Перейти до змісту

Настройка гітари


RomanuZ

Рекомендовані повідомлення

Власне треба навчитись правильно настроювати деревяху, напишіть пару добротних порад

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хм, а как это - правильно? :)

Покупаешь камертон (рогатый такой, металлический), например, на "ля". Выстраиваешь по нему 1-ю струну на "ля" (пятый лад), а дальше - стандартно:

2-я на 5-м = 1-я чистая

3-я на 4-м = 2-я чистая

4-я на 5-м = 3-я чистая

5-я на 5-м = 4-я чистая

6-я на 5-м = 5-я чистая

Или черезоктавными флажолетами на соседних струнах на 5-м и 7-м ладах (кажется, по такому принципу: 2-я на 7-м звучит так, как 1-я на 5-м, только, естественно, через октаву :rolleyes: - точно не скажу, давно гитару не держал, возможно наоборот - 2-я на 5-м как 1-я на 7-м. Но больше склоняюсь к первому варианту)

Или найди духовой камертон, они бывают на четыре струны или на все шесть - и по нему выстраивай каждую струну в унисон.

Или же используй фортепиано/рояль/синтезатор...

Когда-то в телефонной трубке зуммер шёл на частоте, совпадавшей с "ля", кажется...

:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну правильно, на ля, дякую за розгорнуте інфо :rolleyes: якщо хтось хоче ще шось добавити - не стісняйтесь

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я как недавний щасливый владелец електры могу посоветовать воспользоваться микрофоном + прогой AP GuitarTuner -оочень дельная весчь!

apguitarsetup.rar

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Власне треба навчитись правильно настроювати деревяху, напишіть пару добротних порад

деревяху настроить невозможно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я как недавний щасливый владелец електры могу посоветовать воспользоваться микрофоном + прогой AP GuitarTuner -оочень дельная весчь!

+1 за рульну програмульку

але в мене дешевий китайській фалоімітатор, а не мікрофон, хочу получче брати. :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо случаєм юзаєш смартофон на 7-8 Сімбіані, є кульна програма HandDee Gtuner,настроює суперсько, і електро і акустичну гітари. і інші струнні інструменти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ее, ще один питан : як визначити шо струна вже натянута майже до предела? ну шоб не порвалася? мож є які поради?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ее, ще один питан : як визначити шо струна вже натянута майже до предела? ну шоб не порвалася? мож є які поради?

что? :rolleyes:

ты это, струны не тяни!!!

они рассчитаны на то, чтоб быть правильно настроенными

при правильной настройке перетяга быть не может

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

адвансед советы по настройке

1 сначала все струны отпускаются почти до предела .. - далее первую струну поднимаеш до ля ми оно же Е на табах - ето для настройки классик Е (или стандарт Е)

2 юзаем 3 пост

3 хотя на слух етого и не особо слышно особенно если незнать что слушать... но после настройки всех струн попарядку при повторной проверке звучания можно обнаружить смещение нот вследствие возникших деформаций (струны-то деформировали гриф и прочую механику- соответственно ранее выставленные струны отпустились) - посему можно повторить пункт 2 - но ето имеет смысл если пользоваться микрофоном и компом с софтиной ...а так просто будут своеобразные "биения" или модуляции , а не чистый звук на пробных ладах (тоесть по схеме 2 пункта..)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я пользуюсь Tune_it - нормально. Попробував дві програми відразу - цікаво доповнюють

одна одну. Надалі так і буду робити. Banzai +1.

Колись в Придністров"ї столкнувся з цікавою штукою - нульова струна.

Замість першої ставиться струна потонше. Перша - замість другої, друга замість

третьої ... п"ята замість шостої. Шоста - лишня. Результат - всі струни натянуті

на порядок легше і (як для початківців) грати набагато легше.

tuneit130.zip

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Колись в Придністров"ї столкнувся з цікавою штукою - нульова струна.

Замість першої ставиться струна потонше. Перша - замість другої, друга замість

третьої ... п"ята замість шостої. Шоста - лишня. Результат - всі струни натянуті

на порядок легше і (як для початківців) грати набагато легше.

бррр... а можно леску разной толщины натягивать...

ваще экономия. в мотке лески - 10 метров.

:)

наборы струн имеют номера.

выбираешь для своей гитары оптимальный и не надо струны местами менять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

о, раз взяв нейлонові купив - внатурі леска. 3 перших струни вааще однакові за розміром, да і стягувались весь час, мол настроїв - через пару годин, будто тільки надів. да і вузлом треба завязувати такім шо ппц.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

добавлю:

слабо натянутые струны могут при вибрации задевать более высокие лады (если струны близко к грифу)

да и выглядят как бельевые веревки.

а нейлон - для своих целей. ганса рэп на них не сыграешь :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. В музичних магазинах є спецкамертони для настроювання гітар :-) там наприклад саме з Е (мі) такі собі девайси від свістка до електронного.

2. Хоча все залежить від вашого слуху, а слух треба виховувати - не грати на розстроєних музінструментах НІКОЛИ

3. На старих інструментах клаще використовувати нейлонові струни і правильно їх натягувати (постійно під натяжку) настроювати підтягуючи ліва рука крутить права пальцями підтягує.

4. Коли настроїв треба пограти трохи боєм а потім підстроїти знову і так 2 рази як мінімум. потім підстроювати відповідно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На нейлоне звук совсем не тот, как по мне - лучше с ним вообще не заморачиваться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ursa, для испанской вышиванки ничего кроме нейлона не подойдет.

но там и гитара немного своеобразная... по звуку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я не заморочуючись здер собі файлег.

Не фонтан, але відштовхнутись можна. Правдо настройки колонок, еквалайзера і взагалі особливості роботи техніки відсовують настройку від ідеалу. Тому краще камертон і сторїти на слух, плюнувши на контупер.

1struna.wav

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

далее первую струну доднимаеш до ля оно же Е на табах - ето для настройки классик Е (или стандарт Е)

Ееем... Ти ап чом? Е, наскільки я знаю, це мі. Чи ти не про це?

На рахунок телефону тут хтось писав, то саме так і є - в стаціонарних телефонах гудок має частоту 440 Гц, це згідно із загальноприйнятим стандартом ля першої октави, що і прийнято за еталон. Від цієї ноти будується решта. На гітарі це 5 лад на першій струні. Хоча ніхто не заважає налаштувати гітару за іншим стандартом, наприклад, 445 Гц. =) От в тому ж APTuner можна міняти цей стандарт. Але краще не треба. =))) Взагалі, навряд чи хто буде користуватись таким методом настройки (за допомогою телефона), але різне буває. =)

Що стосується методу флажолетів, то він дає змогу налаштувати досить точно, але в цьому полягає і недолік - якщо гітара дешева, вона має свої досить значні відхилення, в такому випадку вже краще налаштовувати гітару за допомогою тюнера або налаштувавши за еталоном першу струну, відстроїти решту, затискаючи кожну наступну на 5 ладі (3-тю - на 4-му). І ще одне - цей фокус з флажолетами не працює з парою друга-третя струна...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...