Перейти до змісту

Конфіденційність


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

Власне.

Сидів я на кухні та їв, і трапився мені під руку буклет магазину "Сільпо", де вони пропонують заповнити анкету - у обмін на ультра/мега/пупер знижки та бонуси. Перечитавши правила і вимоги, я ніде не зустрів фрази про те, що мої анкетні дані є конфіденційними, і не будуть доступні якійсь іншій/третій стороні.

Питання! Чи існує на Україні закон, про конфіденційність/нерозголошення інформаці. (анкетних/паспортних/ особистих.) даних

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Закон України "Про інформацію"

Стаття 23. Інформація про особу

Інформація про особу - це сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про особу.

Основними даними про особу (персональними даними) є: національність, освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Джерелами документованої інформації про особу є видані на її ім'я документи, підписані нею документи, а також відомості про особу, зібрані державними органами влади та органами місцевого і регіонального самоврядування в межах своїх повноважень.

Забороняється збирання відомостей про особу без її попередньої згоди, за винятком випадків, передбачених законом.

Кожна особа має право на ознайомлення з інформацією, зібраною про неї.

Інформація про особу охороняється Законом.

Стаття 30. Інформація з обмеженим доступом

Інформація з обмеженим доступом за своїм правовим режимом поділяється на конфіденційну і таємну.

Конфіденційна інформація - це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюються за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Рішення Конституційного Суду України у справі щодо офіційного тлумачення статей 3, 23, 31, 47, 48 Закону України "Про інформацію" та статті 12 Закону України "Про прокуратуру" (справа К.Г.Устименка)

1. Частину четверту статті 23 Закону України "Про інформацію" треба розуміти так, що забороняється не лише збирання, а й зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її попередньої згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав та свобод людини. До конфіденційної інформації, зокрема, належать свідчення про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, стан здоров'я, дата і місце народження, майновий стан та інші персональні дані).

Відповідальність за незаконні збір, використання та розповсюдження інформації - досить аморфна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну ти й знайшов проблему!

Хочеш давай - хочеш не давай!

Думаю, з позиції керівництва супермаркету, це правильний крок, бо вони повинні знати своїх постійних клієнтів, моніторити їхні бажання (попит) на товари і відповідно їх виконувати! Умовно кажучи, презервативи бабушкам не потрібні!:smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я просто хочу бути впевнений, що інформація про мене не вийде за рамки.

Якщо хтось колись брав участь у акціях компанії "Філіпп Морріс" - то після цього вже не тільки вони присилали спам типу "купуйте - відсилайте" і буде Вам щастя.

якщо я давав дані "Філіпп Моррісу" - то чому про них знають інші??

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
Я просто хочу бути впевнений, що інформація про мене не вийде за рамки.

Якщо хтось колись брав участь у акціях компанії "Філіпп Морріс" - то після цього вже не тільки вони присилали спам типу "купуйте - відсилайте" і буде Вам щастя.

якщо я давав дані "Філіпп Моррісу" - то чому про них знають інші??

якщо уважно прочитати то там написано що ти погоджуєшся що вся надана тобою особиста інформація може бути без твоєї попередньої згоди використана в незаборонених законом цілях організатором халяви.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...