Перейти до змісту

Слідство Генпрокуратури назвало замовника убивства Гонгадзе


Phoinix

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Слідство Генпрокуратури встановило, що генерал Олексій Пукач отримав наказ убити Георгія Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Як повідомляють джерела "Української правди", про це ідеться у постанові слідчого Генпрокуратури Олександра Харченка про притягнення Пукача до кримінальної відповідальності.

Постанова була винесена 7 вересня 2010 року і за нею Пукачу висунуто звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу.

Роль Кравченка в убивстві Гонгадзе слідчий у постанові описує так:

"...Приблизно 13-14 вересня 2000 року у своєму службовому кабінеті в місті Києві по вулиці Богомольця, 10 міністр внутрішніх справ Кравченко Ю.Ф. усно віддав начальнику ГУКП МВС України Пукачу О.П. явно злочинний наказ - вбити журналіста Гонгадзе Г.Р. для припинення у такий спосіб журналістської діяльності".

"Пукач О.П., діючи з особистої зацікавленості та кар`єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівником МВС України, а також розраховуючи здобути прихильність Кравченка Ю.Ф. та отримати підвищення по службі і підвищення спеціального звання працівника міліції, погодився виконати наказ Кравченка Ю.Ф., тобто на замовлення вбити Гонгадзе Г.Р.", - також ідеться у постанові слідчого.

Крім того, в постанові сказано, що Кравченко також віддавав наказ на викрадення і вчинення насильства над помічником депутата Сергія Головатого Олексієм Подольським, щоб спонукати його припинити опозиційну діяльність.

В остаточній редакції постанови про притягнення Пукача в якості обвинуваченого йому висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу, а також частиною 3 статті 166 і пунктами "и" та "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року.

Пункту "і" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене за попереднім зговором групою осіб або організованою групою".

Пункт "и" статті 93 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, вчинене на замовлення".

Частина 3 статті 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року - "перевищення влади або посадових повноважень, якщо вони спричинили тяжкі наслідки".

Частина 2 статті 365 чинного Кримінального кодексу - "перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування".

Максимальна санкція, передбачена цими статтями - довічне ув`язнення.

Українська Правда

П.С.

на мертву людину можна що хоч повісити, хоч вбивство Кенеді.

Опубліковано

Мабуть така ситуація влаштовує всіх "зацікавлених" у справі. Окрім, хіба що, самого Пукача.

И волки сыты, и овцы - ... отримають моральне задоволення.

Опубліковано

http://www.pravda.com.ua/articles/2010/09/14/5380500/ - тут значно детальніше

тепер Литвин буде в Партії Регіонів на короткому ланцюжку, хай тільки один депутат пікне, одразу будуть дуже серйозні проблеми

схоже на те, що плівки Мельниченка були цілком правдивими, реально замовив Гонгадзе Кучма, про що знав і звичайно Литвин

як ця людина досі залишається на такій посаді - ще одна родзинка української політики, на чолі з екс-зеком-президентом і екс-геологом-прем’єром, говорити банальні речі про те, як би це було в європейській країні не хочеться...

хочеться надіятися, що судове засідання буде відбуватися не за закритими дверима, і Пукач все ж здасть з потрохами Литвина, Джигу і Ко, це звичайно максимум, бо Кучму безпосередньо Пукач не бачив...

Бандитам - тюрми? 

Опубліковано

Риторичне питання:

-А хто призначив такого міністра?

Правильно. Бо той кого призначили, не зможе дати свідчення проти того, хто його призначив. Коло замкнулось.

Опубліковано
Смерть Кравченка

Надгробок Юрія Кравченко на Байковому кладовищі в Києві.

Помер 4 березня 2005 року від вогнестрільного поранення.

Того дня о 10 годині ранку Юрій Кравченко повинен був з'явитися до Генеральної прокуратури на допит у «справі Ґонґадзе». Незадовго до призначеного часу ЗМІ поширили інформацію про смерть головного свідка.

Як стало відомо згодом, смерть Кравченка настала між 7-ю та 8-ю годинами ранку 4 березня. Його дружина повідомила, що близько 7-ї її чоловік пішов до технічного приміщення (гаражу) свого котеджу. Через декілька хвилин вона почула два постріли поспіль.

Якщо дотримуватись версії про самогубство, то Кравченко двічі стріляв собі в голову. Перший постріл був в підборіддя, але куля пройшла навиліт через рот. Другий (смертельний) постріл був у праву скроню.

Слідчі знайшли передсмертну записку, зміст якої повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко: «Мої дорогі, я не винний ні в чому. Пробачте мене, я став жертвою політичних інтриг Президента Кучми та його оточення. Іду від вас з чистою совістю, прощавайте».

Більшість українських політиків схильні вважати, що смерть Кравченка найбільш вигідна генеральному прокурору Святославу Піскуну. Кравченко був чи не єдиним, хто мав змогу свідчити проти Леоніда Кучми. Після його смерті Кучма став практично недосяжним для правосуддя. Багато спостерігачів уважають, що такий перебіг подій був заздалегідь домовлений між Ющенко та Кучмою.

Смерть Кравченка викликає багато питань, головне з них таке: чому СБУ не змогла захистити головного свідка? Адже ще з 13 грудня 2004 року вона вела законне стеження за Юрієм Кравченком.

Друге питання: навіщо генеральний прокурор С. Піскун за кілька днів до планованого допиту Кравченка привселюдно повідомив про це, назвавши навіть дату і годину допиту?

Опубліковано

вот читаю статью в УП и удивляюсь.блин,такие высокопоставленные чиновники,а такие дилетанты.смешно.

Опубліковано

і не кажи, важко повірити що генераль САМ когось валив...і мало того, розчленовував та закопував... хоча все може бути...

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...