Перейти до змісту

Чи можна оформляти договір попередньої купівля-продажу на землю?


Coding

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Надумав купити ділянку. У продавців на даний момент переоформляється держакт на землю. Мають тільки технічну документацію.

Пропонують скласти попередній договір купівлі-продажу (через нотаріуса). А вже як буде акт - тоді оновний договір і остальна сума.

Чи можна оформляти такі договора? Які підводні камені можуть виявитись?

Опубліковано

сформулювати пункт в попередньому договорі приблизно так: "Сторони зобов'язуються укласти Основний договір протягом --- днів з моменту отримання Продавцем Державного акту....,але не пізніше --------- року.

Сума передплати, сплачена Покупцем, що складає --------------- гривень , зараховується у рахунок виконання зобов’язань Покупця по оплаті, що належить по Основному договору.

Кінцевий розрахунок здійснюється Покупцем після підписання Основного договору.

Ну і відповідальність, у випадку, якщо продавець ухилятиметься від укладення основного договору

Опубліковано

А що можна робити (з ділянкою) коли у тебе на руках такий договір попереднього продажу і тех документація?

Можна замовляти проект і готувати ділянку до будівництва? наприклад, залити фундамент?

Опубліковано

Цивільний кодекс України, стаття 635. Попередній договір

1. Попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

Законом може бути встановлено обмеження щодо строку (терміну), в який має бути укладений основний договір на підставі попереднього договору.

Істотні умови основного договору, що не встановлені попереднім договором, погоджуються у порядку, встановленому сторонами у попередньому договорі, якщо такий порядок не встановлений актами цивільного законодавства.

Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма основного договору не встановлена, - у письмовій формі.

2. Сторона, яка необгрунтовано ухиляється від укладення договору, передбаченого попереднім договором, повинна відшкодувати другій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства.

3. Зобов'язання, встановлене попереднім договором, припиняється, якщо основний договір не укладений протягом строку (у термін), встановленого попереднім договором, або якщо жодна із сторін не направить другій стороні пропозицію про його укладення.

4. Договір про наміри (протокол про наміри тощо), якщо в ньому немає волевиявлення сторін щодо надання йому сили попереднього договору, не вважається попереднім договором.

Попередній договір цілком нормальний варіант. В ньому слід зазначити, що сплачена частково сума передоплати є завдатком. Це як додаткова гарантія (почитайте ст. 570 571 ЦКУ). Основну відповідальність за неукладення продавцем основного договору окремо найкраще було б визначити у вигляді штрафу. Фундамент заливати не раджу, якщо окремо не опишете цю домовленість на папері, адже до моменту реєстрації державного акту ділянка юридично вам не належить, право оренди теж відстунє. Хоча, навіть якщо домовленість про початок використання ділянки буде письмова, - не факт що вдасться безболісно компенсувати собі затрати, у випадку якщо "щось піде не так" :ohmy: . Як альтернатива (не найкраща) - можна зробити договір купівлі-продажу майнових прав, але це треба радитися із нотаріусами.

Опубліковано

У випадку невиконання продавців умов,прийдеться судитися.

Я б заливав фундамент лише у випадку,якби обласний прокурор був моїм кумом.

Та й договір би теж тільки тоді підписував.

  • 1 місяць потому...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...