Перейти до змісту

28 вересня- це цікаво знати?


rogus

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо»

Василь Сухомлинський

28 вересня за григоріанським календарем 271 день року. До кінця року залишається 94 днів.

В останні дні вересня перше бабине літо вже прощається з нами. Світловий день коротшає, ночі стають довшими і холоднішими.

28 вересня за дохристиянським календарем — Свято пасічників. Цього дня заносили вулики з вулиці у хліви.

Пізніше 28 вересня почали вшановувати Микиту-гусятника, бо з цього часу вже починали різати домашніх гусей. Одного з них без голови обов’язково кидали у водойму, задобрюючи тим самим водяника, голову ж приносили додому, для хатнього.

За церковним календарем 28 вересня православна церква відзначає Післясвято Воздвиження Хреста Господнього та згадує великомученика Микиту, святого Акакія, мученика Порфирія.

Дрібка духовних порад цього дня

Ми багаті не тим, що маємо, а тим, що віддаємо. Якщо ви хочете служити Богу – служіть своєму ближньому, навіть тому, який бажає вам зла. Не бажайте того, що вам не належить.

28 вересня народились: 1918 – Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет.

Події 28 вересня:

1651 — між Богданом Хмельницьким і поляками укладений Білоцерківський мир

1939 — підписано договір між СРСР та Німеччиною, за яким ліквідували Польщу.

Чи знаєте ви, що:

Найпопулярніша книга Василя Сухомлинського «Серце віддаю дітям», що вийшла 25 мовами і витримала майже 50 видань, вперше побачила світ у 1968 році в Німеччині. У себе вдома Сухомлинський не міг її опублікувати. Рукопис кочував з одного видавництва в інше і отримував негативні рецензії.

Зокрема, зверталася увага на те, що автор однобічно (в основному, на матеріалі природи) вирішує питання морального і естетичного виховання школярів 1-4 класів, що у рукописі ніде не згадується слово „партія”, що дітям потрібно більш чітко розповідати про поняття класової боротьби і що собою являє сучасний імперіалізм.

Після того, як книга з’явилася у Німеччині і одразу ж стала популярною, Василя Олександровича викликали у партійні органи і він отримав партійну догану. Адже вихід книги першодруком за кордоном у ті часи був категорично заборонений. Вітчизняним видавцям було наказано у короткий термін видати книгу в Україні. І в 1969 році „Серце віддаю дітям” з’явилося у видавництві „Радянська школа”.

post-13440-0-38293100-1317206386_thumb.j

Опубліковано

Усіх Богданів, Максимів, Микит, Порфиріїв, Стефанів, Федотів та Філофеїв вітаю з днем Ангела!!!!

Ім'я Богдан має старослов'янське коріння і означає даний Богом. Зазвичай буває пізньою дитиною у батьків. Маленькі Богдани хворобливі, боязкі і трохи ліниві. Дорослі Богдани – спокійні і знаючі собі ціну чоловіки. У сімейному житті вимагають лідерства. Дружину обирають тиху і покірну. Однолюби. Вміють заробляти гроші, однак не люблять їх витрачати...

post-13440-0-57765000-1317206342_thumb.g

Опубліковано

книгу "Сердце отдаю детям" сейчас держу в руках. (из домашней библиотеки),1971 год издания, Киев "Радянська школа".

...но это как бэ не совсем в тему поздравлений...

imxo

Опубліковано

Сьогодні також відзначається: [extract]"Всесвітній день боротьби проти сказу."[/extract]

Всесвітній день боротьби зі сказом є ініціативою благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» (ARC) та «Центрів боротьби з хворобами і профілактики хвороб» (CDC), Атланта, у Сполучених Штатах Америки за підтримки Всесвітньої Організації Охорони здоров’я. Цей День має щорічний характер і проводиться 28 вересня. Всесвітній день боротьби зі сказом покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, наскільки легко його попереджати і як викоренити це захворювання серед людей, ведучи боротьбу з його збудником в резервуарах серед тварин. У Всесвітній день боротьби проти сказу увага залучається до наслідків цієї хвороби у людей і тварин і до того, як запобігти і зупинити сказ, ведучи боротьбу з цією хворобою серед тварин. За даними спонсорів, Альянсу з боротьби проти сказу і Центрів Сполучених Штатів Америки щодо боротьби з хворобами і профілактиці хвороб, щорічно 55 000 осіб вмирає від сказу - в середньому, одна людина кожні 10 хвилин. Є безпечні та ефективні вакцини, доступні для людей, покусаних тваринами, у яких може бути сказ, але через високу вартість вони мало застосовуються в країнах, що розвиваються.

Бережіть ваше здоров'я, а іноді життя!!

Опубліковано

Сказ - небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусіу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним.Перші симптоми сказу схожі з симптомами грипу, включаючи підвищену температуру, головний біль і втому. Потім хвороба поширюється на дихальну систему, шлунково-кишковий тракт та/або центральну нервову систему. У критичній стадії переважають ознаки гіперактивності (буйний сказ) або паралічу (тихий сказ). Як у випадку буйного, так і у випадку тихого сказу параліч розвивається і зрештою приймає форму повного паралічу з подальшою комою і смертю в усіх випадках, що зазвичай наступає унаслідок дихальної недостатності. Без інтенсивного лікування смерть наступає протягом перших семи днів хвороби.

За даними фахівців Всесвітньої організації охорони здоров`я, собаки, як і раніше, є основними носіями сказу в Африці і Азії, і винуватцями більшості випадків смерті людей від сказу в усьому світі . Від 30% до 60% жертв укусів собак - діти віком до 15 років.

