Перейти до змісту

Потрібна порада юриста щодо декретної відпустки


milana

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, бордівчани. Звертаюст до тих, хто може проконсультувати/порадити/роз"яснити. Так як не раз бачила на форумі, що знаходяться компетентні люди в багатьох питаннях і дають толкові поради.

Ситуація наступна. 2 місяці тому в мене народився синочок, але допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку я не оформляла, так як було домовлено що у декретну відпустку піде чоловік (щоб йому зарахувався стаж). Мені цей стаж не потрібен, так як я всеодно знаходжусь по догляду за дитиною-інвалідом. Ніхто мені його двічі нараховувати не буде. А чоловік офіційно не оформлений ніде, тому хотілось щоб стаж зарахувався йому. В собезі говорили, що без проблем так можна робити.

Тепер (з 1 липня) відмінили грошову допомогу до 3-х років (130 грн/міс), але не в них питання.

В мене закінчується лікарняний листок, чоловік пішов у собез, на що йому відповіли: "Раз тепер не платять 130 грн, то і поняття декретної відпустки нема, відповідно у стаж ніхто нічого не зараховує" :_09: Як? А якщо у декрет мала йти жінка? То що за нею не зберігалось би робоче місце більше? Чи вона мала б виходити одразу на робту?

В газеті прочитала наступне:"Жінкам зараховуватимуть у страховий стаж період отримання допомоги при народженні дитини. Зважаючи на те, що з 1 липня її виплачуватимуть 36 місяців, зарахують 3 роки стажу".

Я на себе оформляла одноразову допомогу. Не проти перевести її на чоловіка. Але в собезі і на це відповіли, що нема сенсу таке робити, бо стаж всеодно не зарахується, що я можу і на роботу йти, всеодно гроші буду отримувати.

От і назріло питання. Це я заплуталась у термінах і законах чи нас в собезі неправильно проінформували?

Допоможіть, будь ласка, якщо хтось розбирається у даному питанні

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в собезі неправильно проінформували

В них "фішка" така. заморочувати людей, створити їм проблеми і звинуватити потім у чомусь з метою недоплатити, вирахуватиі т.д.

Раджу звернутися до юриста (адвоката) нехай він складе адвокатський запит, чи з вами сходить, стосовно призначення і т.д. що можна а що ні. Він законом буде озброєний.

Вони цих речей не люблять вельми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 грудня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Відтепер поновлено норму щодо зарахування до страхового стажу періоду перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яку було призупинено з 1 січня 2011 року.

Законом установлено, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності Закону, час відпустки зараховується до її страхового стажу.

З урахуванням того, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу, це дає змогу, у ряді випадків жінці отримувати виплати за лікарняним у більшому розмірі.

Так, наприклад, жінка, яка мала 5-річний страховий стаж, вийшовши на роботу через 3 роки, могла отримати тільки 60% середньої зарплати при нарахуваннях за лікарняний. Відповідно ж до внесених змін, у наведеному прикладі до п’яти років додається три, і це дає змогу жінці отримувати виплати за лікарняним у розмірі 100% від середньої зарплати.

Взято тут

http://pon.org.ua/socialny-zahyst/2832-vidpustka-po-doglyadu-za-ditinoyu-do-3-x-rokiv.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

звернулись до юриста, той теж толком нічого сказати не може. Давав запит у собез, толку нуль. Всеодно получається що дектрету тепер як такого нема. Ой щось не віриться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо чоловік не оформлений, то й відпустку по догляду за дитиною йому не може бути надано.

Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею

трирічного віку

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами

за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до

досягнення нею трирічного віку.

Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам

частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження

заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами

також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які

фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла

під опіку дитину, та одним із прийомних батьків.

{ Частина третя статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом

N 1959-VI ( 1959-17 ) від 10.03.2010 }

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї

статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною

вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в

період відпустки для догляду за дитиною.

Іншими словами у відпустку можна піти тільки з офіційної роботи. Якщо на роботі не оформлений, то й у відпустку піти не може.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

може воно і дійсно так, але от цікаво - офіційно у відпустку не піде, але якщо по факту буде з дитиною, то й не зможе на роботу піти. Раніше (до 1 липня) з цим проблеми не було, ми взнавали на перід. Заплутано все у нас

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Глибше дослідив законодавство по Вашій проблемі.

Маю такі думки.

1. Відпустка по догляду за дитиною таки не буде, оскільки чоловік ніде не працює.

2. Якщо допомога при народженні дитини була оформлна на чоловіка, то в нього буде так званий страховий стаж.

Іншими словами, з 1 липня 2014 р. особи, які отримують допомогу при народженні дитини, у період отримання допомоги є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (п.13 ч.1 ст.4 З.У. "Про збір та облік єдиного внеску ....; детальніше див. тут - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/parao52#o52).

Нарахування та сплата єдиного внеску здійснюється за кошти державного бюджету.

Механізм нарахування і сплати передбачений тут - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/178-2011-%D0%BF

Період отримання допомоги:

одноразово 10320 грн.; решта - протягом 36 місяців по 860 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...