Перейти до змісту

Шопенівські лавочки у Варшаві


laska

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

95_7_950798_1263565681.jpg

У зв'язку із святкуваннями 200-літньої річниці з Дня народження композитора, столицю Польщі планують відвідати багато людей, які прагнуть пізнати місто молодого композитора. На них розрахована спеціальна прогулянкова траса по Варшаві з «Шопенівськими лавочками».

Прогулянкова траса охоплює 15 місць (переважно на Краківському Передмісті та у Палаці Грінських-Острозьких і при пам'ятнику Шопена в Лазєнках). На кожній із лавочок є схематична карта з прогулянковою трасою та короткий опис даного місця польською та англійською мовами. Звісно, тут можна посидіти, помилуватись довкіллям, а натиснувши відповідну кнопку - й послухати 30 секундний фрагмент найбільш улюблених творів Фридеріка Шопена. Лавочки також оснащено мало знаними, але дуже популярними на Заході, фотокодами та QR-кодами (малі картинки, які складаються із чорних та білих фігур, призначені для фотографування мобільним телефоном), що дають можливість безкоштовно завантажити інформацію шопенівської тематики.

Лавочки є творенням Проектного Товариства (авторів, поміж іншого, сільських меблів на Краківському Передмісті), їх виконано зі полірованого чорного каменю Supreme Black. Встановлено в грудні 2009 року.

icon_plus_1.gifЛокалізація лавочок:

1. Площа Красінських – тут стояв будинок Народного Театру, де у березні 1830 р. Шопен представив свій Концерт f–moll. У цьому місці, в жовтні 1830 р., відбувся також останній, прощальний виступ артиста перед його виїздом за кордон.

2. Вулиця Мьодова – на ній зосереджувалося товариське життя столиці. В кав'ярнях «Під Копцюшкєм», «Дзюрка» та «Гоноратка» відбувалися зустрічі артистів і молоді, там теж майже щоденно бував Шопен.

3. Вулиця Козя – вузька вуличка, яка у часи Шопена була важливою комунікаційним трактом. Тут, у кав'ярні «У Бжезінськєй», Шопен бував найохочіше.

4. Музична Консерваторія – у місці, де сьогодні знаходиться площа над Трасою WZ, де колись була Музична Консерваторія і де Шопен вивчав композицію.

5. Палац Вєсслув – це з цього місця 2 листопада 1830 р. Фридерік Шопен вирушив диліжансом у подорож за славою – до Відня та далі до Парижа.

6. Палац Радзівілів - тут 24 лютого 1818 р. 8–літній Шопен вперше виступив публічно.

7. Палац Саскі – у 1810 році тут почала проживати родина Шопена, тому що батько Фридеріка отримав посаду в Варшавському Ліцеї.

8. Огруд Саскі – місце ігор молодого Шопена.

9. Костел Візиток – за часів Шопена тут відбувалися Святі Меси для учнів Варшавського Ліцею, на яких 15-річний Фридерік був відзначений за гру на органах.

10. Палац Казімєжовський – у 1817 р. у палаці розміщувався Варшавський Ліцей та щойно створений Королівський Варшавський Університет. У цій будівлі мешкали Шопени.

11. Палац Чапських – родина Шопенів проживала тут в 1827 р., де Фридерік отримав кімнату із власним фортепіано. Сьогодні це Салон Шопенів – музей пам'яток великого композитора.

12. Костел св. Хреста – місце, де заховане серце композитора.

13. Палац Замойських – тут проживала сестра Шопена, яка зберігала пам'ятки по братові.

14. Палац Гнінськіх-Острозьких – садиба-Музей Фридеріка Шопена, біля якого розташований Шопенівський Центр.

15. Пам'ятник Шопена в Лазєнках – найвпізнаваніший у світі пам'ятник композитора, розташований у Парку Лазєнковському, навпроти брами в Алеях Уяздовських, біля Бельведеру. 

2009122901185169_240.jpg 2009122901220484_240.jpg

Джерело

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...