Перейти до змісту

Жетон Лучанина


Smity

Рекомендовані повідомлення

Пробував викласти це повідомлення в темі "Листи, конверти, документи", але мені не дало, пише що  "... Ця тема доволі стара. Не піднімайте будь-ласка старі теми. Краще відкрити нову. " Тому і створив "нову тему".

 

Не знаю чи правильно я розмістив повідомлення, якщо ні, прошу вилучити.

 Недалеко від міста, на полі, знайшов такий предмет.

 

5_800.jpgi.gif

 

Це так званий "Жетон Смертника", Польського зразка, ось по ньому інформація:

 

22.12.1920 года в Войске Польском вводился медальон-ЛОЗ , по виду идентичный австро-венгерскому ( ладанка , из цинкового сплава) , но с другим бланком . В 1931 году вводится новый жетон (из дюралюминиевого листа , толщ 1 мм) . С 1931по 1939 г. принадлежность к вероисповеданию не набивали На 1 стороне набивалось:
- номер солдата
- город в котором солдат родился
- дата рождения
На 2 стороне набивалось:
- Имя и фамилия.
На жетонах с 1939 года набивка стала иной (+вероисповедание) :
На 1 стороне набивалось:
- номер солдата
- город в котором солдат родился
- дата рождения
На 2 стороне набивалось:
- Имя и фамилия
- религия солдата :
KAT- католик , GR-KAT - греко-католик , PRAW- православный , AUG - евангелист , ANG - англиканец , MAH - магометчанин (ислам).

 

Цей жетон виявився цілим, але зігнутим. Вдома, нагрів і поступово розігнув. Тепер можна все прочитати і побачити:

 

11_800.jpgi.gif

 

З написів видно, що жетон належав нашому земляку, з Луцька, Леонтію Миколайчуку (LEONTY NIKOLAJCHUK), 1911 року народження, православному (PR), з особистим номером 1524. Ось така історія. Якщо когось зацікавить, будуть якісь пропозиції, пишіть у "приват". :_26:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...