Перейти до змісту

Цитрусівництво - Цитрусоводство


nickel

Рекомендовані повідомлення

Шукаю цитрусівників-однодумців для обміну інформацією, досвідом, саджанцями і т.д.

У мене, з плодоносних, є лимон Пондероза. Є однорічний вкорінений черенок, пропоную його для обміну на інший сорт лимона чи вид цитрусових.

В кого є запитання, задавайте, з радістю відповім.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • Відповідей 160
  • Створено
  • Остання відповідь

Привіт, я виростив  з кісточок італійські цитрини є 4 однорічних паростка, хотілося б їх якось щепити щоб були пллоди - можливо допоможеш щепкою плодоносного лимона? Можу один цитринчик подарувати :D

Пиши в пм

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Внас вдома лимони вже быльше 20 років ростуть(якщо непомиляюсь є два сорти, які непомню бо вті часи по сортам непродавали:))

Хотілось би обмінятись сортами, цікавлять мандарини , апельсини

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Внас вдома лимони вже быльше 20 років ростуть(якщо непомиляюсь є два сорти, які непомню бо вті часи по сортам непродавали:))

Хотілось би обмінятись сортами, цікавлять мандарини , апельсини

мандаринів і апельсинів поки немає. Опишу Пондерозу, якщо впізнаєш в ній свій сорт, то залишиться ще один неопізнаний :) . А якщо в тебе такого немає, то можемо обмінятися.

У лимонів не буває... прилистников (рос., не знаю як на українській буде). Це такі невеличкі пластинки, які ростуть з обох боків черешка. Часом виростають досить великі і тоді здається, що це подвійний листок. Отже якщо на твоїх лимонах немає навіть натяку на прилистник, то в тебе не Пондероза. Якщо є, то порівняй плоди. Пондероза - не чистий лимон, а гібрид лимона і грейпфрута (не доказано), і це пояснює природу прилистников. Плоди великі, більші за апельсин, колір може різнитися, в мене - жовтий, але блідіший за звичайний лимон. М'якоть по структурі схожа на грейпфрут, але не така гірка і не така кисла як лимон.

Впізнав? Махнемося?

То izym82, на моїх залишилося дуже мало листя. Зараз підрізав крону (обрізане вкоріняю, буду міняти на інші сорти або продавати, щоб купити їх), і вони розростаються. На прищепу немає що дати. Хоча напиши як ти хочеш щіплювати, то може щось і знайду, і поміняю на твій цитрин. Цитрин це цитрон? Вся література на ворожій мові, тому українську термінологію не знаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Підкажіть будь-ласка, як доглядати за черенками. Є два невеличких поки в одній посуді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Підкажіть будь-ласка, як доглядати за черенками. Є два невеличких поки в одній посуді.

два питання:

- з чого черенки?

- вкорінені?

Раніше питання не бачив, а на пошту чомусь не прийшло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На роботі обстригли лимон, що плодоносить Черенки закопали, вони пустили коріння.. Два мені дісталися)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На роботі обстригли лимон, що плодоносить Черенки закопали, вони пустили коріння.. Два мені дісталися)

В першу чергу розсади їх, чим швидше, тим краще. Бо якщо сильно переплетуться корені, то прийдеться розтрушувати землю, щоб розплутати коріння, а лимони, як і всі цитруси, цього не люблять. Справа в тому, що на корінні цитрусів немає волосків, які вбирають воду і поживні речовини з грунту, а їхню роль виконує грибок - мікориза, який живе навколо корінців. Тому лимони пересаджують в новий грунт, не виймаючи з старого - перевалюють, щоб зберегти мікрофлору. Якщо твої лимончики вже сильно переплелися, постарайся акуратно їх роз'єднати, коріння не обрізай, хіба гнилі, листя не обривай (в лимонів там запас поживних речовин), після пересадки прикрий лимони на час адаптації від прямих сонячних променів, і, по можливості, частіше обприскуй, бо очищене від землі, і, відповідно, від мікоризи, коріння, певний час не може вбирати воду з землі. Якщо обприскувати не маєш можливості (весь день на роботі), а лимон в'янутиме, то накрий його прозорим поліетиленовим пакетом, такий собі парничок, для збереження вологи.

