Перейти до змісту

Як правильно ловити рибу або ловля на фідер (Feeder)


stock

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Батьківщина методики Feeder - Англія, де цей спосіб широко поширений, популярний і шанований, як серед спортсменів, так і серед рибалк любителів. Завдяки своїй універсальності сьогодні, лов сучасною Англійською донкою один з найпопулярніших методів в Європі. В Україні з кожним днем число його шанувальників росте і це цілком зрозуміло. Приголомшливу універсальність, маневреність і зручність цього способу навряд чи вдасться описати словами - це потрібно випробувати самому! Вдумайтеся тільки! Лов відбувається безпосередньо в зоні підгодівлі вимивається з годівниці. Снасть дозволяє легко виконувати далекі і навіть понад далека занедбаність, застосовуючи при цьому тонкі делікатні оснащення що не насторожують велику рибу. А чого вартий кінчик сигналізатор?! Ніяких схилів - дзвіночків, ніякої мороки! У будь-який вітер, у будь-яку хвилю він чуйно відреагує на клювання, після підсічки не заважатиме, а стане гідним завершення хлиста вудилища демпфуючого ривки риби.

Фідер, однаково ефективний, як на водоймах без течії так і на річці. І дозволяє ловити практично будь-яку рибу, починаючи від елементарної плітки, густеры, ляща і карася закінчуючи коропом, вусанем, сазаном і навіть фореллю і харіусом. Цілеспрямовано для лову великої риби, нині виготовляються вудилища, що відрізняються великою потужністю і міцністю хлиста. З таким вудилищем що дозволяє застосовувати оснащення вагою до 250 грамів легко вдається здолати навіть на сильній течії таку сильну рибу як вусань і сазан.

Просте і чутливе оснащення для фідера - патерностер.

Мабуть найпопулярніше оснащення для фідера. Я деякий час скептично відносився до патерностеру якраз із-за його простоти. Але після довгих експерементів, я дійшов висновку, що він хоч і поступається трохи в чутливості асиметрічній петлі, але завдяки мінімальному часу на виготовлення, патерностер гідний зайняти місце у ряді улюблених методів монтажу фідеріста.

Часто рибалю на два фідери, на одному асиметрична петля, а на іншому патерностер. Різниця в чутливості практично не помітна. Та асиметрія краще відгукується навіть на щонайменший рух годівниці, або на потягування рибою черв'яка, але чи завжди потрібна ця чутливість? У будь-якому випадку вибір за вами, але знати що таке патерностер і як його в'язати буде не зайвим. В'яжеться він за пару хвилин і цілком здатний замінити обірвану петлю.

be79337be60f.jpg

49a14b0975b6.jpg

P.S.=Кожен рибалка освоюючи технікові Feeder напевно знайде масу різноманітних варіантів удосконалення оснащень. А хіба не в нескінченному процесі творчості знаходиться частина магічної привабливості риболовлі? Чи так можна вважати Feeder звичайною донкою? Можливо це все-таки це щось більше!?

Опубліковано

Як вибрати фідерне вудилище?

Останнім часом лов на фідер набуває все більшої популярності. Снасть фідера частий гість на більшості водоймах, а зустріти його можна навіть в руках зовсім вже молодого і недосвідченого новачка, що тільки пізнає премудрощі риболовлі на фідер.

Вибираючи перше вудилище фідера, потрібно чітко собі представляти умови лову, де воно застосовуватиметься. У цій статті хотілося б детальніше описати, що необхідно знати, від яких критеріїв треба відштовхуватися, перед вибором англійської донної вудки.

Не секрет, що нині вудилища фідерів випускаються багатьма як відомими брендами, так і під марками різного китайського походження. Якість китайських фідерів залишає бажати кращого, але у зв'язку з недорогими цінами на вудилища, вони теж мають право на існування. Кожен рибалка, при виборі вудилища керується своїми принципами, але не потрібно забувати, що за якість потрібно платити. У цій статті, я опишу усі критерії, на які потрібно приділити увагу у виборі вудилища.

4ed7e2a22cbf.jpg

Основні частини вудилища :

Фідер можна описати як - спеціалізоване вудилище довгої від 2 - 5 метрів, для донного лову із застосуванням годівниці, де сигналізатором клювання є вершина вудилища (Quivertip). Квивертип це змінні вершини, які вставляються в комель останнього коліна вудилища. Як правило, в комплекті з вудилищем йде 2 - 4 вершини різної жорсткості в спеціальному тубусі. Тест вершини визначає масу вантажу, який згинає її кінчик на 90 градусів. Слід пам'ятати, що тест вудилища жодним чином не пов'язаний з тестом вершини.

