Перейти до змісту

З Миколаєм


Vlad3

Рекомендовані повідомлення

Святий Миколай - чудотворець, доброчинець, чарівник. У ніч на 19 грудня, у день його пам'яті, він розносить дарунки дітям, вітає з зимою, благословляє на добрі вчинки. 

Миколай жив у місті Патарі в Малій Азії. Народився у 280 році в родині багатих та благочестивих батьків Феофана та Нонни. Дядько Миколая був єпископом патарським. Хлопець ріс у добрі та любові, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість горожан. Він як міг допомагав бідним родинам, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він по ночах розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі убогих осель. З часом люди довідалися про доброчинця і уже відкрито йшли до нього із своїми бідами та проблемами. 

Ще замолоду для сиріт він став батьком, для бідних - милостивим подателем, у біді - помічником, у горі - втішителем. Миколай залишив світське життя і віддався службі Господові. Продав після смерті батьків усе добро, роздав убогим та бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом - єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в'язниці, а за правління Костянтина Великого звільнили. На старості літ отець Миколай прийняв чернецтво. 
 

Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас!

Всеблагий отче Миколаю, великий і предивний чудотворче! 
Ти своїми молитвами лікував усяку недугу і болість, ти своїм заступництвом визволяв від певної смерти, ти своєю опікою відганяв біду. 
Щиро благаю тебе, скорого потішителя тих, що є в горі і нуждах теперішнього життя: Поспіши й до мене із своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню й води, від голоду й пошести, від тяжкої хвороби і несподіваної смерти. 
Хорони мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічности. 
Захисти мене тоді щитом твоєї молитви перед справедливим гнівом Христа Бога і допоможи мені, щоб я сподобився (сподобилася) навіки в небі, разом з тобою, прославляти й величати Боже милосердя. 
Амінь

 

Зі Святом усіх!

Святий Миколай (2017).jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

У небі, небі темному,
Де ходить Миколай,
Листів вже назбиралось,
Хоч в вогнище скидай.
А в тих листах написано
Мільйони побажань,
За голову хапається
Старенький бородань.
Колись в молитві радісній
Прохали дітлахи
отримати цукерочки, 
ведмедики, ляльки,
Чи пряника, чи коника, 
чи книжечку, чи м’яч,
Тепер таке прохають всі, 
Що хоч сідай і плач.
Данилко он, з Тернополя, 
замовив гіроборд,
І це серед замовлень ще 
Далеко не рекорд.
Прохає Настя лялечку,
Таку, немов жива.
І у старця небесного 
СивІє голова.
Бо він пройшов крамницями – 
Отетерів від цін.
Та ж народити справжню
Дешевше буде всім.
В листі від Олі-скромниці – 
Якийсь магічний ЛОЛ,
«І ноутбук» - дописано.
Старець за валідол.
Тут просить Вітя Леґо,
Наталя Чічілав,
Олежик дрон потужний
Для себе забажав.
Іринка хоче епла,
Не старшого, ніж «шість»,
Сашко – боксерську грушу, 
щоби зганяти злість,
Ігорчик про навушники
Фірмові попросив,
«Щоб не якась дєшовка» - 
в листі наголосив.
Олеся хоче шубку
(і ляльці, і собі),
І золоті прикраси, 
і пірсинг на губі,
Василько просить тачку, 
щоб їзили батьки…
Поставили задачку 
Старому малюки…
і журиться старенький 
на хмарці крижаній,
Ніяк не зрозуміє, 
коли відбувся збій.
Чи, може, сам і винен, 
бо тупо завтикав,
Коли літ з 20 тому 
він скромність роздавав.
І діти виростали,
Батьками стали всі,
Не вміють відмовляти
Ні дітям, ні собі.
І просять в Миколая,
без міри, ще і ще,
І забувають часом, 
З чого почалось все.
Коли на перше місце
Велична і свята
Ставала дуже скромно 
Сердечна доброта.
Коли святий Микола 
Від себе відбирав, 
А всім нужденним, бідним
У скруті помагав.

У небі, небі темному, 
Де Миколай живе,
Великий жовтий місяць 
Усміхнено пливе.
І старець посміхається,
Багато бачив він…
Листи згрібає жменями – 
розпалює камін.
Йому старому й мудрому,
Все видно ізгори.
Він знає – тільки вибрані 
отримують дари!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О святителю Христовий Миколаю! 
Почуй нас, грішних рабів Божих (імена), що моляться Тобі, і моли за нас, недостойних, Сотворителя нашого і Владику.
Виблагай Бога нашого бути милостивим до нас у нинішньому житті і в майбутньому віці, нехай не за ділами нашими, а за Своєю милістю відплатить нам. 
Визволи нас, угоднику Христовий, від зла, що находить на нас, і вгамуй хвилі пристрастей і бід, що повстають проти нас. 
Нехай заради святої молитви твоєї не поглине нас напасть і не потопить у безодні гріховній і в болоті пристрастей наших. 
Моли, святителю Миколаю, Христа Бога нашого, щоб подав нам мирне життя й спасіння і велику милість, і відпущення гріхів душам нашим — нині і повсякчас, і на віки віків. 
Амінь.

 

Зі Святом усіх!

Святий Миколай (2018).jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...