Перейти до змісту

Освітлення для акваріума DIY, ділимось досвідом


HWman

Рекомендовані повідомлення

Фото з інтернету:

_mg_3601.jpg

На днях буду робити підсвітку свого акваріума, буду ліпити з того, що є, а є - метр світлодіодної стрічки, блок живлення 12 В 0.5 А, проводи...

Трішки про акваріум - великий, на літрів 500, саморобний, накривається з верху кришкою, саме до неї хочу ліпити стрічку.

Але не все так просто, як на перший погляд, річ у тім, що помпа яка не тільки ганяє воду а і бульбашки повітря збагачуючи киснем воду, призводить до того що кришка постійно вогка...

Якщо просто зробити як небудь, то думаю волога швидко вб'є стрічку, так ось, власне суть цієї теми, як можна боротись з вологою? Знаю, продається герметична стрічка, але бюджет мені врізали, точніше його взагалі немає :)

З мене фото виконаної роботи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

роби на діодах Cree ML-E, Вт на 95-105 люмен 12 000 і буде щастя.

щоб небуло вологи став вентиляри на вдув і видув, але в ідеалі все має бути захищенне стіклом.

п.с.

оффтоп...

сам клеїв, не боїшся що розлізеться? є досвід поклейки? скільки в ціні вийшов?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

п.с. оффтоп... сам клеїв, не боїшся що розлізеться? є досвід поклейки? скільки в ціні вийшов?

не в тему, проте теж цікавить :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сам клеїв, не боїшся що розлізеться? є досвід поклейки? скільки в ціні вийшов?

Це зверху фото з інтернету, я не вмію клеїти акваріуми, просто у мене звичка така ліпити картинку на початку теми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішки про акваріум - великий, на літрів 500, саморобний, накривається з верху кришкою,

його ще нема?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

роби на діодах Cree ML-E, Вт на 95-105 люмен 12 000 і буде щастя.

Наразі стоїть маленька лампочка розжарення, на ват 15-25, така як у холодильнику, в принципі нормально, наскільки я зрозумів метр стрічки еквівалентний тій лампі, до речі стрічка ось така:

P5F13.jpg

Сама, що є дешева, ще й біла, проте вона мені дісталась безкоштовно, так чому б і не використати її.

Не сумніваюсь, що на якісній стрічці це все діло буде дивитись дуже гарно, проте наразі моя ціль просто показати, що освітлення можна зробити власноруч і при цьому недуже сильно затратитись на це, це ж краще аніж хтозна скільки віддати за ту пару люмінесцентних ламп які продаються у магазині.

Пробував клеїти на скотч до верхньої кришки - прикинув, ніби нормально, навіть яскравіше аніж лампа розжарення, всі відразу аж ахнули, фішка у тому, що стрічка освітлює рівномірно на відміну від того, що є наразі, тобто лампа розташована збоку а не по центрі, це за особливості акваріума.

До речі акваріум теж саморобний, ми купували б/в разом з інвентарем і рибками, відносно не дорого.

Кулери це звісно цікаво, я думав над цим, але боюсь особливість розташування акваріума скажеться негативно на меблях:

oAS1Y.jpg

Боюсь, що волога, яку кулери видуватимуть, буде нищити шафу(в народі стєнка) тому і не хочу братись за це.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Краще купити стрічку в силіконі, яку клеять на авто.... і ніяка волога не страшна...ІМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, мені підкинули ідею використати для волого непроникності:

1353927380_459420601_1----.jpg

Ось такі трубки. Мені здається, щось із цього повинно вийти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я пол года использую LED-ленту,в качестве подсветки затененных участков(аква 60см,а лампы 45 см,по краям стоит лента,холодный-белый). Брал ленту без силикона,обычную,просто потом залил ее прозрачным силиконом,так что бы сами диоды остались открытыми,да и так она точно не отклеится от крышки :).Пробовал ленту с силиконом,довольно быстро тускнеет сам силикон и теряется яркость.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

если уже брать led ленту то уже на диодах smd5050 но все равно это выкинутые деньги на ветер...посмотрите в сторону ЛЛ ламп или же диодов Cree

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я десь читав, що ті що герметичні аля покриті силіконом, довго не живуть, силікон їх вбиває...

Хайно куплю трубки - відпишусь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На базарі, силіконові трубки, підібрати по розміру аби буди вмістилась стрічка...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На базарі, силіконові трубки, підібрати по розміру аби буди вмістилась стрічка...

Яке їх призначення, і де саме їх шукати на базарі?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тяжко сказати... треба шукати де всякі труби продають, по них можна і воду пускати і стиснене повітря... багатофункціональні короче.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

Давно вже юзаю самопал.

Виготовив з ~70 см св. стрічки, герметизував за допомогою термоусадки. У якості живлення використовую бж від модема.

Світить рівномірно на відміну від лампочки іліча.

Можливо пізніше зроблю фото.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правда є для тепловідводу від стрічки і щоб зробити її жорсткою(щоб не провісала на кришці) я використав товстий дріт від сварочгого трансформатора:

ade0634aa4df1ec5c0aa5205f378e874.jpg

+ без такого провода просунути стрічку у термоусадку доволі таки проблематично.

Можливо потім покажу з фотками що і як.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...