Вудилища і вершини фідера оснащуються безліччю невеликих пропускних кілець для рівномірного розподілу навантаження. Чим більше пропускних кілець на фідері, тим краще, оскільки в цьому випадку навантаження розподіляється більше рівномірно і позитивно впливає на роботу вудилища в цілому. Тому не варто боятися поломки вершини, вона не бере участь в занедбаності, підсічці і виведення, при навантаженнях вона згинається, будучи як би продовженням волосіні. Звертаючи уваги на пропускні кільця, перевагу віддавайте кільцям, що надійно закріпленим, таким, що стоять на трьох лапках, щоб після декількох виходів на риболовлю їх не погнуло.

Руків'я вудилища може бути різним. Відрізняється вона по складу матеріалу і по довжині. На дорожчі вудилища встановлюється пробковий матеріал, а на дешевші мікропориста гума. При виборі керуйтеся особистими пристрастями і відчуттями. Але пам'ятаєте при лові на фідер, вудилище не потрібно тримати постійно в руках, в процесі лову велику частину часу воно лежить на підставці. Так що питання, яка у вас стоятиме руків'я, не так важливе.

Класи вудилищ фідерів :

Фідерні вудилища діляться на декілька класів, які у свою чергу визначаються по тесту і довжині вудилища.

Тест вудилища - це одна з основних технічних характеристик з боку виробника. Він показує максимально допустиму вагу оснащення, що закидається. Варто враховувати, що при лові на фідер з використанням годівниці - до ваги самої годівниці варто додати вагу підгодівлі, а це приблизно 10 - 30 грам.

1. Ультралайт фідер (UltraLight feeder) або Пикер (Picker) - це невелике вудилище, завдовжки від 2 - 3 метрів, з тестовою вагою від 10 до 40 грам. Ідеально підходить для лову не великої риби, на невеликих дистанціях. В основному застосовують в стоячій воді або на річках з невеликою течією.

2. Лайт фідер (Light feeder) - вудилище від 3 - до 3,6 метрів з тестовою вагою до 60 грам. Дозволяє закидати оснащення на велику дистанцію і ловити більші екземпляри риб. Підходить для риболовлі в стоячій воді, на водоймах і річках з невеликою течією.

3. Медіум фідер (Medium feeder) - довжина таких вудилищ, як правило, 3,6 метри. Тест складає 60-100 грам. Це самий вибираний клас вудилищ, оскільки є підлозі універсальним. Такі вудилища чудово підходять, як для стоячої води, так і для течії.

4. Хеви фідер (Heavy feeder) - клас вудилищ завдовжки від 3,6 - 4 метра. Тест 100 - 120 грам. Унікальність таких вудилищ в тому, що вони прощають багато помилок, як при занедбаності, так і при виведення. Велика довжина дозволяє закидати годівницю на дальші відстані, а також піднявши вудилище вище, проводити рибу над бровкой, избавляясь від зачепів або сходу.

5. Екстра Хеви фідер (Extra Heavy feeder) - це фідери з тестом від 120 грам і вище. Довжина таких вудилищ від 4 - 5 метрів. Дозволяють робити наддалеку занедбаність і виловлювати величезних, потужних риб. Підходять для лову на великих водоймах, річках з сильною течією, де дальність занедбаності і вага годівниці матиме значення.

Лад вудилища (строй удилища)

Окрім тесту, вудилища фідерів розрізняють і по жорсткості (будую вудилища). Вудилище має бути гнучким і пружним, щоб при різкій підсічці або ривку спійманої риби не порвати волосінь.

Ладом вудилища називають форму вигину вудилища під певним навантаженням. Лад буває декількох видів: швидкого, середнього і повільного.

0a86dc15d150.gif

- Швидкий лад (Fast) - це досить жорсткі вудилища, на яких, в результаті навантаження згинається лише сама вершина і перше від вершини коліно. Фідери зі швидким ладом дозволяють повністю контролювати виведення, мають досить потужності, щоб підняти рибу з дна і не дати їй зайти в коряжник.

- Середній лад (Average) - досить міцні, пружні вудилища, що дозволяють робити жорстку підсічку і точну занедбаність. Згинається, при виведення, тільки половина вудилища.

- Повільний лад (Slow) - для цього ладу характерне вигинання усіх колін вудилища, аж до комля. Фідери з таким ладом прощають більше помилок, за рахунок пружності, зменшуючи тим самим навантаження на оснащення, що дозволяє уникнути обриву поводка, або всієї оснастки.

Правила поводження з вудилищем:

Риболовецькі снасті вимагають до себе уважного і дбайливого відношення. Найвразливіші місця вудилища - з'єднання колін, вершина і пропускні кільця. За їх збереженням треба уважно стежити.