Якщо грунт куплятимеш, то постарайся знайти без торфу. Торф кислий - лимони цього не люблять, хоча я своїх привчив. :)

Горщик вибирай не набагато більший за попередній, щоб земля не закисала. Необхідно влаштувати нормальний дренаж, для відводу лишньої води.

Ніби все. Щось не зрозуміло - питай.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А доглядати просто - як за кімнатними рослинами. Головне - розуміти, що лимон - це субтропічна рослина. Чим краще відтвориш субтропіки вдома, тим краще лимон себе почуватиме.

- помірний полив, але на 3-4 раз рекомендую полити так, щоб вода вийшла в піддон, з піддона не виливати, за годину-другу лимон втягне надлишок. Найкраща вода для поливу - дощова або річкова. Талим снігом можна поливати, якщо є впевненість, що сніг чистий, не посипаний сіллю чи іншою хімією. Вода з крана має надлишок хлору і кальцію. Позбутись можна кип'ятінням чи іншими методами. Температура води має бути рівною або більшою на 2-3 гр. за кімнатну.

- підживлювати: літом - 2-3 рази в місяць (через 10-15 днів), зимою - один раз. Добрива краще застосовувати комплексні азотно-калійно-фосфорні (1:1:1 - співвідношення), але, по можливості, без хлору і без кальцію - хлор лимони не переносять взагалі, а кальцій хоч і необхідний для лимонів, але є, навіть в надлишку, в водопровідній воді. Не забувати про мікроелементи, якщо їх не буде в добривах.

- лимони ростуть у вологих субтропіках, тому у всіх книгах рекомендують їх часто обприскувати. Я цього не роблю з двох причин: Волинь і так славиться своєю надмірною вологістю, а по-друге - до сухого повітря лимони можна "привчити", якщо це робити змалку, бо дорослі деревця погано переносять будь-які зміни. Хоча зимою, коли вмикають опалення, вологість падає і тоді необхідно обприскувати чи іншими методами збільшувати вологість. В любому випадку обприскування ніколи не зашкодить. Можна навіть підживлювати обприскуванням, тільки зменшити дозу добрив у декілька раз, в порівнянні з кореневою підкормкою, щоб не спалити листя.

- загалом лимони люблять світло, але не пряме сонце. В нас літом забагато світла, а зимою замало. Бажано це врахувати (літом ставити на східне вікно, зимою - на південне, наприклад), можна зимою досвічувати ввечері лампами. Для рівномірної округлої крони, кожних 10 днів повертай горщик на 10 градусів навколо своєї осі, за рік вийде повний оберт.

- як робити перевалку, я написав вище. Молоді деревця перевалюють частіше (2-3 рази в рік), дорослі - рідше (1 раз, найкраще в лютому-березні). Перевалку роблять, коли лимони перебувають в стані спокою, між періодами росту (зазвичай їх 3: березень, червень, серпень - хоча в кожного деревця по-своєму). Зовсім великі дерева не пересаджують, а міняють верхній шар землі.

