Перейти до змісту

Посередницька діяльність


BanderaLutsk

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Є можливість трішки заробити на посередництві між українськими виробниками

та європейськими покупцями і тут постає питання - чи можливо це робити законно

без реєстрації підприємця?

Якщо не можливо, то як краще "узаконитись"?

Можливо хтось може порадити фахівця з таких питаннь.

Опубліковано
чи можливо це робити законно без реєстрації підприємця?

чому ні,якщо ти готовий сплачувати ПДФО?

+ на всяк випадок зверни увагу на ось це

http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf/0/E061D6D131216A74C2256D420038497D?OpenDocument&CollapseView&RestrictToCategory=E061D6D131216A74C2256D420038497D&Count=500&
Опубліковано

Korosy, повчально, да)))))))))))))))

ТС, можеш написати в пп, що конкретно тебе цікавить, поясню

Korosy не пиши, він по другу сторону барикад)))))))))))))

не в обіду, єслі шо)))

Опубліковано
Korosy, повчально, да)))))))))))))))

а то ))

правильно, тра знати, що конкретно цікавить ТС...

згідно ГКУ:

Відповідно до ст. 295 ГКУ комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє.

Комерційним агентом може бути суб'єкт господарювання (громадянин або юридична особа), який за повноваженням, що наданий агентським договором, здійснює комерційне посередництво.

Не є комерційними агентами підприємці, що діють хоча й у чужих інтересах, але від власного імені.

Комерційний агент не може укладати угоди від імені того, кого представляє, стосовно себе особисто.

Законом можуть бути встановлені обмеження або заборона здійснення комерційного посередництва в окремих галузях господарювання.

а ще трохи теорії :

http://uchebnik-besplatno.com/mirovaya-ekonomika-uchebnik/klasifikatsiya-subektiv-mijnarodnogo.html
Опубліковано

+ на всяк випадок зверни увагу на ось це

http://www.scourt.go...497D&Count=500

Таки повчально :D , тьху три рази.

На перших порах можна і на громадських засадах :rolleyes:

Проте потім потрібно буде щось міняти.

Питання до знавців - коли підприємець займається посередництвом по договору

комісії який оборот йому зараховується - з комісійних, чи з загального обороту по

договорах?

Можливо краще вже оформляти надання інформаційних послуг?

Чим я думав, коли не хотів вчитись :D...

Опубліковано
Питання до знавців - коли підприємець займається посередництвом по договору комісії який оборот йому зараховується - з комісійних, чи з загального обороту по договорах?

по-перше, не вважаю себе Знавцем. хтось може підказати і краще...але:

з того, де я писав вище про теорію -

Типова винагорода посередника цього типу — до 5 % суми контракту залежно від домовленості, характеру роботи на ринку та обсягів угоди.

далі -

якщо звернутися до ст. 208 нового ЦК, то в ній зазначено, що в письмовій формі мають бути укладені:

правочини між юридичними особами;

правочини між фізичною та юридичною особою, крім правочинів, передбачених ч. 1 ст. 206 нового ЦК (правочини, які повністю виконуються сторонами в момент їх вчинення).

Договір комісії є оплатним. За надані комітенту послуги комісіонер одержує комісійну плату (раніше винагороду), розмір і порядок якої встановлюється договором. Відповідно до нового ЦК, право на винагороду в комітента виникає незалежно від того, чи було воно спеціально передбачено договором. Так, згідно з ч. 2 ст. 1013 нового ЦК, якщо договором комісії розмір плати не визначено, вона виплачується після виконання договору комісії виходячи зі звичайних цін за такі послуги. Цікаво лише, що законодавець мав на увазі під звичайними цінами?

ще далі -

Та частина винагороди комісіонера, яка стосується виконання їм своїх основних обов’язків - продати товар комітента - може бути визначена такими способами:

1. У тих випадках, коли комісіонер відповідно до договору повинен передати комітенту копію підписаного контракту купівлі-продажу, його винагорода може бути встановлена у відсотках від загальної суми контракту (в середньому до 10%). В цьому випадку комісіонер не може привласнити собі різницю цін, якщо така існує.

2. Якщо комітент у своєму дорученні комісіонеру вказує мінімально допустиму ціну реалізації, а комісіонер продає товар за вищими цінами, то в договорі передбачаються умови, згідно з якими додаткова виручка, одержана за рахунок різниці продажної та мінімально допустимої ціни товару, розподіляється між комітентом і комісіонером.

3. Комбінований спосіб може використовуватися при встановленні комітентом мінімально допустимої ціни товару. В цьому випадку розмір винагороди визначається у відсотках від загальної суми контракту, а якщо фактична ціна продажу перевищує мінімально допустиму ціну, шляхом розподілу додаткової виручки, але тільки не навпіл, а у вигіднішому для комітента співвідношенні.

Винагороди за цільові доручення - додаткові послуги комісіонера, такі як маркетингові дослідження, виконання рекламних заходів, гарантійне обслуговування тощо, виплачуються за системою »вартість плюс винагорода». Іноді в договір комісії включається умова »делькредере», при якій комісіонер бере на себе відповідальність за платоспроможність третіх осіб, з якими ним був укладений договір за рахунок комітента, і компенсує комітенту всі витрати, якщо покупець виявиться неплатоспроможним.

У разі укладення договору комісії на продаж товарів можливі наступні схеми оплати послуг комісіонера:

1. Вся виручка від продажу переданого на комісію товару комітента надходить на рахунок комісіонера. З цієї суми комісіонер утримує кошти, що належать йому, а сума, що залишилася, перераховується комітенту.

2. З суми виручки від продажу товарів, що надійшла на рахунок комісіонера, останній утримує суму понесених витрат, а все інше перераховує на рахунок комітента, після чого комітент повертає посереднику комісійну винагороду, що належить йому.

3. Вся сума виручки від продажу переданого на комісію товару, що надходить на рахунок комісіонера, перераховується комітенту в повному обсязі, а потім суми комісійної винагороди та компенсації понесених витрат перераховуються комісіонеру.

Опубліковано

ще далі -

Та читав я 1011 ст. ЦК, мене цікавить інше - для спрощеної

системи оподаткування "стеля" 300 тис. грн. в рік, для комісіонера ПП

зараховується в оборот його винагорода, чи загальний оборот по договорах?

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...