Зберігати і переносити вудилище краще всього в зібраному виді, в жорсткому футлярі - тубусі. Не можна зберігати вудилище в зігнутому положенні або під навантаженням.

У разі заїдання колін необхідно діяти обережно, не застосовуючи силу. Головна причина заклинювання колін - попадання в з'єднання піску і бруду. По закінченню лову потрібно вудилище розібрати, коліна промити і протерти сухою ганчіркою.

Кладіть вудилища тільки на підставки, а не на землю або траву. Стежте за вудилищем, щоб не можна було на нього настати або сісти. При зачепі тримаєте вудилище так, щоб воно складало з волосінню пряму лінію: нехай краще порветься волосінь, чим зламається вудилище.

дана інформація знайдена та перекладена за допомогою глобальної мережі Інтернет.

з повагою stock або просто Сергій, дякую далі буде...

Опубліковано

Вибір катушки

Останнім часом, на хвилі популярності лову фідера, деякі фірми стали випускати котушки, нібито призначені саме для цього виду риболовлі.

Прості приклади: Спортсмен, що використовує на змаганнях повільну тягову котушку, програє суперникам в швидкості, а вірний спосіб докінчити хорошу швидкісну матчеву котушку - це використати її на сильній течії з важкими годівницями. Без потужної котушки з бейтраннером йти на великого коропа ризиковано, а ловити з її допомогою плітку і густерку - руки відпадуть.

При виборі котушки можна дослухатися до порад друзів і рекомендацій продавця. Що добре вашому другу спінінгістові, троллингисту або карпятнику, не завжди підійде і вам. Краще опитаєте друзів, котушки яких фірм виявилися надійнішими і зручнішими. У кожної солідної фірми, що поважає себе, є повний асортимент котушок на усі випадки життя. Тому в цій статті я не згадуватиму назви фірм (навіть тих, продукцією яких користуюся сам), а дам рекомендації по вибору котушок, стосовно різних умов. Але раніше, щоб зручно було орієнтуватися в термінах новачкам, декілька слів про основні характеристики котушок, якими ми будемо оперувати.

Поради новочку

-1-Швидкість підмотування, вона ж редукція, вона ж передатне відношення - ця кількість оборотів ротора за один оборот ручки котушки. Чим менше це співвідношення, тим повільніше підмотує волосінь котушка, але тим вона потужніша. Котушки з редукцією від 3.6:1 до 4.7:1 вважаються силовими або тяговими. Поширеніше і універсальне відношення 5:1 мають звичайні котушки спінінгів. У швидкісних матчевих котушок це співвідношення звичайне від 6:1 до 7:1. Причому, чим вище передатне число, тим щільніше намотування волосіні і, отже, дальше заброс.

-2-Шпуля - матеріал і розмір. На недорогих котушках шпулі зазвичай з твердого пластика або графітових сплавів. Ті, що подорожче мають металеві шпулі з різних сплавів алюмінію і покриттям борту шпулі нітридом титану. Розмір шпулі визначається кількістю волосіні максимального діаметру, яке вона вміщує. У ужитку просто називають шпулі дво тисячка, три тисячка. Чи просто двійка, трійка і так далі.

-3-Фрикціон - гальмівна система, що дозволяє при сильних ривках риби автоматично скидати волосінь. Фрикціон розміщений прямо в шпулі називається переднім, а розташований в задній частині корпусу котушки - заднім.

-4-Бейтраннер- додатковий фрикціон, що дозволяє плавно сходити волосіні навіть при мінімальному зусиллі і що автоматично вимикається поворотом ручки котушки. Зазвичай ставиться на котушки для коропового лову.

Інші характеристики такі як укладання волосіні, антиреверс і кількість підшипників, не мають вирішального значення в лові фідера і згадуватимуться просто як рекомендаційні. Зважаючи на усі перелічені вище характеристики котушки умовно ділять на спінінги, тролінгові, матчеві і коропові. Усі вони використовуються в лові фідера, а ось де і коли саме, ми зараз і обговоримо.