Більш як 30 років продовжується епізоотія сказу природного типу в Європі, основними джерелами якого є дикі м`ясоїдні тварини, головним чином - лисиці. Епіцентром епізоотії залишаються країни Східної Європи: Україна, Литва, Латвія, Білорусь, Росія, Хорватія, епізоотична ситуація в яких визначає стан по сказу в Європі.

Як повідомили УНІАН у Міністерстві охорони здоров`я України, останнім часом у нашій країні збільшилася кількість випадків захворювань людей на сказ. Зараження людини відбувається в основному через укус хворою твариною або унаслідок попадання її слини на свіжі рани, подряпини шкіри або слизові оболонки. Інфікування людини сказом походить переважно від диких хижаків (вовки, лисиці - 41,4%) або домашніх тварин (коти - 21,8%, собаки - 15,3%) а також сільськогосподарських тварин (20,2%).

У разі вчасного звертання постраждалого до лікувальної установи проводиться щеплення антирабічною вакциною, яка попереджає захворювання і врятовує життя. У разі несвоєчасного проведення вакцинації після укусу інфікованої тварини хвороба закінчується смертю.

Щорічно в Україні реєструється приблизно 100-120 тисяч осіб, які звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, з яких 60% одержують направлення за показниками підозри інфікування сказом.

Медики наголошують, що до лікаря потрібно звертатися відразу після контакту (укусу або ослинення) з підозрілою твариною, тому що при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається. Інкубаційний період сказу триває достатньо довго - в середньому 1-3 місяці (хоча може тривати і до року). Перші ознаки хвороби виникають пізно, коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових клітин), які роблять лікування проблематичним. Для полегшення виснажливого стану хворого проводиться симптоматичне лікування.

Однією з головних причин, що приводить до захворювання і смерті укушених скаженими тваринами людей, є небажання або незнання про необхідність піддатися профілактичному лікуванню вакциною. Крім того, причиною смерті від цього страшного захворювання стають пізнє звернення до фахівців, і отже, пізній початок лікування, а також перерване профілактичне лікування або порушення режиму поведінки щепленого у період антирабічних щеплень (вживання алкоголю).

Тим часом, очищення рани та імунізація, зроблені якомога раніше після підозрюваного контакту з твариною і відповідно до рекомендацій ВООЗ, можуть запобігти розвитку сказу практично в 100% випадків.

Відразу ж після укусу тварини фахівці радять обробити рану. Заражену область потрібно негайно ретельно очистити 20% розчином м`якого медичного мила. Глибокі рани промивають струменем мильної води за допомогою катетера. Припікання рани або накладення швів під час місцевої обробки не рекомендуються.

З метою попередження сказу ветеринари ведуть боротьбу зі сказом серед собак, знищення бродячих тварин, профілактичну вакцинацію домашніх тварин. Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, перш за все, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з`являються у населених пунктах, нападають на людей і тварин.

Кожній людині, щоб запобігти захворюванню на сказ і смерті, необхідно дотримуватися наступних правил:

  • не контактувати з бездомними і дикими тваринами, пояснювати дітям небезпеку таких контактів;
  • якщо покусала або ослинила підозріла тварина, промити рану теплою кип`яченою водою (бажано з милом), а потім обробити йодом. Слід уважно оглянути дитину після прогулянки або контакту з підозрілою твариною;
  • необхідно своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

Опубліковано

алё,в этой теме поздравляют, а не вспоминают,что случилось в этот день

Хай модератори перемістять саму тему куди потрібно?. А тут залишити тему:

28 вересня: "Всесвітній день боротьби проти сказу."

А то це дуже розширена тема і не відноситься все до поздоровлень/привітань

Буду дуже вдячний?:smile-zachot:

Опубліковано

Доцільніше сюди :D

можна й сюди я не проти!!

Будь-ласка якщо буде мати можливість

  • Plum ,
  • Shkoder ,
  • ursa ,
  • difoto

Перемість :smile-zachot:

Опубліковано

Народний календар

28 сентября - день Никиты Гусятника, Никиты Репореза. Гуси летят - зимушку на хвосте тащат.

Улетают в теплые страны дикие гуси.

Гуси полетели - скоро быть снегу.

Дикие гуси низко летят - снег сулят.

Гусь лапу поднимает - к стуже, на одной ноге стоит - к морозу, полощется в воде - к теплу, нос под крыло прячет - к ранней зиме.

С этого дня начинают срезать репу, стригут овец.

http://www.meteoprog.ua/ru/news/17100/

Це що мається на увазі?:ohmy:

не надо прикідуватись 240400011.jpgом :smile3:

Не будем?

Опубліковано

Шо за брєд? Сухомлинський, сказ, день Богдана...і чим 28 вересня відрізняється від 27 чи 29-го? :blink: Чи то я щось "недопонімаю"?

Опубліковано
Шо за брєд? Сухомлинський, сказ, день Богдана...і чим 28 вересня відрізняється від 27 чи 29-го? Чи то я щось "недопонімаю"?

Cпочатку ця тема була в розділі "Привітання і поздоровлення" потім сюди переміщена. Вона робилася як тема про визначні події і поздоровлення, але тут все перемішалось то треба розділити і виділити звіздси пости в теми з привітання Дня Ангела, Всесвітнього дня боротьби зі сказом.

Оскільки прав зробити це є немає то маємо те що зараз маємо "Бред" правільнішого слова не назвеш. Да тут чистка не завадить пару постів.

Якщо хочуть адміни, модератори хай закриють цю тему.

В цю тему мали входити якісь цікаві фото, відео, текстові події цього дня.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...