Jump to content

Мучениці Софія та Ірина


Recommended Posts

За християнськими звичаями, 1 жовтня, заведено шанувати пам’ять святих мучениць Ірини та Софії. Вони проповідували Боже слово та принесли гарну звістку мешканцям Єгипту.

Проживали мучениці за часів правління імператора Андріана. Вони з самого народження вірували у Господа та були обдаровані даром лікувати хвороби й оберігали людей від негативу.

Велика кількість язичників зреклися своєї віри та почали вірити у Господа. За це правитель піддав страти мучениць.

На честь мучениці Ірини було збудовано храм у Константинополі, завдяки царю Костянтину Великому, який був благочестивою людиною. Тіло мучениці, також, переправили до храму.

 

О, багатостраждальна і преславна Ірино, невісто Христова всехвальна, угоднице Божа! Стоячи перед престолом Пресвятої Тройці і насолоджуючись невимовним блаженством, споглянь милостиво на нас, що приносимо тобі цей похвальний спів. Виблагай нам милість, відпущення гріхів у Преблагого Господа; знаємо бо, воістину знаємо, що все, що ти захочеш, виблагати у Нього можеш. Тому ми смиренно припадаємо до тебе і просимо: умилостив Владику неба і землі, щоб Він подав нам дух твоєї ревності для виконання Його заповідей, щоб ми змогли провадити земне життя доброчинно, успадкувати райські оселі і з усіма святими прославляти Отця, і Сина, і Святого Духа навіки-віків. Амінь.

 

Зі Святом усіх!

Мучениць Софії та Ірини єгипетських.jpg

Edited by Vlad3
  • -1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Від цього року Свято Мучениць Ірини та Софії відзначають 18 вересня. 

 

О, багатостраждальна і преславна Ірино, невісто Христова всехвальна, угоднице Божа! Стоячи перед престолом Пресвятої Тройці і насолоджуючись невимовним блаженством, споглянь милостиво на нас, що приносимо тобі цей похвальний спів. Виблагай нам милість, відпущення гріхів у Преблагого Господа; знаємо бо, воістину знаємо, що все, що ти захочеш, виблагати у Нього можеш. Тому ми смиренно припадаємо до тебе і просимо: умилостиви Владику неба і землі, щоб Він подав нам дух твоєї ревності для виконання Його заповідей, щоб ми змогли провадити земне життя доброчинно, успадкувати райські оселі і з усіма святими прославляти Отця, і Сина, і Святого Духа навіки-віків. Амінь.

Зі Святом усіх!

Мучениць Софії та Ірини єгипетських.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...