Перейти до змісту

Поклейка акваріума


keepo

Рекомендовані повідомлення

Ітак, оскільки фотки хромісів остались дома - сьогодні буде топік про поклейку акваріума.

щоб не винаходити велосиед, я заручився підтримкою Павліка Морозова

Собстно, стаття є перекладом матеріалу по лінку + мої коментарі.

Почнемо. Для поклейки нам треба:

- силікон (спеціальний, для поклейки акваріумів, можна купити на варшавці - 30-35 грн/великий тюбик, або тут - 16,15 грн)

- пістолет для силікону

- канцелярський ніж

- малярний скотч (я б радив брати як варіант кольоровий ізоляційний скотч - якість малярного така, що він часто залишаєця на склі при знятті, тоді як ізоляційний слідів взагалі не залишає)

- ацетон, або розчинник на його основі

- маркер

- дві планки, бажано трикутні в перерізі, на яких буде проходити поклейка (довжиною більшою за довжину майбутнього акваріума)

- ну і звичайно скло, вирізане по розмірах і бажано з заокругленими краями (бережіть руки).

Для узагальнення тут є архівчик з формою, яка автоматом вам видасть товщини скла (в залежності від об"єму/висоти стовпа води і інші потрібні дані)

Для бажаючих знайду пізніше таблицю цих значень.

Вроді все є, починаємо клеїти :smile3:

Ставимо планки, на них кладемо скло, яке буде у нас дном. якщо акваріум буде великим - укріпляємо дно "латками" (смуги скла по периметру дна). вони потрібні для укріплення самого дна і для збільшення клеєної площі. для акваріумів до 40 літрів їх можна не робити.

P8161771.JPG

обезжирюємо поверхні, до яких буде клеїтись скло ацетоном, після чого бажано витерти їх сухою і чистою ганчіркою, або серветкою...

P8161772.JPG

наносимо на латки силікон.

P8161773.JPG

кладемо латку на місце і притискаємо, видавлюючи силікон

P8161775.JPG

лишки силікону видаляємо пальцем, змоченим в концентрованому розчині миючого засобу.

коли приклеємо всі латки бажано почекати 1-2 години, щоб поверхневий шар силікону застиг (застигає силікон повністю зі швидкістю 2мм/добу)

P8161778.JPG

ставимо бокове скло на рейки, виставляємо по дну і маркером проводимо лінію (товщину дна)

P8161779.JPG

відступивши 2-3 мм від лінії приклеюємо скотч або ізоляційну стрічку. лінію після цього стираємо ацетоном

P8161785.JPG

друге бокове скло вирівнюємо по першому і клеємо стрічку, орієнтуючись по вже наклеєній

P8161786.JPG

не забуваємо обезжирити всі поверхні, до яких буде торкатись силікон. наносимо силікон на ребро дна

P8161791.JPG

бокове скло ставимо на рейки, стрічкою всередину і видавлюємо зайвий силікон, надавивши на бокове скло

P8161794.JPG

фіксуємо бокове скло. не обов"язково, щоб було рівно 90 градусів, +/- 5 градусів особливої ролі зараз не грають

P8161795.JPG

змоченим, в розчині миючого засобу, пальцем розмазуємо лишній силікон, причому якщо почали, то не відривати палець до самого кінця...

P8161796.JPG

тепер відриваємо стрічку з надлишками силікону

P8161801.JPG

з другим бічним склом проводимо ті самі маніпуляції

P8161803.JPG

і залишаємо цю конструкцію сохнути. чим меньше акваріум, тим швидше сохне, для великих акваріумів треба чекати не меньше доби.

коли висохне силікон - перевертаємо акваріум на бік

P8171806.JPG

готуємо 2 бічних скла: на зовнішню сторону впритик до краю скла клеємо стрічку, на внутрішній стороні відступаємо від краю 2-3 мм.

P8171808.JPG

коли обидва бічних скла готові - обережно кладемо "заднє" скло

P8171813.JPG

прямо на нього починаємо наклеювати стрічку, з розрахунком: ширина бічного скла + 2-3 мм

P8171816.JPG

виставляємо "заднє" скло по висоті бічних і обклеюємо дно стрічкою

P8171818.JPG

обезжирюємо всі необхідні поверхні, наносимо силікон на ребра, перевертаємо "заднє" скло стрічкою вниз і виставляємо так, щоб всі кути співпадали.

P8171824.JPG

знімаємо всю стрічку з внутрішніх сторін скла. і залишаємо сохнути

P8171832.JPG

коли шов висох - видаляємо стрічку з зовнішніх сторін скла і канцелярським ножем відрізаємо надлишки силікону

P8181836.JPG

перевертаємо акваріум на "заднє" скло і повторюємо всі процедури для "переднього"

після підсихання і обрізки надлишків - маємо готовий акваріум

P8181844.JPG

правда на фото акваріум з ребрами жорсткості і стяжкою, але для невеликих акваріумів їх нетреба, тому цю частину поки пропустимо.

ЗІ акваріумний силікон має за основу оцетову кислоту, тому працювати з ним треба в добре провітрюваному приміщенні...

і удачі вам з новими акваріумами :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

доречі, вище писав що поміняв би на акваріум. Так от, якщо хтось продаватиме, або буде чути що хтось продає, або сам може склеїти, або знає що хтось це може зробити -- кажіть. Хочу вже більшого, бо 40 л якось малувато. Розмір орієнтовно від 200 до 300 л, більший думаю завеликий буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я сам свій клеїв (перший раз в житті) на 180 літрів , впринципі нічого складного нема. Екномія по грошах майже в 2 рази. Стоїть мій аквас майже рік, тьфу тьфу все ок. Ось силака можеш спробувати http://aqua.web-box.ru/raznoe/poklejka-akvariuma/ А це силка для розрахунку розмірів http://aquaforum.kiev.ua/showthread.php?t=4805

З свого досвіду поклейки можу сказати наступне:

- силікон брати краще чорного кольору (менш видно погрішності при склейці)

- скоч брати плотніший, бо під час поклейки бумага розмокає і потім важко видаляються.

- орієнтуйся також на лампи, вроді лампи довжиною 1.2 м набагато дешевші за 90, 75, 60 см.

А ось мій аквас (фото зробене рік тому)

post-3408-1234339181.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...