Спочатку декілька побажань, які торкаються усіх видів котушок. Оскільки лов фідером дуже динамічний і вимагає частої занедбаності годівниць, боротьби з великою рибою на течії, а також з травою, корчами і водоростями, головним критерієм вибору котушки повинна стати її надійність. А надійність котушки ця в першу чергу якість зборки і якість матеріалу, з якого вона зібрана. Тому котушки відомих фірм і коштують недешево. Але скажу чесно, вам дорожче обійдеться на кожен сезон купувати новий китайський ширвжиток з десятьма підшипниками ( причому ніхто не гарантує, що вони там є!) з шестерінками з силуміну ( у кращому разі!) і зборкою в стилі "ЛЕГО". Тим більше якщо ви користуватиметеся шнуром (а припаде!), який із-за своєї не розтяжності не прощає помилок при неправильному виведенні або затягнутому фрикціоні. До того ж на лівих котушках нібито алюмінієва шпуля дуже часто з невідомого науці сплаву, а красивий жовтий колір на борту шпулі може бути чим завгодно, тільки не нітридом титану. Ну просто не може нормальна котушка середнього класу з 4-5 підшипниками, металевою шпулею і хорошої зборки коштувати менше 200-400 гривен. Причому, що образливо, усе це розуміють, але багато хто намагається економити на своєму ж задоволенні від риболовлі. Громадяни, якщо вам на ринку запропонують красиву м'ясну вирізку всього за 10 гривен і скажуть, що це свинина, ви ризикнете її з'їсти?!

Відкинувши убік лірику, зупинимося на ключових моментах при купівлі котушки. Отже, не женетеся за кількістю підшипників, як вже говорилося 4-6 шт. цілком достатньо. Розмір шпулі не менше двійки і не більше четвірки, причому бажано, щоб хоч би одна шпуля була металевою, а запасна графітовою. Тоді ви матимете можливість використати і волосінь, і шнур. Що стосується вибору фрикціону : передній або задній, то усе залежить від ваших звичок. До речі мене особливо розчулює, коли в магазині який-небудь завзятий товариш відмовляє друга взяти вподобану тому котушку ( причому дійсно йому відповідну і за вимогами, і за ціною) тільки із-за розташування фрикціону, безапеляційно стверджуючи, що той або інший краще. Свої плюси і мінуси є у кожного, наприклад: Передній фрикціон тонше настроюється і дає більше гальмівне зусилля, до того ж переднє розташування фрикціону робить котушку компактніше і легше. Задній фрикціон вважається зручніше регулювати при виведенні риби, швидше робиться заміна шпулі. До недоліків можна віднести підвищену засоряемость переднього фрикціону (потрібно частіше розбирати шпулю і прочищати диски від піску і бруду) і самозатягивание в процесі лову заднього фрикціону ( доводитися постійно контролювати його стан, особливо при лові шнуром). До того ж не потрібно забувати, що деякі котушки апріорі йдуть з тим або іншим фрикціоном. Наприклад: матчеві майже завжди із заднім, а коропові бейтранерные, природно з основним переднім ( за рідкісними виключеннями). За великим рахунком різниці особою немає, головне, як котушка сидітиме на вудилищі і наскільки зручно вам з нею працюватиме. Тому не полінуєтеся, вибираючи котушку, принести з собою вудилище і випробувати на місці декілька варіантів. І ви самі переконаєтеся, що вам не має сенсу ставити потужну котушку на легкий фідер і навпаки. Снасть має бути гармонійною, саме тоді ви отримуватимете максимум задоволення від риболовлі.

Сподобались статті не забудьте підтримати автора.

  • 4 тижня потому...
  • 2 тижня потому...
  • 3 тижня потому...
Опубліковано

Скільки потрібно (бажано) привязувати поводків (найкращі варіанти вязання снасті)

Один поводок. Про фідер є дуже гарне відео Братів Щербакових(на ютубі є). Подивися і все стане зрозуміло.

  • 2 місяця потому...
Опубліковано

Підкажіть рецепт прикормкі

Я зупинився на одній .(коли не лінь самому робити)

Рецепт

Заміс на 10 кг.

Печиво 2 кг. Я Брав (К КОФЕ тільки один вид)

А краще (1 кг пісочного, 1 кг печива згущене молоко. Пісочне в воді дає хмара каламуті, а згущене молоко аромат і додаткову в'язкість підгодовуванні. Шукай лом печива на базарі).

Сухарі панірувальні 1.5 кг

Кукурудзяна крупа 1 кг

Макуха 1,5 кг

Манна крупа 1 кг

Пшеничні висівки 1 кг

Вівсяна мука 1 кг

Кукурудзяне борошно 1 кг

Всі ці компоненти досить дрібної фракції.

Для лову на течії в прикормку додю землю.

Можна використовувати будь-які ароматизатори.

Приблизно прикормка такого складу коштує 16 грн. 1кг

Опубліковано

Рецепти прикормок це завжди актуальна тема .Скільки рибаків стільки і рецептів ... а взагалі краще(на мою думку) зупинитись на готових прикормках тимбільш якщо ціна до 20-25грн. за 1кг. то сенсу не бачу сидіти і тратити свій дорогоцінний час на "виготовлення" прикормки ... :)

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...