Перейти до змісту

Інтуїція


Natasha

Рекомендовані повідомлення

На скільки бачила такої теми немає...

Так що цікаво на скільки в людей розвинена інтуїція.

Можливо її розвинути, навчитися слухати.

Чого від неї більше доброго чи поганого?..

І взагалі, що розуміють під таким поняттям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інтуїція є, користуюсь часто, іноді дуже банально, іноді на основі неї приймаю дуже важливі рішення. Чомусь протягом життя зрозумів що від банальної інтуїції іноді більше сенсу ніж від усього спектру логічних міркувань, які зазвичай тільки голову морочать.

Розвиваю за допомогою медитативних практик, крім безлічі явних плюсів і переваг такі практики розвивають надчуття: інтуїцію, здатність до передбачення, тощо.

Скоріш за все інтуїція це голос підсвідомості, дуже тихенький, але він володіє своїми перевагами, в принципі лише за умови єднання підсвідомого і свідомого людина зможе відчути справжню гармонію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інтуїція це лишень функція психіки, як правило вона від народження - або усвідомлюється (і активно використовується), або загнана в підсвідомість і дає про себе знати рідкими "озаріннями". В таких людей на "місці" інтуїції "сидить" її антипод - сенсорика, що також непогано, просто кожному-своє :smoke:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Інтуїція це лишень функція психіки, як правило вона від народження - або усвідомлюється (і активно використовується), або загнана в підсвідомість і дає про себе знати рідкими "озаріннями". В таких людей на "місці" інтуїції "сидить" її антипод - сенсорика, що також непогано, просто кожному-своє :smoke:

Соціоніку цитіруємс :)

В мене особисто і сенсорика і інтуїція на місці, розвиваю по мірі можливостей, пройшов за 5 років шлях від чистого інтуїта до змішаного інтуїто-сенсорика, тому вважаю цсі ці псевдонауки по поділу демоса на лєвих і правих таки псевдонауками

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Соціоніку цитіруємс :)

Ділюся тим, що знаю добре, а використання увійшло в звичку.

А змішані типи - так не буває, завжди щось переважатиме. Іншими словами - розвивати можна що завгодно і скільки завгодно, це навіть корисно,  але приймати рішення чи обирати професію по слабких ф-ціях - собі не на користь.  Краще хай хтось підказує, або навіть робить це за тебе :)

Скоріш за все інтуїція це голос підсвідомості, дуже тихенький

Це якраз не інтуіція, а "голос" неусвідомлюваних блоків (частин) психіки - ід та суперід і трошки супер-его (по Фрейду).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що якщо по соціоніці я сенсорно етичний інтроверт, то дружити з інтуїцією мені не світить?..

Шкода :(...

А я так хотіла... Прокачати цю функцію, щоб полегшити собі життя ;).

Плюс цікавить і притягує мене все незвичне і незрозуміле)))).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у чоловіків це аналіз, логіка, аналітика - а у жінок - інтуіція.

Мне зачастую думать лень – полагаюсь на интуицию.

(Лень, заметь, в основном тоже исключительно мужская черта =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ділюся тим, що знаю добре, а використання увійшло в звичку.

А змішані типи - так не буває, завжди щось переважатиме. Іншими словами - розвивати можна що завгодно і скільки завгодно, це навіть корисно,  але приймати рішення чи обирати професію по слабких ф-ціях - собі не на користь.  Краще хай хтось підказує, або навіть робить це за тебе :)

Ну тобі видніше, я ж то звідки про себе що знаю :rolleyes:

Просто не варто вірити усьому що читаєш, і тим більше відразу вважати це 100% правдою, 100% правди на мою думку взагалі не існує.

Якщо вже говорити про соціоніку то десь в школі я ще проходив тест, був інтуїтивно-раціональним інтравертом, зараз я сенсорно-ірраціональний екстраверт, виходить я пройшов повне коло і дійшов до свого полюсу? А посуті я використав свої слабкі сторони і зробив їх сильними, бо єдині кордони які у нас є, це кордони власного розуму та відсутність віри у власні сили.