Ніби все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

А в мене весна - все цвіте

post-3393-0-79329100-1291046690_thumb.jp

post-3393-0-30503400-1291046721_thumb.jp

post-3393-0-01061600-1291046727_thumb.jp

post-3393-0-99663100-1291046744_thumb.jp

І осінь - один лимончик в акурат на Новий рік має достигнути

post-3393-0-99044300-1291046697_thumb.jp

post-3393-0-32164100-1291046712_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б хотів в себе в дома (в квартирі) вирощувати лимон, немає різниці який бажано щоб плодоносив, може хто підкаже як в першу чергу достати саджанці, посадити і доглядати лимон, бо в садівництві я повний 0

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я б хотів в себе в дома (в квартирі) вирощувати лимон, немає різниці який бажано щоб плодоносив, може хто підкаже як в першу чергу достати саджанці, посадити і доглядати лимон, бо в садівництві я повний 0

Відписав у приват. До речі, якщо когось ще цікавить, є декілька дерев та молодих саджанців на продаж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То я трошки не поняв як поливати. Прокип'ятити воду з крана, і дати їй тиждень постояти при кімнатні температурі і тоді поливати? І ще чи варто лимон ставити на підвіконник, особисто в мене навіть зимою дуже часто відчинені вікна. Чи ставити на землю чи на журнальний столик біля батерей вроді тепло, але світла мало буде і без того в похмурі дні... І ще одне як це берегти від "прямих сонячних променів" я маю на увазі влітку. Ставити перед вікном якусь лінзу що світло розсіює чи як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все по порядку:

То я трошки не поняв як поливати. Прокип'ятити воду з крана, і дати їй тиждень постояти при кімнатні температурі і тоді поливати?

Кип'ятиш воду, даєш їй охолонути і все - можна поливати. На дні каструлі, в якій кип'ятиться вода, може бути осад - надлишковий кальцій, намагайся злити воду так, щоб він залишився в каструлі, принаймні, щоб не попав у горщик.

І ще чи варто лимон ставити на підвіконник, особисто в мене навіть зимою дуже часто відчинені вікна. Чи ставити на землю чи на журнальний столик біля батерей вроді тепло, але світла мало буде і без того в похмурі дні...

Тут вже сам маєш оцінити ситуацію, я тільки підкажу: якщо ми говоримо за лимон Пондерозу, то він затінок витримує краще чим сухе повітря від батареї. Як варіант: поставити на вікно чи журнальний столик, щоб було більше світла, при цьому лимон може скидати листя через надмірно сухе і гаряче повітря від батареї. Це можна компенсувати штучно збільшуючи вологість біля лимона: поставити широкі посудини з водою, сушити на батареї одяг або просто частіше обприскувати дерево. В мене стоять і на вікнах і в дальніх від вікна кутках. Лимон Пондероза - найлегший сорт для початківця, він найменш вибагливий. Тому проблем не повинно бути.

І ще одне як це берегти від "прямих сонячних променів" я маю на увазі влітку. Ставити перед вікном якусь лінзу що світло розсіює чи як?

Я затіняю жалюзями, можна "ховати" в тінь від інших рослин, дехто вікно папером прикриває, але однозначно лінз не треба, світла буде достатньо і в затінку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне питання, чи можна в горщику з лимоном Пондерозою, разом вирощувати інші рослини типу декоративну траву, чи інші невеликі цитросові, що щойно з кісточки починають рости???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне питання, чи можна в горщику з лимоном Пондерозою, разом вирощувати інші рослини типу декоративну траву, чи інші невеликі цитросові, що щойно з кісточки починають рости???

Можна, якщо інші рослини не будуть заважати нормальному росту основного. Сам стараюся такого не практикувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

І ще одне питання, чи можна в горщику з лимоном Пондерозою, разом вирощувати інші рослини типу декоративну траву, чи інші невеликі цитросові, що щойно з кісточки починають рости???

Взагалі не-рекомендується. хоча..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще одне питання, чи можна в горщику з лимоном Пондерозою, разом вирощувати інші рослини типу декоративну траву, чи інші невеликі цитросові, що щойно з кісточки починають рости???

Взагалі не-рекомендується. хоча..

