Перейти до змісту

Життя набридло? Депресія в розпалі?


Mala

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Оце надибала в інеті цікавий проект "1001 щаслива намистина", куди нотуються поради як надихнутись приємним. Приєднуйтесь і додавайте свої. Ось початок:

1. Заведіть собі товстого зошита, у який будете записувати не_притягнуту_за_вуха_радість кожного дня. Якісь деталі, що змусили вас щиро усміхнутися. Тільки не пишіть для кількості – пишіть головне і справжнє. І не пропускайте жодного дня! Бо навіть тоді, коли здається, що всесвіт розвалився, трапляється хоч одна маленька приємність.

2. Частіше тіште себе водними процедурами. І навіть якщо нема змоги ходити в басейн чи аквапарк, то не варто недооцінювати звичайний теплий душ. Нехай він не лише змиває бруд, але знімає стрес, пестить тіло і «прочищає» розум – ви ж помітили, як легко й приємно думати під струменем теплої води?

3. Як це не банально, але перебування на свіжому повітрі таки мегакорисне, адже не лише зміцнює здоров’я, але й прекрасно піднімає настрій! Не шукайте «відмазок», не бійтеся застудитися чи зіпсувати зовнішній вигляд, макіяж чи маску порядності! Бавтеся снігом, смійтеся, поки не болітимуть щоки, і дихайте-дихайте!

4. До речі, про дихання. Спробуйте дихати, зосереджуючись на процесі. Breathe as if you mean it! Щодня знайдіть хвилинку, щоби не думати ні про що, насолоджуючись лише дивом, подарованим Творцем, – можливістю дихати.

5. Смачні гарячі напої – це та розкіш, від якої не варто відмовлятися. Намагайтеся не пити дешевих фарбованих чаїв і розчинної кави – ви варті кращого! Час, затрачений на стояння над туркою чи заварничком, піде вам на користь – розвантажить очі й мізки. І просто дасть можливість ЖИТИ, не поспішаючи. Експерементуйте зі справжніми чаями-кавами й пригощайте друзів! Ось тут є купа чудових рецептів та ідей.

6. Читайте! Звісно, найкращий варіант – паперову книжку. Для очей, для рук, для заспокоєння. Але пам’ятайте, що крім маст-рід списку є книжки, які ви хочете почитати саме зараз і саме під цей настрій. Дозвольте собі зробити це! І нехай гарні книжки вам дарують натхнення!

7. Смійтеся! Надмірна серйозність до лиця лише переконаним Викрадачам Казок. А вам воно треба? «Від усмішки стане всім світліш...», чесно-чесно!

8. Обіймайте міцно! І неодмінно часто. Надихає і додає сил і впевненості.

9. Слухайте лише гарну музику! До речі, тут можна створити муз.станцію на власний смак.

10. Проводьте час з рідними! В сім’ї ви знайдете таку наснагу й підтримку, таку безумовну любов, яку більш ніде не зустрінете. А якщо на цей період часу вас не обдаровують вдома особливим теплом – ви можете обдарувати рідних самі!А доброта й увага повертаються, наче бумеранг. У найпотрібніший для цього час.

11. Чітко розділяйте час на роботу й на відпочинок. Поки працюєте, викладайтесь, якщо не на 100, то принаймні на 90 відсотків – це принесе вам віддачу й особистий розвиток у будь-якій справі (або ж поштовх до освоєння нових територій). Але коли відпочиваєте, навіть не згадуйте про дедлайни й невиконані завдання. Абстрагуйтеся і насолоджуйтеся житям! Головне тут - пам’ятати золоте правило: мухи окремо, котлети – окремо.

12. Дивіться вдалечінь! Оскільки наше суспільство обставило себе різними потрібними й не дуже предметами, усе стягнуло докупи, усе навколо так щільненько, а тут ще й ера комп’ютерів... Ми відівчилися дивитися далеко вперед (чи ще далі – вгору на зірки) і втрачаємо зір. Страшно, щоби часом не еволюціонували (чи як там – деградували, напевно) до кротів. Насолоджуйтеся кожною миттю, коли зір впирається не в комп’ютер і не в стіну.

13. Не їжте мівіну! І всілякої іншої «каки» теж. Я не кажу, щоби перетворювати кухню в домашнє божество, але готувати й споживати корисну, смачну, гарно сервіровану їжу – то одна з чималих бусин в щасливому намисті.

14. А ще Оксанка розповідала, що великим відкриттям для неї було те, що відбивні можна збивати в пакетиках – виходить легше й акуратніше. Казала, що просто бомба).

15. Не тримайте образу! І, що дуже важливо, ніколи з нею не засинайте. Гніватися можна щонайдовше до вечора – це біблійна істина, і я в неї дуже вірю. Люди, які тримають образу всередині себе, частіше хворіють і швидко зістарюються – і це, в першу чергу, помітно на обличчі.