А вірити у всяку єрунду, яка буде за тебе говорити, що тобі робити нерозумно. Навіть в самій соціоніці повно різних теорій, які при детальному розгляді викликають купу суперечностей одна-одній. Але над цим не варто зациклюватись, теорія є лише теорія, а от в яких ситуаціях її варто використовувати, а в яких ні, це може тобі сказати тільки твоя інтуїція :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То що якщо по соціоніці я сенсорно етичний інтроверт, то дружити з інтуїцією мені не світить?..

Шкода :( ...

А я так хотіла... Прокачати цю функцію, щоб полегшити собі життя ;) .

Плюс цікавить і притягує мене все незвичне і незрозуміле)))).

Чому не вийде, вийде :) просто вона не на основних інформаційних потоках. В Дюма (СЕЕ) інтуїція рольова або нормативна. Цитую Гуленко:

Т - интуиция времени Заставляет себя быть неторопливым, размеренным и плавным. В общении с людьми не жалеет времени, умеет растягивать удовольствия. Не любит людей торопливых, вечно спешащих. Хорошо помнит праздничные даты своих родных и знакомых. Не забывает их своевременно поздравить. Время обычно работает на него: что не удалось ему сейчас, то он наверстает в будущем. Не любит себя связывать сроками, не отличается пунктуальностью. Все делает в удобном для себя темпе. Всегда найдет причины своим опозданиям. Окончательное решение откладывает до последней минуты. Внутренне довольно изменчивый и колеблющийся человек. Его нужно подталкивать, чтобы он своевременно начал и уложился в срок.

Також в цього типа інтуїція виконує "навіювальну" (внушаемую) функцію в блоці супер-ід:

I - интуиция возможностей Тяжело переносит однообразие и монотонность. Ему нужны альтернативы скучной повседневности, возможности выбора. Получает удовольствие, если отыщет выход из тупиковой, казалось бы, безнадежной ситуации. Его привлекает общение с необычными людьми, у которых много идей и смелых предложений. Люди скучные, серые напрягают его. Их общества постарается избежать. Находчив и расторопен в приготовлении еды или оформлении жилища. Любит поэкспериментировать в этой области, придумать что-нибудь свое. Терпимо относится к чудакам, изобретателям, вообще людям "не от мира сего". Относится к ним как к детям, заботясь о них и снисходительно прощая их выходки.

Обидва блоки (супер-его і супер-ід) є допоміжними, а значить уви слабкими :(

Детальніше про блоки в Вікі: http://ru.wikipedia.org/wiki/Модель_А

був інтуїтивно-раціональним інтравертом
 

Не сміши, є інтуїтивно-логічні або логіко-інтуїтивні, якщо раціонал.

виходить я пройшов повне коло і дійшов до свого полюсу?

Питань більше не маю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

to Harddriver:

ну да лана, ти спец :D , я ж і не доказую тобі що я знаю соционіку, колись читав про неї трошки, казуально так сказать, мене таке розбирання по полочкам не влаштувало, тебе як я бачу більш ніж достатьньо.

і це не може не радувати, якщо ти вважаєш що люди настільки прості що їх можна вкласти в декілька психотіпів - це і є твоя правда, і щоб я тобі не доводив, все буде марно

друга штука в тому, що я не в твоєму "світі", тому твоя правда для мене такою не є, в мене є своя уява про інтуіцію, сенсорику і взагалі про те що мені з цим робити, я скоріш за все навіть інші значення в ці слова вкладую, ніж ти, як бачиш я вікі не лінкаю, і фрейда не цитую, бо сміття в голові мені і так вистачає, а свідомість повинна бути максимально чистою, і знову ж це тільки моя правда

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Fagot - це дуже добре, згідний, імхо є імхо, а свої гулі - найцінніші, я й про себе в т. числі :)

А відносно "поділу людей на шаблони" - дійсно, примітивна думка. ТІМ (Тип Інформаційного Метаболізму АКА соціотип) всього лиш визначає, як в нас циркулює інформація, тобто яка інфа є значимою, яка ні, яка відкидається або приймається без доказів, яка викликає стійке небажання і страх "лізти в дєбрі".

А от що ми з тою інформацією зробимо і як інтерпретуємо - це і є ф-ція людини. Ми ж не роботи :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я от по собі помітила, що інколи хочеться зробити не так як говорить здоровий глузд і логіка, але... щось стримує...

