Перейти до змісту

Питання щодо Трудового кодексу


Zerotul

Рекомендовані повідомлення

Ситуація така. Закінчив цього року університет з рівнем спеціаліст ******** ВНУ. Вирішив поки шукатиму роботу по спеціальності ,стати на облік луцького центру працевлаштування-авось вони найдуть.Приніс усі документі,здав.Наскільки я памьятаю людина з вищою освітою може вимагати вакансій лише згідно диплому.Але в моїй трудовій є скромний запис про мою роботу в Там Тамі на літніх канікулах , на мому третьому курсі навчання-згідно трудової я там працював аж О_о 51 день як продавець продовольчих товарів.Тітонька ,що мене обслуговувала в центрі дала мені 2 направлення по приватним підприємцям як продавця продовольчих товарів-і це при повному ігноруванні моєї вищої освіти-прозвучала лише фраза ,що вакансій на мою спеціальність в них майже не буває(лінгвіст(англійська ,німецька мови),програміст прикладний).До того ж якщо я відмовлюсь від наданих мені направлень мене знімуть з обліку.

Мене цікавить законість такого рішення.Як трактує трудовий кодекс дану сферу його діяльності.Які статті є щодо даного аспекту.Як можна викрутитись з данної ситуації.

Я розумію якщо я прийду по цим направленням до роботодавця він лише посміється з мого стажу.Да і досвід роботі по спеціальності необхідний як кисень.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуація така.

... якщо я відмовлюсь від наданих мені направлень мене знімуть з обліку.

.......Як можна викрутитись з данної ситуації.

Коли прийдете із направленням до роботодавця попросіть щоб він вам відмову написав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуація така.

... якщо я відмовлюсь від наданих мені направлень мене знімуть з обліку.

.......Як можна викрутитись з данної ситуації.

Коли прийдете із направленням до роботодавця попросіть щоб він вам відмову написав.

ТАк це варіант-але мені бескінечно багато можуть давати подібних направлень.Не знаю як скоро їм надоїсть мені давати такі направлення.За пораду всерівно дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки я пам'ятаю, то вони не мають права пропонувати щось нижче твоєї кваліфікації (по диплому), але якщо пів року не працював то втрачаєш кваліфікацію.

Питай якими законами вони керуються, йди до їхнього юриста на консультацію, головне не забувай, що вони працюють на нас, за наші гроші, а не роблять нам послугу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповідно до п.в), ч. 3, ст. 2 ЗУ "Про зайнятість населення"

Не можуть бути визнані безробітними громадяни які відмовились від двох пропозицій підходящої роботи з моменту реєстрації їх у службі зайнятості як осіб, які шукають роботу.

Частина 4 того ж Закону передбачає що

У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Реєстрація громадян провадиться при пред'явленні паспорта і трудової книжки, а в разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, які їх замінюють.

Той же закон

Стаття 7. Підходяща робота

1. Для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць.

При пропонуванні підходящої роботи враховуються попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.

2. Для громадян, які вперше шукають роботу і не мають професії (спеціальності), підходящою вважається робота, яка потребує попередньої професійної підготовки, у тому числі безпосередньо на робочому місці у роботодавця, а для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю понад шість місяців, - робота за професією, яку вони мали за останнім місцем роботи, або робота, що потребує попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням державної служби зайнятості.

3. Для громадян, які працювали не за основною професією понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за основною професією може бути підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці у відповідних працівниках.

4. У разі неможливості надання громадянинові роботи за професією протягом шести місяців підходящою вважається робота, яка потребує зміни професії з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках.

5. У разі зміни громадянином професії за направленням державної служби зайнятості підходящою вважається робота і за новою, і за попередньою професією за останнім місцем роботи.

6. Підбір підходящої роботи для інвалідів здійснюється відповідно до їхніх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та з урахуванням побажань інваліда.

7. Для громадян, які не мають професії, або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки та перебувають на обліку як безробітні більш як 9 місяців, а також для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою також вважається участь в оплачуваних громадських роботах.

8. Для громадян, які до настання безробіття понад 6 місяців були зайняті в особистому селянському господарстві, підходящою вважається робота за наявною у них професією (спеціальністю), у тому числі якщо умовою їх працевлаштування є підвищення кваліфікації за цією професією. У разі неможливості надання громадянинові роботи за наявною у нього професією підходящою вважається робота, яка потребує попередньої професійної підготовки з урахуванням потреб ринку праці. У разі відсутності у такого громадянина професії (спеціальності) підходящою роботою для нього вважається робота, яка потребує попередньої професійної перепідготовки з урахуванням потреб ринку праці та, за можливості, наявних професійних знань, умінь та навичок.

