Перейти до змісту

Заборона працівникам користуватися соціальними мережами в робочий і позаробочий час


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

Сабж.

Вчора йшов додому із сусідкою по двору. (до того ми працювали в одній корпорації, але у різних фірмах). Так от.

Що вона розповіла.

їм всім на роботі заборонили користуватися соціальними сервісами типу odnoklassniki.ru , vkontakte.ru, love.rambler.ru і т.д.. Підтримую, звичайно АЛЕ!! Заборонили не просто користуватися на роботі а й дома! Мотивуючи це : "якщо Ви хочете працювати у нашій корпорації, то ви не повинні ні за якиї обставин користуватися вищевказаними сервісами. Навіть дома"

це було подане у вигляді наказу, під яким усіх працівників винудили підписатися!

Хтось мені поясніть із юридичної точки зору правомірність дій керівництва корпорації.

Це часом не втручання у особисте життя? І чим кому це може грозити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну на роботі ще можна заборонити. Але дома ? Чесно кажучи, мені не віриться , що таке може мати місце. Щось , напевно, твоя сусідка не зрозуміла :( .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

To Mala цілком можливо, що фірма не хоче щоб розповсюджувалися дані про працівників.

Декілька місяців назад десь на форумі була інфа, що розсекретили декілька російських воєнних баз, через те що військовослужбовці розміщали свої анкети на цих сервісах.

Цікаво почути думки юристів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО, все-таки не має права корпорація цього робити. Однак якби я був на стороні корпорації - я б доклав би максимум зусиль для того, щоб якомога більш законно обґрунтувати і "подати" таку вимогу.

ЗІ. Якщо працівники були найняті по строкових або безстрокових трудових договорах - боюсь, що корпорація намутила. Але якщо з працівником укладався контракт (саме "КОНТРАКТ", а не письмовий трудовий договір) - то в такому контракті можна передбачити різні моменти, в т.ч. невідвідування всяких сайтів. Але перелік посад, з якими укладаються контракти - невеликий.

А так - ст. 22 Кодексу законів про працю:

Стаття 22. Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Забороняється необгрунтована відмова у прийнятті на роботу.

Відповідно до Конституції України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.

Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заборонили не відвідувати, а користуватися - тобто, реєструватися і розміщувати інформацію про себе.

Наведу один приклад. Купив футбольний клуб футболіста. Тренер клубу пафосно озвучив засобам масової інформації (в т.ч. інтернет-виданням) суму зарплати, яку матиме футболіст - 15000 доларів в місяць. Добре.

Пройшов рік. Податкова вичитала цю інформацію, і каже: "А чого цей футболіст заплатив нам не 27000 доларів прибуткового податку за цілий рік, а всього 1000 грн.?" Перевіряють фірму - а там - зарплата майже мінімальна. І є питання до клубу: чого ж ви озвучили таку зарплату, а по бумажках платите іншу?

Не виключено, що соціальні мережі використовуватимуться для чогось подібного; для пошуку боржників виконавчою службою; для переманювання працівників; для отримування конфіденційної (комерційної) таємниці. Я думаю, що раз корпорація вдалася до такого заходу - значить, причини на те є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правильно зробили. На роботі треба взагалі обмежити доступ до подібного роду сервісів. Позитивно впливає на продуктивність праці :-)

Але з іншого боку дійсно - обмеження особистої свободи. Хоч і зумовлене міркуваннями безпеки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас на роботі зробили найкраще - просто прикрили доступ до таких порталів!

Якщо це заходи корпоративної безпеки, то досить дивні! Захоче люина винести інфу, так скине її на флеху і винесе...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

просто у многих (большенства) нет культуры общения, и в сети и в реале,

совецкому человеку воспитаному на парт собраниях и девизе "Всё кругом ничейное, всё кругом моё" трудно понять почему нельза обсуждать свою зарплату и зарплаты колег, почем нельзя хвастятся за столом "как мы класно вздрючили налоговую вчера" и т.д.

хотя у загнивающего капитализма так же наверное

нужно ковсему привыкать, привыкать жить в мире информации.....

при этом на фирме надо держать человека, который будет мониторить все соц.порталы на предмет ненахождения там сотрудников

а если найдёт там конфидельциальную информацию по работе - увольнять и штрафовать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То ж певно і тут на форумі спілкуватись заборонено ? :) Стільки цінної інформації ! :D Комусь забороняли ? Признавайтесь ! Особисто я працювала на підприємстві, де доступ до окремих сайтів було обмежено, в тому числі і на

board.lutsk.ua :0021:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То ж певно і тут на форумі спілкуватись заборонено ? :) Стільки цінної інформації ! :D Комусь забороняли ? Признавайтесь ! Особисто я працювала на підприємстві, де доступ до окремих сайтів було обмежено, в тому числі і на

board.lutsk.ua :0021:

На цьому "підприємстві", наскільки мені відомо, доступ було обмежено до багатьох сайтів. Практично, всіх, окрім about:blank.

