Перейти до змісту

Синдром втоми.


xforester

Синдром втоми  

75 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Знаю, що багато хто з бордівчан працює ночами (чи просто бєздєлнічає, дучить крісло перед монітором), і я не виключення.

Знайшов в мережі цікаву статейку про синдром втоми. Роздрукував, спробував..... І дійсно, відчув що я реально відпочиваю.

Викладаю на суд громадськості знайдене в інтернеті...

Пользуясь нижеприведённой таблицей, посчитайте сумму сна, которую Вы набираете при Вашем режиме дня. Здоровому человеку для восстановления сил за день, оказывается, необходимо 12-14 часов сна. Но, для этого не нужно спать все 12 часов, нужно просто знать, в какое именно время стоит поспать, хотя бы часок. В приведённой таблице изложены исследования по эффективности сна в разное время суток. Время суток Ценность сна за 1 час

с 19 до 20 7 часов

с 20 до 21 6 часов

с 21 до 22 5 часов

с 22 до 23 4 часа

с 23 до 24 3 часа

с 0 до 1 2 часа

с 1 до 2 1 час

с 2 до 3 30 мин

с 3 до 4 15 мин

с 4 до 5 7 мин

с 5 до 6 1 мин

Далее сон бессмысленный. Многие ложатся спать в 24.00, а то и в час-два ночи, набирая при этом сна, согласно таблице, 2-3 часа. Недосыпание - "синдром усталости" - первая причина всех заболеваний.

Знайдено тут, але я так зрозумів що тема стара, оскільки така ж таблиця була надрукована в перекидному календарі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не траба вірити всьому, що є в інтернетах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я то всё думаю, ложусь постоянно в семь утра и никак выспаться не могу в этой жизни , а тут вон оно как... :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ця теорія канєшно хороша.але вот реальний приклад.

я вчора з 19,00 до 20,30 спав.не зміг заснути до 5 ранку.

проснувся в 10,00 сам...почуваю себе так ніби по мені асфальтоукладчик проїхався.

кожен сам собі повинен підібрати оптимальний час.але тим не менше з 22,00 до 01,00 полюбому треба лягти.тоді встається краще всього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не траба вірити всьому, що є в інтернетах.

А хто сказав що я вірю всьому. Просто лягати в 21:00 і вставати в 5:00 це нормально а не 01:00 - 05:00...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось, що ще пишуть в інтернеті:

Як менше спати

Ця система була розроблена містером Вейном в 75 році - він багато років займався сном при відомій кафедрі сну в Москві...

Хочу сказати, що в системи є декілька важливих "але".

По-перше - вся ідея полягає в тому, що людина повинна найраціональніше використовувати ресурси, які є в її розпорядженні. У тому числі потрібно спати лише у той час доби, в якому це відбувається найефективніше. Це час для кожного визначається індивідуально і може припадати на будь-який час доби... Тож - якщо з'ясується, що тобі краще всього спати о 12 годині дня тож....

Друга проблема полягає в тому, що людина може байдикувати і при цьому не спати лише в світлий час доби і зазвичай не набагато більш ніж 2-3 години.

У останній час (особливо вночі) людина має бути чимось зайнята... Інакше неспання перетвориться для нього на муку. Тому потрібно заздалегідь вирішити - що я робитиму 20 з гаком годин на добу? При цьому комп'ютерних планів( робота за компютером) повинно бути не більш ніж 12 годин в день :-(

Попереджаю! За перших 2 тижні ти ймовірно перечитаєш все, що давно хотів перечитати, перелагодиш всі поламані краники в будинку і переглянеш всі старі фільми...

Я знаю щонайменше 3 людини які кинули цю справу лише із-за того що час стало нікуди дівати...

Доречі! Вважається, що в принципі людині (дорослому, здоровому) треба спати 4 години в день... 2,5-3 години в день- це укорочений варіант для екстремалів (працює лише, якщо точно дотримуватися правил).

Ну так от... Найголовніше спершу виявити той час, коли ти найефективніше спиш....

Для цього треба вибрати собі пару днів, коли можна дозволити собі не спати більше доби і не дуже сильно працювати ;-) Якщо вважати, що ти прокинувся як нормальна людина між 7 і 11 ранку, то експеримент починається о 12 ночі. З 12 ночі починаємо прислухатися до власних відчуттів... По ідеї повинно з'ясуватися, що спати хочеться припадками... Деякий час просто сил немає тримати очі відкритими, а потім через хвилин 15- 20 знову стає терпно... Для всіх цих спостережень береться папірець на якому треба чесно записувати час в який починає хотітися спати, тривалість- скільки хвилин цей напад тривав і ще треба за власним розсудом оцінити силу кожного нападу по трьохбальній системі. Тобто оцінками від 1 до 3 оцінити наскільки сильно хотілося спати і наскільки важко було боротися зі сном....

Все це знущання з себе повинне продовжуватися мінімум до 20.00 наступного дня... А взагалі радять страждати рівно добу З початку ЕКСПЕРИМЕНТУ - тобто до 12 ночі..

Наступного дня на свіжу голову уважно розгляньте отриману статистику... Повинно вийти, що напади тяги до сну повторювалися через кожні декілька годинників, причому зазвичай вони з'являються або з майже однаковим проміжком, або по черзі з одним довгим і одним коротким проміжком...

Зі всіх зареєстрованих нападів треба спочатку виявити самі довготривалі. А з них потім 2 найсильніших, т .е. ті, в яких були особливо "важкі" фази... Отже, вийшли 2 відмітки часу, в яких дуже сильно хочеться спати... Якщо ці моменти відбулися десь вночі або увечері, або сильно рано вранці, то можна вважати, що тобі сильно пощастило... Але це буває рідко. Зазвичай один десь між 1 годиною ночі і 6 ранку, а інший десь вдень.

Так от... той який ближче до ночі - тобто ближче до часу з 00 до 04- буде виділений на довгу частину сну... А інший - на коротку.

Наприклад, якщо у мене така фаза непереборного бажання поспати починається в 5 ранку і ще одна в 12-13 дня, то довга половинка мого сну починатиметься в 5 ранку, а коротка в 12.

Це означає, що рівно в 5 (у когось це може бути і рівно 5.15) я лягаю спати і ставлю собі будильник для того, аби поспати рівно 2 години.

Взагалі спочатку малося на увазі, що ще 2 години можна поспати в 12 дня або ж можна проспати відразу 4 години...

©

Кому вірити? mocking.gif

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викладаю на суд громадськості знайдене в інтернеті...
Кожен визначає притаманні для себе фази сну... Я дійсно краще відпочиваю як що ляжу спати раніше і встаю рано, ніж ляжу після 2 ночі і встану в 12:00...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...