9. Підходящою не може вважатися робота, якщо:

вона пов'язана із зміною місця проживання громадянина без його згоди;

місце роботи розташоване за межами доступності послуг транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради;

умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та про охорону праці;

на запропонованому місці роботи заробітна плата нижча за встановлений законом розмір мінімальної заробітної плати або не забезпечуються гарантії щодо своєчасності її виплати;

умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров'я громадянина, що підтверджено медичною довідкою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за інформацію. Здаватись я не збираюсь-буду звертатись до незалежного юриста

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Какая-то тётя неадекватная попалась. Я с двумя общался - нормально отнеслись к вопросу. Только у меня всё наоборот - специализация "термическая обработка металлов", но проработал 8 лет в другой сфере. Сказал, что завод не моя стихия и там я был только на экскурсии. В Луцке, конечно, ничего не нашли, но предлагали в Киеве. По диплому вакансий даже не искали.

Советую попробывать поменять специалиста. Не знаю как это можно сделать, может идти на приём к руководству или сняться с биржи, а потом стать опять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Какая-то тётя неадекватная попалась. Я с двумя общался - нормально отнеслись к вопросу. Только у меня всё наоборот - специализация "термическая обработка металлов", но проработал 8 лет в другой сфере. Сказал, что завод не моя стихия и там я был только на экскурсии. В Луцке, конечно, ничего не нашли, но предлагали в Киеве. По диплому вакансий даже не искали.

Советую попробывать поменять специалиста. Не знаю как это можно сделать, может идти на приём к руководству или сняться с биржи, а потом стать опять.

Тьотя виконує свою роботу - нема вакансій по спецільності, пропонує такі, по яким працював раніше і є досвід роботи (хоч і не великий), як на мене то, якщо людині потрібна робота піде на ту, що біль-менш її задовільняє, але це не означає, що вона не буде шукати собі щось по спеціальності. Знайшов -звільнився-перейшов на те, що тобі більше підходить, а надіятись, що біржа знайде тобі роботу як на мене безглуздо, треба самому знімати корону і шукати, пропонувати, залишати резюме і т.д., багато знайомих саме так і знайшли собі роботу...ІМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Какая-то тётя неадекватная попалась. Я с двумя общался - нормально отнеслись к вопросу. Только у меня всё наоборот - специализация "термическая обработка металлов", но проработал 8 лет в другой сфере. Сказал, что завод не моя стихия и там я был только на экскурсии. В Луцке, конечно, ничего не нашли, но предлагали в Киеве. По диплому вакансий даже не искали.

Советую попробывать поменять специалиста. Не знаю как это можно сделать, может идти на приём к руководству или сняться с биржи, а потом стать опять.

Тьотя виконує свою роботу - нема вакансій по спецільності, пропонує такі, по яким працював раніше і є досвід роботи (хоч і не великий), як на мене то, якщо людині потрібна робота піде на ту, що біль-менш її задовільняє, але це не означає, що вона не буде шукати собі щось по спеціальності. Знайшов -звільнився-перейшов на те, що тобі більше підходить, а надіятись, що біржа знайде тобі роботу як на мене безглуздо, треба самому знімати корону і шукати, пропонувати, залишати резюме і т.д., багато знайомих саме так і знайшли собі роботу...ІМХО

сьогодні пропонують працювати продавцем, бо по диплому немає вакансій, а через півроку скажуть: бо втратив кваліфікацію. А чоловік не для цього "вишку" отримував (продавцем можна бути і без вишки) і ПО ЗАКОНУ він правий. А у тьоті є план і статистика, яку він їй псує, от тьотя махльює. Також імхо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую Nickel за суппорт-щоб знайти роботу типу продавця продовольчих товарів не треба реєструватись в центрі занятості-в Луцьку куди не плюнь "потрібні продавці".Якщо я правильно розумію

"Для громадян, які працювали не за основною професією понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за основною професією може бути підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці у відповідних працівниках."-що якщо я працюю на певній роботі не за дипломом,спеціальністю 12місяців ,то тоді це вважається підходящою роботою ,яку мені мають право запропонувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Війна продовжкється.Тицяю їх писком в закони 7.1 та 7.3 а вони мене плутають своєю юридичною термінологію і далі дають запрошення на продавця.Знайомий юрист пише скаргу на ім'я директора центра зайнятості тільки не знаю на що він опирається.Ось так-юридично не грамотний,то обкрутять і не помітиш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ситуація така. Закінчив цього року університет з рівнем спеціаліст ******** ВНУ. Вирішив поки шукатиму роботу по спеціальності ,стати на облік луцького центру працевлаштування-авось вони найдуть.Приніс усі документі,здав.Наскільки я памьятаю людина з вищою освітою може вимагати вакансій лише згідно диплому.Але в моїй трудовій є скромний запис про мою роботу в Там Тамі на літніх канікулах , на мому третьому курсі навчання-згідно трудової я там працював аж О_о 51 день як продавець продовольчих товарів.

Наскільки я розумію, то кваліфікацію продавця Ви вже втратили десь приблизно 2,5 років тому... Вони цього не бачать, чи роблять вигляд, що не бачать? Скоріше за все друге...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...