Просто на цьому "підприємстві" інтернету не було :0013:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правильно зробили. На роботі треба взагалі обмежити доступ до подібного роду сервісів. Позитивно впливає на продуктивність праці :-)

Але з іншого боку дійсно - обмеження особистої свободи. Хоч і зумовлене міркуваннями безпеки.

Якщо я не хочу працювати, то я собі знайду 1001 задачу, аби не робити того, чого не хочеться...

Не буде в мене інтернету - не буде моєї роботи взагалі, деякі мої програми "онлайнові", а в асьці я спілкуюсь з колегами і по робочих питаннях, не тильки "потриндіти"....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То ж певно і тут на форумі спілкуватись заборонено ? :0021: Стільки цінної інформації ! :D Комусь забороняли ? Признавайтесь ! Особисто я працювала на підприємстві, де доступ до окремих сайтів було обмежено, в тому числі і на

board.lutsk.ua :0013:

На цьому "підприємстві", наскільки мені відомо, доступ було обмежено до багатьох сайтів. Практично, всіх, окрім about:blank.

Просто на цьому "підприємстві" інтернету не було :0024:

То 'Yarchik так шутить :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо я не хочу працювати, то я собі знайду 1001 задачу, аби не робити того, чого не хочеться...

Не буде в мене інтернету - не буде моєї роботи взагалі, деякі мої програми "онлайнові", а в асьці я спілкуюсь з колегами і по робочих питаннях, не тильки "потриндіти"....

Доречі, такі гучні заяви можуть зіграти з тобою злий жарт, якщо тобі коли-небудь прийдеться шукати роботу через цей форум.

нужно ковсему привыкать, привыкать жить в мире информации..... (С) Зевс

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є простіші виходи.

- Договір (підписка) про нерозголошення конф. інформації.

- Трудовій договір, що забороняє відвідування сайтів, що не пов'язані із трудовим процесом!

- закрити доступ на подібні сайти.

а вторгнення у особисте життя - маразм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доречі, такі гучні заяви можуть зіграти з тобою злий жарт, якщо тобі коли-небудь прийдеться шукати роботу через цей форум.

нужно ковсему привыкать, привыкать жить в мире информации..... (С) Зевс

Маємо те, що маємо.....

Важливий результат в роботі, а не напружене обличчя над "косинкою"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас на роботі зробили найкраще - просто прикрили доступ до таких порталів!

Якщо це заходи корпоративної безпеки, то досить дивні! Захоче люина винести інфу, так скине її на флеху і винесе...

Проблема не в тому, що хтось захоче таким чином "злити" інформацію. Дійсно для цього є інші шляхи.

Справа в тому, що завдяки подібним соціальним сервісам інформація розголошується ніби ненавмисне. Знаходяться люди, які збираються все воєдино і формують цілісну картину. От як з тими військовими базами було. Друзі між собою поговорили, а хтось це все узагальнив і зробив відповідні відмітки на карті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та звичай-но це маразм, але толку? На роботі ти не скажеш що я небуду підписувати бумажку, бо у відповідь почуєш: тоді пиши заяву.

Просто чого дійсно вони не будуть робити, так це перевіряти цього. Для цього потрібно брати на роботу людину, тай напевно не одну. Якщо корпарація велика, персоналу там багато і знайти кожного на 5 порталах - нелегко. При чому ті люди які цим все ж будуть займатись (я маю на увазі "відловом працівників"), порушують ту ж "бумажку" )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас на роботі зробили найкраще - просто прикрили доступ до таких порталів!

Якщо це заходи корпоративної безпеки, то досить дивні! Захоче люина винести інфу, так скине її на флеху і винесе...

Проблема не в тому, що хтось захоче таким чином "злити" інформацію. Дійсно для цього є інші шляхи.

Справа в тому, що завдяки подібним соціальним сервісам інформація розголошується ніби ненавмисне. Знаходяться люди, які збираються все воєдино і формують цілісну картину. От як з тими військовими базами було. Друзі між собою поговорили, а хтось це все узагальнив і зробив відповідні відмітки на карті.

Звичайно, якась доля правди в цьому є, але якщо людина не ідіот, то нічого цінного вона не скаже, хіба рівень заробітних плат!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно, якась доля правди в цьому є, але якщо людина не ідіот, то нічого цінного вона не скаже, хіба рівень заробітних плат!

ЗП - це ПЕРША конфіденційна інформація!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що такого секретного в зарплаті? Нерозголошення рівня з/п вигідне в першу чергу роботодавцю. Якщо одна людина за роботу отримую певну суму, а колега, яка робить те саме, отримує більше, то зрозуміло, що будуть виставленні претензії з проханням підвищити зарплату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...