Перейти до змісту

питання-відповіді


Hedgehog

Рекомендовані повідомлення

Створв тему "питання-відповіді" для того щоб коли у когось виникнуть дрібні питання стосовно будь-чого, що стосується акваріумів могли задати їх тут, а не створювати нові теми, що лише засмічуватимуть ефір )). І так. Перше питання від мене: знайшов старий акваріум зварений з металевого кутика, хочу його відреставрувати. У нього є проблемка... він тече. Скло у каркас посаджене на цементно-оліфну суміш, а так як він довгий час не експлуатувався, то і розсохся - тече як решито! Я його розібрав і тепер думаю на що поклеїти те скло назад ! Думав спробувати на силікон, але щось мене беруть сумніви з цього приводу, або знову на той же цемент ... У кого які думки ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самым главным критерием оптимального герметика для аквариума является его нетоксичность, ведь для водных жителей крайне важна экологически чистая среда. Второй параметр выбора того или иного герметика для аквариума – он должен быть удобен в использовании и нанесении.

1-Классическим представителем является силиконовый герметик для аквариумов — клей, состоящий из единственного компонента – каучука, который используется в том виде, в каком и выходит из тюбика или баллона, и благополучно применяется аквариумистами вот уже не один десяток лет.

2-Для склейки и починки конструкций из органического стекла можно использовать акрилоксид — клеящий материал, применяемый в стоматологической практике, большим достоинством которого является его нетоксичность.

3-Следующий герметик для аквариума — монтажная пена.

Затвердев, пенные герметики обладают неоспоримым плюсом – они легко поддаются обработке, их можно кроить, подрезать, делать в них отверстия. Мало того, они соединяются с синтетическими материалами даже тогда, когда они влажные.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а де скажімо можна придбати силіконовий герметик для акваріумів чи монтажну піну ? і скільки воно орієнтовно буде коштувати ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Аквариумный силикон можно купить:интернет,базар,Эпицентр, Новая Линия,а так же в аквариумных магазинах.Цены примерно от 25 грн. до 200.Где то читал,что не рекомендуют использовать силикон для склеивания стекла и металла,т.к. силикон изготовлен на основе кислоты и метал может окислятся,к чему это может привести не трудно догадаться.Смысла ремонтировать каркасный аквариум,вообще не вижу.Лучше склеить новый,хотя бы из того же стекла,если уже совсем крах с финансами.В принципе ответ лучше поискать на аквариумных форумах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну скажімо не у фінансах справа, можу і купити навіть шукаю обємом літрів 140-180 б/у. А самому склеїти буз каркасу не уявляю собі можливим, так як вручну склорізом скло рівно не поріжу і сам я його мабуть не склею, а як склею - то боюся що розвалиться :0162: . А у каркасі мені здається набагато надійніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот стоимость моего аквариума 60х30х36,стекло заказывал около спирт завода,не помню точное название организации,стекло 6 мм там порезали,отшлифовали грани(могут и отполировать),сделали фаску 1 мм и за все заплатил 110 грн.+ стоимость силикона 40 грн.Клеил сам,ради спортивного интереса.Итого 150грн.Стоит уже два года.Ваш обойдется новый 250-300 грн.НОВЫЙ ТМ Природа СТОИТ 500 грн!!!Сам аквариум это не очень дорогая вещь(если конечно не из супер прозрачного стекла,которого в Луцке просто нет!),но на нем категорически не рекомендуется экономить.Каркасные тоже текут ,у них тоже лопают стекла.Б/у не есть гуд,по причине того что если он долго стоял на сухую(без воды),то герметику кердык!!!Мой Вам совет склейте новый или закажите у кого нибудь,не страдайте фигней,последствия такой экономии как правило плачевные.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую за відповідь, ви запропонували альтернативний варіант і я його мабуть втілю, а ще можливо попрошу нанести якийсь дрібний візерунок на склі для надання акваріуму оригінальності ))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Клеїти акваріум в каркас не рекомендую.

Причин багато: від незнання технології до величезних трудозатрат по очистці каркасу.

Хочете зекономити - на форумі є тема Wwork і вище відповідь Жори про поклейку.

Акваріум на піні ніколи не бачив, взагалі перший раз чую про таку технологію :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як можна підкорегувати подряпини на склі? Старий совдеповський аквас на металічному каркасі, ну не те щоб сильно подряпаний, проте вигляд не дуже гарний у нього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як можна підкорегувати подряпини на склі? Старий совдеповський аквас на металічному каркасі, ну не те щоб сильно подряпаний, проте вигляд не дуже гарний у нього.

ніяк, можна зашліфувати, але вартість цих робіт рівноцінна вартості нового скла, крім того на склі будуть мікролінзи в місцях шліфування.

Зовнішні царапини деколи маскують прозорим лаком для нігтів ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зовнішні царапини деколи маскують прозорим лаком для нігтів ;)

Уявляю, як це виглядає у мому випадку: (

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відео я подивився(і вже не одне)))) Виглядає все просто... але! Ну допустимо скло мені поріжуть і фасочки пороблять.

