банку пофігу шо людина А там з кимось домовилася за оплату.

Її кредит не усувається - значить винна людина А, а не людина Б,

тому людина Б тут не в ділі.

Тому й треба то вирішувати, бо кредит взятий особою А - непогашений.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, "товариша" звати Яртись Олексій Леонтійович. Хто його знає -- передавайте мої вітання і скажіть, що з друзями так не поступають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да и вообще, в подобных ситуации я говорю примерно так - Все притенении и приложения в письменном виде, и больше не беспокойте меня пожалуйста по телефону.

Проживав за тією ж адресою 4 роки після оформлення кредиту. Зараз проживаю за іншою адресою, але про листи, які надходять на моє ім'я на стару адресу, мене повідомляють. Жодного листа з Дельта-Банку або цієї колекторської контори не було. Є лише СМС повідомлення останнім часом. Номер мобільного телефону, який зазначався при оформленні кредиту, не міняю з 2001 року.

Тогда им даже суд не поможет, забей и не обращай внимания.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

amadey777, ще раз нагадую вам про позовну давність, яка зазвичай складає 3 роки. Якби Дельта-Банк з'явився протягом його часу або передав справу до суду протягом трьох років з моменту виникнення заборгованості -- все було б згідно закону. Однак, пройшло вже вдвічі більше часу і лише зараз вони згадали про цю заборгованість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дозволю собі процитувати пост одного шанованого мною форумчанина. Хоч він стосується іншої ситуації - але теж про колекторів:

телекомівці копійчані борги передають колекторам і наварюються. Теж розірвали були договір і сплатили все а через півроку продали борг в 50 грн. "Купер-Прайс" (і ще пара імен є) - як ви сплатите вони зразу "забудуть" .."паперове підтвердження" у них теж вартує грошей.

Мені бувший білайн Інтернет вдома приліпив 80 грн боргу через Купер-Прайс.

Я за 2 дні позаписував усі їх номери, ще пару знайшов в мережі, організував їх усі в один контакт і поставив переадресацію в нікуди.

По історії дзвінків бачив, що телефонували разів 5.

Коли не було шо робить сам телефонував їм з провокативними запрошеннями судитись.

Вже пів року не телефонують.. образились :0148:

Знаючи, що нічого нікому не повинні - платити не варто.

Тепер "од себе".

1. Якби колектори бачили перспективу - вони б вже звернулися до суду. А так - беруть на понт.

2. Заплатити завжди встигнеш.

3. Є люди, які чудово живуть, маючи за плечима мільйони кредитів, які вже фіг коли повернуть.

4. На початку теми згадувався "Дельта Банк". Так от. За моєю допомогою один мій клієнт "пробачив" цьому банку свій борг на суму 1 млн 800 тис. грн. Банк має виконавчий напис нотаріуса про стягнення з клієнта суми боргу - але упс! - виконавчий напис визнано в судовому порядку таким, що не підлягає виконанню. Банк має рішення суду про стягнення з клієнта суми боргу, але не подав вчасно виконавчий лист до стягнення - і судом відмовлено у поновленні строку не пред'явлення виконавчого документа...

А в описаній топікстартером ситуації навіть рішення суду немає :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

amadey777, ще раз нагадую вам про позовну давність, яка зазвичай складає 3 роки. Якби Дельта-Банк з'явився протягом його часу або передав справу до суду протягом трьох років з моменту виникнення заборгованості -- все було б згідно закону. Однак, пройшло вже вдвічі більше часу і лише зараз вони згадали про цю заборгованість.

Зваж на те, що у договорі дійсно може бути прописаний збільшений строк позовної давності. Крім цього, зверни увагу, що строк позовної давності може перериватись вчиненням дій, які свідчать про визнання боргу. Тобто, твій "друх" (або хтось із банку/колекторі) міг спалити бодай 10 грн на оплату кредиту/відсотків/пені - і строк перервався.

Можеш "попросити" у них кредитний договір, якщо вони його, звичайно, мають :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знайшов запис розмови боржника з представником "Примоколлект"

дивний діалог

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

три роки пройшло - до побачення. Нічого крім психологічного впливу ці колектори зробити не зможуть. Дуже сумніваюсь, що суд продовжить строк позовної давності. Минуло 7! років. Нехай колектори ще повикупляють борги колишнього СРСР перед громадянами України і спробують стягнути з держави )))) Схема така - колектори викуповують безнайдійні копійчані борги за невеликий відсоток від боргу у банка, додають кругленьку суму, починають слати листи і телефонувати, лох перелякається і заплатить, а нелох заб'є і все на тому. Прибуток від лохів перекриє викуплені борги лохів і нелохів і буде щей прибуток коллекторам )))).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik, забити. І шо далі?

Маю досвід успішного "забивання" на непогашений кредит в Приватбанку, який дістався в спадщину. Кредит був десь 4000-5000 тисяч, в різних листах були різні цифри (пеня, штрафи і т.д.) І це не колектори це - Приватбанк. Ярчик все правильно пише, і по закону.

п.с. Позавчора в Приваті запропонували картку Голд, з безкоштовним обслуговуванням, тобто вважають мене гарним клієнтом. :)

п.с.2 Забивання на кредит, відбувалося також за підтримки Ярчика (консультація на Борді) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik, забити. І шо далі? Борг є борг.

До суми 2200 дядя Вася може дописати ще нулик позаду, і почати наярювати на мобільний з вимогами оплатити. Це не означає що борг складає 22000. Сума боргу реально може бути 10 грн, на яких підставах Пламу треба сплачувати ще 21990 грн? Бо так захотів дядя Вася?

Вони там чудово розуміють які в них судові перспективи, тому і діють "на лоха".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Льоша Я.?

До речі, "товариша" звати Яртись Олексій Леонтійович. Хто його знає -- передавайте мої вітання і скажіть, що з друзями так не поступають.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...