не довіряю я своїм відчуттям і частіше виявляеться, що зря... :(

2 Harddriver: а як впливає життя з дуалом, інтуїтивно логічним екстравертом? розвиває інтуїцію?...

теоретично вона в нього добре розвинена і тоді коли він не спішить реально виявляються ситуації, коли технічна перерва, нарада і т.д...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Harddriver: а як впливає життя з дуалом, інтуїтивно логічним екстравертом? розвиває інтуїцію?...

теоретично вона в нього добре розвинена і тоді коли він не спішить реально виявляються ситуації, коли технічна перерва, нарада і т.д...

Ну, в плані інтуїції в твоєму випадку все просто :) - Все, що говорить і робить дуал по своїй  "программній" інтуїції можливостей, яка в нього  найсийльніша - попадає на твою суггестивну п"яту, а це - як гіпноз :) Приймається без роздумів.

Крім того спостережна у дуала контролює твою рольову, щоб не "перегравала" часом ;)

Наголошую, що дуальні відносини є симетричні - ти йому робиш точно такі-ж послуги як він - тобі.

Як це розвиває інтуїцію? Напевне дає можливість для розвитку , бо  під такою опікою  вона почувається впевнено і не отримує по ногам рукам :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

to Natasha Є ціла кіпа методик по розвитку інтуіції, інтелекта, і взагалі усього чого тільки заманеться, ось наприклад книжечка, дуже класна методика для розвитку, підійде для візуалів :)

Але якщо тобі просто "захотілось" поговорити про те, як би було класно шось там розвинути, дуже глибоко внікнути в якісь умні слова, а потім закрити браузер і жити далі як живеш, тоді краще не читай :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Fagot: Ну навіщо ж так зразу))). Ми ж з Вами особисто не знайомі, так, що Ви не можете знати наперед моїх мотивів ;).

Відкрию секрет: моя мета - самовдосконалення і розвиток себе як особистості.

Звісно на це все потрібно багато часу... але воно того варте.

Вчитися я люблю)))), головне, щоб моє прагення до ідеальності не заважало мені жити)))).

Ну і ще важливо, щоб дивлячись на всі теорії, зробити СВОЇ власні висновки :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самовдосконалення і розвиток себе як особистості то є практично нічого не сказано. можна віником махати на вулиці і розвиток буде і самовдосконалення теж. питання у тому які конкретніше цілі ставляться - розвиток інтуіції до рівня яснобачення, підвищення рівня сенсорики, відчуття енергетичних вібрацій бачення аури, телепатія, біоенергетичний вплив, швидкочитання, покращення пам'яті і т.д. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Fagot: Ну навіщо ж так зразу))).

Трохи різкувато, соррі :blush:

Просто досвід, зазвичай люди коли хочуть чогось - не в повній мірі розуміють ціну, яку треба платити, і коли приходить перший рахунок втікають :), а деякі взагалі все життя тільки говорять що хочуть щось, дуже багато про це читають, вміють дуже гарно про це розповісти, але навіть пальцем не ворушать щоб досягти чогось.

Вертаючись до ціни, езотерика міняє життя, причому кардинально, як тільки ти розумієш що для досягнення поставлених цілей потрібна енергія, ти починаєш її вивільнювати, змінюється побут, вчинки, світосприйняття, міняється оточення, більшість людей далеко не готові настільки кардинально все міняти, це просто в них роль така - казати що вони чогось хочуть...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про зміну оточення ти правильно сказав - у мене є кілька людей котрі просто розлучилися боїх половинки вже не сприймают їх  так як треба і навіть протидіять заннятям котрі в першу чергу направлення на покращення та розвиток як особистості так і зовнішнього світу навколо цієї людини, але різниця у рівнях розвитку вносить дисгармонію у відносити що ще недавно були гармонійними

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

собственно есть две возможности: предсказывать и менять будущее.

другими словами: пассивная и глубокая или активная и поверхностная позиция.

или если угодно: женская и мужская.

таким образом каждый выбирает перед условной битвой

либо позицию прорицателя, который скажет как битва закончится, либо

короля, который поведет войско в бой и закончит битву так, как он хочет.

собственно выбор всегда тот, что именно в данный момент сильнее.

такая модель не является истинной или правдивой, однако она позволяет

развивать свои интуитивные способности в соответствии со своими желаниями.

или не развивать.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...