Але тепер наступні питання:

1) який акваріумний силіконовий герметик мені купувати щоб від тиску води він мені не розїхався з часом? щоб я поклеїв акваріум і спав спокійно так би мовити

2) яким чином акваріум можна підсилити? бачив зверху наклеюють поперечки, ще щось можливо ?

3) Скло якої товщини потрібно для акваріума обємом у 170літрів ?

4) Фаски на склі робити лише на одній стороні листа?

5) Скільки він повинен простояти до того як напускати у нього воду

6) Які розміри обрати 80х40х55 (176л) чи 80х35х60 (168л) я схиляюся до останнього, так як панорама у нього більша

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. будь-який для скла. роз"їдеться акваріум чи ні, залежить від силікону процентів на 50 ;)

2. ребра, стяжки

3. товщина скла залежить не від об"єму а від висоти

4. по бажанню, крім торців, на які буде наноситись силікон

5. 3-4 доби

6. панорама у обох розмірів однакова. коли налити воду - акваріум здається плоскішим, тобу більша ширина і меньша висота ІМНО виглядає природніше

крім відео, перечитай декілька тем про поклейку акваріумів - більшість питань відпаде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Hedgehog Вибираючи розміри для акваріума, врахуй довжину ламп. В ідеалі лампа має бути на всю довжину акваріума.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, Дякую. Стосовно силікону: В Луцьку знаходив поли лише герметики торгової марки "SILIKON" а в інтернет магазинах-Dow Corning 881 різниця всього 20 ре. Що робити ? замовляти через інтернет, чи купувати на місці ? Далі стосовно освітлення: Акваріум у мене буде 1000х400х600(Н) лампи братиму 890 мм! Колись для освітлення я використовував зличайні лампи денного світла, а зараз бачу є якісь спеціальні для підкреслення акрасу, стимулювання росту рослин і т.д класу Т8 (наприклад Hagen Sun-Glo, Hagen Aqua -Glo, Hagen Flora -Glo) чи не паритися і купляти звичайні лампи і скільки їх треба ? достатньо буде дві чи треба три під мій акваріум ?? За одно можете порекомендувати марку і клас підігрівача з регулятором, внутрішнього фільтру, аератора і дати ще якісь поради !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можеш в неті замовити все комплексно, обігрівач, фільтр, силікон вийде дешевше (хоча походи порівняй ціни з магазинами та інтернету). По світлу, в мене стоять дві лампи OSRAM FLORA (купував в епіцетрі відділ де люмінесцентні лампи (не аква відділ) і одна Hagen Sun-Glo, в принципі рослини ростуть непогано. Якщо в дома температура білша 25 градусів, то обігрівач непотрібно. Якщо хоч внутрішній фільтр, то кажись вони йдуть з аератором, а якщо плануєш багато рослинок, то аератор непотрібно (коли рослини розростуться). Я коли запускав свою акву спочатку поставив внутрішній фільтр, згодом замінив на зовнішній, як на мене зовнішній кращий, правда по ціні дорожчий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Освітлення раджу робити однозначно на Т5 лампах ! (Т8-мі лампи "живуть" тільки пів року, після чого втрачають свої властивості)

Вибір світла - ТИЦЬ СЮДИ

Або зверніться до Keepo в ньго буді і дешевше і швидше, і при потребі зробить Вам кришку з монтажем ламп.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люблю дивитись на акваріум! Але не люблю доглядати.

Вихід є?

Є ! поставити на монітор заставку "АКВАРІУМ"

Дякую за відповіді. Стосовно ламп Т5-их - ДУЖЕ дорого, те ж саме і про Зовнішні фільтри, хоча розумію, що вони ефективніші. Але не все зразу - то дуже важко фінансово потягнути.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люблю дивитись на акваріум! Але не люблю доглядати.

Вихід є?

Може цихлідник? Принаймі на догляді за рослинами час заощадите.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люблю дивитись на акваріум! Але не люблю доглядати.

Вихід є?

Є ! поставити на монітор заставку "АКВАРІУМ"

Дякую за відповіді. Стосовно ламп Т5-их - ДУЖЕ дорого, те ж саме і про Зовнішні фільтри, хоча розумію, що вони ефективніші. Але не все зразу - то дуже важко фінансово потягнути.

Ну лампи і фільтр це точно на чому економити не варто. Це те на чому буде базуватись Ваша аквасистема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкажіть будь-ласка!!

Постановка проблеми: бачив що деякі акваріуми (мабуть самокльоп) в акваріумних магазинах знизу і зверху обмотані (стягнуті) якоюсь стрічкою даби не роїзхалися.

Питання: чим вони стягнуті ? або що це таке ?

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вони не для того самоклеючою плівкою обмотані, щоб не розлетілись а для надання більш естетичного вигляду.

Коли акваріум почне розлазитисть та стрічка як мертвому припарки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...