Перейти до змісту

Київрада перейменувала частину вулиці Мазепи на Лаврську


Phoinix

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Київська міська рада прийняла рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи - від площі Слави до площі Великої Вітчизняної війни - на вулицю Лаврську.

Як передає кореспондент УНІАН, за це проголосували сьогодні 64 з 113 присутніх у залі депутатів.

Проект рішення був внесений з голосу до порядку денного депутатом Віталієм ЖУРАВСЬКИМ. Він нагадав про історичну назву вулиці, яку пропонується перейменувати, і сказав, що у картах 1905 року вулиця називається як Дорога до Лаври.

Зі свого боку депутат Олександр БРИГИНЕЦЬ як керівник комісії Київради з питань культурі, звернув увагу на те, що частина вулиці, яка залишає свою назву – Івана Мазепи, дуже незначна і на ній розташовані лише близько 10 будинків. «Це ганьба», - заявив О.БРИГИНЕЦЬ.

Крім того, він висловив думку, що своїм рішенням про перейменування Київрада може спровокувати ідеологічну війну в столиці. На переконання О.БРИГИНЦЯ, по даному питанню необхідно провести громадський референдум.

Як повідомляв УНІАН, 25 жовтня 2007 року Київрада перейменувала вул. Січневого повстання (Печерський район столиці) у вул. Івана Мазепи.

На початку червня цього року КМДА одержала від однієї з православних церков листа з проханням перейменувати вулицю на Лаврську. Прес-служба КМДА повідомила, що у зверненні йдеться про повернення зазначеній вулиці історичної назви, яку вулиця мала до перейменування на вулицю Січневого повстання, а потім на Івана Мазепи.

У свою чергу, на сайті Української народної партії того ж дня була оприлюднена інформація, що на засіданні Київради з питань туризму депутат і на той час заступник голови КМДА В.ЖУРАВСЬКИЙ повідомив про звернення глави Російської православної церкви Патріарха КИРИЛА до київських урядовців про перейменування вулиці. УНП тоді виступила із заявою проти перейменування вулиці І.Мазепи «на догоду Москві», «оскільки це може принизити гідність українців».

Трохи пізніше голова Синодального інформаційного відділу Московського патріархату Володимир ЛЕГОЙДА у коментарі УНІАН-Релігії заявив, що Патріарх Московський і всієї Русі КИРИЛ не звертався до українських властей з проханням перейменувати вулицю Івана Мазепи на Лаврську.

7 липня постійна комісія Київради з питань культури та туризму вдруге вирішила не підтримувати проект рішення про перейменування частини вулиці Івана Мазепи на Лаврську.

оригінал

Опубліковано

хм.. а чим назва вулиці "Лаврська" гірша від назви "Івана Мазепи"?..:huh::unsure:

тим більше, шо історична назва..

до 25 жовтня 2007 року називалась вул. Січневого повстання... і нічьо.. ніхто не протестував особливо...

для довідки: Січневе повстання 1918

Опубліковано

хм.. а чим назва вулиці "Лаврська" гірша від назви "Івана Мазепи"?..:huh::unsure:

тим більше, шо історична назва..

до 25 жовтня 2007 року називалась вул. Січневого повстання... і нічьо.. ніхто не протестував особливо...

для довідки: Січневе повстання 1918

а ось і відповідь:

Анафема на гетьмана Мазепу — антиканонічне дійство[1][2] по відлученню від церкви гетьмана України Івана Степановича Мазепи[3]. Анафема, накладена за наказом царя Петра І, відбулась 12 листопада 1708 року і була здійснена Російською православною церквою в Троїцькій церкві міста Глухова.

Українські церкви — Українська православна церква Київського патріархату [4], Українська автокефальна православна церква, [5], Українська православна церква Канади, Українська греко-католицька церква [5] не визнають цю анафему і продовжують служити молебні за упокій душі Мазепи.

В теперішній час, з боку багатьох українських громадських діячів та церковних організацій різного канонічного статусу, анафема критикується як політичний акт і до РПЦ висуваються вимоги по її офіційному скасуванні[5] Під тиском громадськості, 30 квітня 2009 року, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви Московського Патріархату архімандрит Кирило заявив, що в РПЦ створена спеціальна комісія і вона може розглянути питання про зняття анафеми з Мазепи, коли навколо цього вщухнуть політичні суперечки: [6].

звідси взято

Опубліковано

2 Phoinix:

..от це я і мав на увазі..

ця вся бадяга через тупий націоналізм.

а чьо ніхто не протестував проти назви вулиці Січневого повстання??

це все називається "дай змогу примітивним нацикам похоліварити на державному рівні".

краще б дійсно для держави щось зробили, а не за назву вулиці боролися.

Мазепа для держави і для освіти багато зробив.

то ж краще брати з нього приклад.

а то назву збережуть, собі накрадуть, а для держави реально шо з того?

культура, духовність, освіта, якими опікувався Мазепа, від того не зростуть ні в тих владних псевдопатріотів, ні в простих українців.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...