Перейти до змісту

Розподіл майна за згодою сторін


AndreViktorovi4

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Є будинок і два власника, які згідні розділити майно покімнатно.

Підскажіть хто таким займається суд / нотаріус / БТІ. Хто стикався зі схожою проблемою підскажіть які документи потрібно підготувати.

Опубліковано

Власність спільна сумісна, чи спільна часткова (тобто просто "спільна", чи чітко вказано, що належить по 1/2 будинку кожному)?

Опубліковано

А ні. Щено передивився то пише що на 1/2 частину спадкового майна.

Загальна площа 39,7 кв.м. З них: 0,9 туалет; 4,9 ванна, коридор та кухня; 9,4 прохідна кімната без вікон в ролі коридору та їдальні; 10,6 зал, прохідна кімната із вікном; Та 13,9 кв.м спальня, кімната з вікном.

Чи можна розміняти 25,8 та 13,9, тобто одному із власників відділити кімнату а решта іншому власнику?

Якщо вирішувати через суд, то чи буде враховуватись те що у одного власника вже є санвузол та умови, які він може провести до кімнати. Тим самим надати іншому право власності на санвузол, який сумісний із коридором та кухньою 5,8 кв.м. сліпу (без вікон) прохідну кімнату, та кімнату із вікном єдину повноцінну 10,6 кв.м.

Опубліковано

Коли я востаннє вивчав матеріали подібної справи, то суд при поділі виходив з того, що поділити щось одне на два можна лише тоді, коли у співвласників є можливість здійснити необхідну реконструкцію (організувати перегородки між новосторюваними квартирами, облаштувати окремі входи). Або суд залишав в спільній власності спільний коридор, але ділив окремі кімнати.

Коротше, запорукою поділу має бути можливість облаштування окремих квартир з окремими входами :)

Опубліковано

Ну розділити на двох таку забудову не вийде. Є можливість зробити різні входи. Цікаво чи відіграє роль що кімната без вікон і прохідна чи враховується вона як житлова площа.

Доречі а хто саме розподілом займається? Суд? Чи може коли за згодою сторін то нотаріус?

Опубліковано

Якби була спільна сумісна власність, без часток - то можна було б оформити угодою в нотаріуса.

Якщо фактично здійснити в будинку всю необхідну реконструкцію, перегородити, влаштувати окремий вхід - то за відсутності спору теж можна було б в нотаріуса (договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна), але нотаріуса, який за це взявся б, треба буде пошукати.

Станом на зараз це можливо через суд, але в рамках судового розгляду буде призначено експертизу. Якщо експерт дійде висновку, що поділ можливий, тільки там-то треба перегородити, там-то замурувати двері, там-то добудувати, а там-то зробити двері чи вікно - то суд так і поділить. Може ще хтось комусь компенсацію виплатить, або хтось візьме на себе виконання всіх робіт. Якось так.

Опубліковано

Зрозуміло. Дякую.

А з чого ж тоді починати? Тобто взяли такі й такі папари, пішли писати заяду до того-то і того суду. Якось так) Не мав іще справ із таким, тому хотів би побільше дізнатись від народу щоби лишній раз не ганяли по непотрібних інстанціях.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...