Лимон - не кімнатна рослина, а субтропічна. Уявіть собі субтропіки: зелень буяє, конкуренція між рослинами страшна, і лимони її нормально витримують. Правда кімнатні лимони мають обмежений об'єм ґрунту, але якщо його є достатньо для декількох рослин, то нічого поганого в такому сусідстві немає. Є навіть деякі рослини, які спеціально садять біля лимонів, тому що вони відлякують шкідників рослин. Більш поганим є, наприклад, великий об'єм ґрунту, не освоєний корінням лимона, тоді волога земля може закиснути і коріння лимона почне загнивати. Головне розуміти, що таке сусідство не є небезпечним саме по собі, небезпека виникає при пересадці, коли неправильно підібрані сусіди лимона міцно переплетуться з ним корінням. Щоб розділити рослини, прийдеться зруйнувати земляний ком, при цьому знищивши мікоризу, за допомогою якої лимони вбирають поживні речовини з ґрунту (я вже писав про це вище). Тобто лимон може загинути. Але якщо є розуміння, то немає страху.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Цитрон почав скидати листочки. Обдивлялась деревце - ніяких цяточок нема. Листочки обпадають зелененькими (не жовтіють, не морщаться і не скручуються). Але деревце стоїть на підвіконні. Може бути, що повітря для нього сухе, чи йому там занадт тепло? Хоча в кімнаті досить прохолодно (+18-19), але ж на підвіконні тепліше. Порадьте, будь ласка, що робити, бо деревце скоро стане зовсім "лисе"! :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитрон почав скидати листочки. Обдивлялась деревце - ніяких цяточок нема. Листочки обпадають зелененькими (не жовтіють, не морщаться і не скручуються). Але деревце стоїть на підвіконні. Може бути, що повітря для нього сухе, чи йому там занадт тепло? Хоча в кімнаті досить прохолодно (+18-19), але ж на підвіконні тепліше. Порадьте, будь ласка, що робити, бо деревце скоро стане зовсім "лисе"! :(

На 95% впевнений, що причина в сухому повітрі. Через листя цитрон втрачає забагато вологи і, скидаючи листя, він захищається від надмірно сухого повітря.

Шукайте шляхи підвищення вологості навколо цитрона. Наприклад: обприскуйте (як тільки є вільна хвилина, це займає декілька секунд), поставте кілька широких і неглибоких посудин з водою навколо цитрона, сушіть одяг на батареях під цитроном або просто намочіть шмат тканини і розвісьте під цитроном на батареї, купіть зволожувач повітря (дорого і не набагато ефективніше за попередні методи). Можете це поєднувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитрон почав скидати листочки. Обдивлялась деревце - ніяких цяточок нема. Листочки обпадають зелененькими (не жовтіють, не морщаться і не скручуються). Але деревце стоїть на підвіконні. Може бути, що повітря для нього сухе, чи йому там занадт тепло? Хоча в кімнаті досить прохолодно (+18-19), але ж на підвіконні тепліше. Порадьте, будь ласка, що робити, бо деревце скоро стане зовсім "лисе"! :(

На 95% впевнений, що причина в сухому повітрі. Через листя цитрон втрачає забагато вологи і, скидаючи листя, він захищається від надмірно сухого повітря.

Шукайте шляхи підвищення вологості навколо цитрона. Наприклад: обприскуйте (як тільки є вільна хвилина, це займає декілька секунд), поставте кілька широких і неглибоких посудин з водою навколо цитрона, сушіть одяг на батареях під цитроном або просто намочіть шмат тканини і розвісьте під цитроном на батареї, купіть зволожувач повітря (дорого і не набагато ефективніше за попередні методи). Можете це поєднувати.

Дуже Вам дякую за швидку відповідь!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу похвастаться своим урожаем настоящего Кумквата (Кинкан).

bebb8d0d970d.jpg

Хочу купить лимоны Пандероза и Павлова. Предлагайте ._.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А на обмін не маєш Кумкват? Маю вкорінені черенки Пондерози.

Нет, не имею на обмен. Аж весной буду укоренять. А сейчас хочу купить.

Сколько хотите за Пандерозу и какой возраст?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...