Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Православні християни та греко-католики відзначають 15 лютого одне з великих свят християнського календаря - Стрітення Господнє. На відміну від багатьох інших перехідних православних свят, Стрітення Господнє не зрушується з календарем і завжди відзначається 15 лютого - через 40 днів після Різдва.

Католики святкують його за григоріанським літочисленням - 2 лютого. У перекладі з давньослов'янської слово "стрітення" означає "зустріч".

Це свято встановлене на честь біблійної історії про зустріч праведного старця Симеона (одного з 72 тлумачів Старого Заповіту, що жили в Єрусалимі) з немовлям Ісусом на 40-й день після його народження.

            За переказами, Симеон, дійшовши при перекладі з єврейської на грецьку мову до слів про зачаття Дівою сина, хотів замінити слово "діва" на слово "дружина". І тоді йому було одкровення, що він не помре, поки власними очима не побачить новонародженого Спасителя світу, народженого від Чистої Діви. Старцю Симеону виповнилося вже понад 300 років, коли Діва Марія і Йосип принесли Ісуса в Єрусалимський храм для посвячення Богу. Симеон, що знаходився там, миттєво впізнав Дитя Боже і взяв його на руки. Цього моменту він чекав з тих пір, коли під час перекладу книги Ісаї, до нього з'явився Святий Дух і передрік зустріч з Христом. Цей день настав, і Симеон умиротворено і спокійно зустрів свою смерть. Стрітення також символізує собою зустріч Старого та Нового Заповітів. Єпископ Феофан Самітник писав: "В особі Симеона весь Старий Завіт, неспокутуване людство з миром відходить у вічність, поступаючись місцем християнству...".

            У православних писаннях в особі старця представляють Старий Завіт, який поступається місцем новому християнства. У Стрітення Господнє молитви звертають до Пресвятої Богородиці та Ісуса Христа, славлять їх жертву і просять дарувати здоров'я і благополуччя рідним і близьким.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення Господнє1.jpg

  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Величаємо Тебе, Ісусе Христе, і вшановуємо Пречисту Матір Твою, нею же за законом нині принесений в храм був.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення Господнє 2018.jpg

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Мати Божа, Пресвята Діво!
Як же дивуюсь і не можу зрозуміти Твоєї превеликої покори. Тебе ніколи-ніколи навіть гріх не торкнувся, а проте Ти нині приходиш до церкви очиститись, як кожна звичайна жінка.
Ти й Сина Твого, а нашого Ісуса, віддаєш небесному Вітцеві в жертву за наші гріхи. Допоможи нам, Божа Мати, щоб ми могли також чистим серцем жертвуватися Господеві Богові, щоб
Він зволив ласкаво прийняти нашу жертву з нас самих так, як прийняв із Твоїх рук. Зроби щоб і наші серця були перейняті тими почуваннями, які Тебе тоді проймали. Ти тішилася, коли праведний Симеон пророчим духом назвав Твого Сина, Ісуса, Спасителем світу.
Та як скоро ця радість перейшла в смуток, коли Ти почула з уст того самого старця про майбутні терпіння Твого Сина. Але хоч страшне було для Тебе усе пророцтво, Ти не захиталась у вірі. Тому молю Тебе, Пресвята Діво, дай і мені таку непохитність у вірі й надії на Боже Провидіння, коли на мене спаде такий смуток чи нещастя.
Предобра Мати, дай мені ласку, щоб я не гордив(ла)ся, коли мені добре поводиться, не тратив(ла) духа у прикростях, а щоб усе з рук Всевишнього приймав(ла) за найліпше. Навчи мене, Мати, тої чесноти згоджуватися з Божою волею, яку Ти мала в такій високій мірі.
Амінь

 

Зі Святом усіх!

Стрітення Господнє 2019.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо пречисту Матір Твою, що нею по закону нині принесений був до Храму Господнього.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення 2021.jpg

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Господь наш Всемилостивий. Як Тебе Діва Марія принесла до храму на уклін, так і ми просимо за чад наших, дітей Твоїх. Захисти їх від печалей та скорбот, захисти від нечистого та осади в душах радість буття. Стань їх надією та опорою в житті і ми, раби грішні, будемо молити за них Тебе і Ангелів, які проповідують Слово Твоє. Амінь.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення 2022.jpg

Змінено користувачем Vlad3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо пречисту Матір Твою, що нею по закону нині принесений був до Храму Господнього.

 

Зі Святом усіх!

Стрітення 2023.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...