Перейти до змісту

Українці, що працюють не за місцем реєстрації, можуть опинитися поза законом


Smith

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано
Українці, що працюють не за місцем реєстрації, можуть опинитися поза законом

Ініціатор законопроекту № 9289, яким внесені зміни в закон "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", - депутат з фракції Партії регіонів Володимир Олійник. Згідно з документом, за схвалення якого проголосували 250 депутатів при мінімально необхідних 226, в Україні вводиться реєстраційний облік місця проживання та перебування фізичних осіб.

Як повідомляє ЮрЛіга, до переліку осіб, місце перебування яких має бути обов'язково зареєстровано, входять: люди, що знаходяться більше місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано їх місце проживання, люди, які мають накладені судом майнові зобов'язання, громадяни, що призиваються на строкову військову службу або беруть участь у судовому процесі.

Як зазначено в законопроекті, реєстрація місця проживання чи місця перебування особи - це внесення відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням одної адреси житла особи або адреси спеціалізованої соціальної установи, установи соціального обслуговування і соціального захисту, військової частини у визначені цим законом документи та до реєстраційного обліку місця проживання та місця перебування осіб в Україні.

Закон передбачає необхідність реєстрації новонароджених їх батьками протягом місяця з дня державної реєстрації народження.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в країні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Облік громадян України, які проживають за її межами, ведеться закордонними дипломатичними установами України в установленому Міністерством закордонних справ порядку.

У разі зміни адреси проживання громадянин або його законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації протягом десяти днів.

Це одне з покращень?

А як же Конституція України щодо вільного пересування по країні (зокрема, ст.33)? А-а-а, блін, я ж забув... В них же, ПР, свій Конституційний Суд, який перепише "зґвалтовану" Конституція як вони забажають.

І пофіг, якщо в якомусь конкретному регіоні буде погано з роботою і особа захоче поїхати до іншої області. Сиди в себе, і без роботи. Ні, звичайно, можеш кудись поїхати працювати, але бюрократія наша рідна зі своїм апаратом так тобі нерви попсують (бо в нас інакше просто не можуть, не камільфо по-людськи з людиною), що тобі вже і несильно чогось захочеться.

Це все дуже нагадує як відбувається в Росії. А, і це ще нагадало як в часи Сталіна селянам паспорти не видавали.

Крім того, не факт, що не внесуть зміни в цей законопроект і там не буде ще якихось "сюрпризів".

Мля, нема слів...

Опубліковано
...зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.
Сказано уже неоднократно в комментариях: В СТАТЬЕ ДОПУЩЕНА НЕТОЧНОСТЬ.

Регистрация обязательна лишь для тех, на ком висят имущественные обязательства, наложенные в админ. порядке или по решению суда.

http://forum.finance...279233#p1279233

Опубліковано
...зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.
Сказано уже неоднократно в комментариях: В СТАТЬЕ ДОПУЩЕНА НЕТОЧНОСТЬ.

Регистрация обязательна лишь для тех, на ком висят имущественные обязательства, наложенные в админ. порядке или по решению суда.

http://forum.finance...279233#p1279233

ну так візмуть і надрукують той закон без тієї буковкі І ,він вступить в дію ,потім спишуть на якусь ТП з серетаріату ,а закон то вже буде працювати .

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

04.08.12 в Голосі України опубліковано зміни до закону україни Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні. серед яких важливою є

Закон України

Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні

04.08.2012

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 232; 2011 р., № 23, ст. 160):

1) у преамбулі слово «основних» замінити словом «основоположних», а слово «актами» замінити словами «договорами України»;

2) у статті 3:

абзац сьомий викласти в такій редакції:

«реєстрація місця проживання або місця перебування особи - внесення відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси одного житла особи чи адреси спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, військової частини до визначених цим Законом документів та до реєстраційного обліку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб (далі - орган реєстрації)»;

доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:

«документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, — паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні»;

3) абзац третій статті 5 викласти в такій редакції:

«для іноземців та осіб без громадянства — підстави, встановлені Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;

4) статті 6-8 викласти в такій редакції:

«Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Для реєстрації особа або її законний представник подає:

письмову заяву;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;

квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;

талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;

документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються:

документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

Облік громадян України, які проживають за межами України, ведеться закордонними дипломатичними установами України в установленому Міністерством закордонних справ України порядку.

У разі зміни адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це орган реєстрації протягом десяти днів.

Надання органами реєстрації відомостей про місце проживання або місце перебування особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи.

Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

заяви особи або її законного представника;

судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

свідоцтва про смерть;

паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;

підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;

підстав на право користування житловим приміщенням.

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.

Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.

Разом із заявою особа подає:

документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подачі заяви законним представником особи додатково подаються:

документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи

Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи або її законного представника, що подається протягом семи днів після прибуття до місця перебування.

Зобов’язані зареєструвати місце перебування особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.

Реєстрація та продовження реєстрації тимчасового перебування іноземців, осіб без громадянства здійснюються відповідно до законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»;

5) частину другу статті 9 виключити;

6) статтю 11 викласти в такій редакції:

«Стаття 11. Органи реєстрації місця проживання та місця перебування осіб

Реєстрація місця проживання та місця перебування осіб здійснюється органом реєстрації.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері реєстрації фізичних осіб, затверджує відповідно до закону порядок реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування»;

7) абзац шостий частини другої статті 12 викласти в такій редакції:

«осіб, які звернулися за наданням їм статусу біженця чи додаткового захисту і стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту»;

8) в абзаці другому частини другої статті 13 цифри «16» замінити цифрами «14».

2. В абзаці другому частини другої статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324; 2009 р., № 38, ст. 535) слова «здійснювати реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання чи перебування призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання» замінити словами «щомісяця повідомляти військові комісаріати про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання чи перебування призовників і військовозобов’язаних».

3. Абзаци дев’ятий і тринадцятий частини першої статті 2 і статтю 9 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 27, ст. 226,

№ 42, ст. 433) виключити.

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ.

м. Київ,

5 липня 2012 року.

№ 5088-VІ.

Опубліковано
Зобов’язані зареєструвати місце перебування особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.

Сумна зміна :)

Опубліковано

Може я щось і не зрозумів до кінця, але, здається, що ті, хто працюють в іншому місті, можуть мати проблеми. Місце проживання там, де людина проживає більше 6 місяців на рік. І якщо зобов'яжуть організації контролювати працівників, то багато хто опиниться за бортом...

Простіше ж повиганяти народ з Києва замість того, щоб розвивати там інфраструктуру. Але це зачепить "шкурні" інтереси дуже багатьох. Це не закон про мови. Чи не дограються наші обранці.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...