16. Замість того, щоби копирсатися в минулих неприємностях, мрійте! Багато, натхненно, кольорово! Заведіть ще один красивий зошит – скоро у вас з’явиться колекція красивих зошитів, а то теж досить непогане й радісне хобі – і записуйте туди свої мрії. Обов’язково відмічайте ті, що вже збулися – і не забувайте при цьому тішитися і ділитися радістю з іншими!

17. Шукайте пригод, краще з друзями. Адреналін, нові ідеї, веселий сміх, відчуття команди і відчуття дитинства – прекрасна суміш для радості! А інколи навіть трапляються несподівано прекрасні результати!

18. Розгребіть непотрібні завали. Одяг, який не носите, книжки, які не читаєте, віддайте в дитячі будинки чи інтернати. Витрусіть із шухляд старі папірчики – все одно ж ніколи їх не перечитуєте. Приберіть на робочому столі (робочий стіл ПК теж рахується). Звільніть особистий простір. Плюшкінізм – зло. Ще й пилюку збирає.

19. У тому ж контексті – якомога частіше робіть вологе прибирання. Особливо в спальні, кухні й робочому кабінеті. І провітрюйте приміщення. Нехай свіже, чисте, зволожене повітря вас чекає не лише в лісі чи парку,а й там, де ви проводите мінімум 15 годин щодня. Настрій це піднімає непомітно, але обов’язково!

20. Пам’ятаєте, ми говорили про відновлювальну силу водних процедур? Новий і вже випробуваний рецепт скраба для тіла: мелена кава+мед. І нехай увесь світ зачекає!

21. Ковдро-подушкова терапія: прокинувшись, не поспішайте вилітати з-під теплих покривал. Усвідомлено порадійте теплу й затишку, поніжтесь, потягніться, помурчіть собі під ніс. Якщо поруч кохана людина, полюбуйтеся її сонним обличчям, потуліться, погрійтеся. Якщо коханнячко прокинулося раніше – перелізьте на його половину ліжка – там чомусь завжди приємніше лежиться))). А вечорами, читаючи книжку чи переглядаючи фільм, кутайтеся в картаті пледики!

22. Не відмовляйте собі в подарунках. Вигадуйте дати, нагороджуйте себе за виконані складні завдання (це ще й непоганий рецепт заставити себе працювати))). Якщо для подарунка потрібні кошти, а їх немає – знайдіть спосіб їх заробити: залишіться працювати зайву понаднормову годинку, напишіть статтю в газету чи журнал, роздайте листівки, поклейте конверти чи розмістіть для когось безкоштовні оголошення в інтернеті. А за зароблені гроші таки купіть собі бажане. (Як бачите – знову рецепт для продуктивного використання власних сил і знань))).

23. Мерзнете? А пам’ятаєте рецепт Татка Карла? Картина, на якій був зображений вогонь. Створення настрою багато залежить від visual-сів, які нас оточують: малюнки, фотографії, заставки на робочий стіл, горнятка, сувенірчики чи маленькі камінці з тих місць, де вам було дуже добре. Будьте магнітиком, до якого притягується усе красиве!

24. Танцюйте на вулицях, співайте в тролейбусах, регочіть на весь голос! Будьте дітьми й не соромтеся цього. І побільше проводьте часу з малечею – вони точно навчать вас поводитися правильно!

25. Влаштовуйте собі свята посеред буднів. Ні з того ні з сього причепуріться, а на запитання яке сьогодні свято таємниче усміхайтеся. Після роботи зайдіть у кафе, ресторан, або просто в супермаркет за шоколадкою. Або влаштуйте романтичну вечерю вдома. Просто так.

26. Подбайте про обличчя й руки – принаймні, використовуйте зволожуючі кремчики наніч. Ну, а про кавово-медові скраби й водні процедури для тіла ви не забули, правда ж?

27. Малюйте! Не лише всілякі закарлючки, коли розмовляєте телефоном. А щось кольоровіше-веселіше: наприклад, вмокніть долоньку в яскраву гуаш і прикладіть до листка паперу – і подаруйте людині, яка багато про вас думає і дуже любить. Хай має своє тато-карлівське зігріваюче нагадування.

28. Скайпи-аськи-гуглотоки – то все дуже добре. Але ще краще від них абстрагуватися й побільше розмовляти – дивлячись у вічі, розглядаючи завитки волосся співрозмовника/ці, торкаючись пальців, дихаючи в унісон.

29. Хочете власноруч приготувати капучіно з густою пінкою? Закип’ятіть молочко, залийте у френч-прес і швидко-швидко рухайте поршнем. Це відкриття для мене особисто стало солодким джерелом святкового настрою.

30. Не забувайте чітко формулювати й ставити свої запитання. Собі, Богові, керівникові, подрузі, дідусеві, сусідам. Хто шукає відповіді – обов’язково її знайде.

Опубліковано
Танцюйте на вулицях, співайте в тролейбусах, регочіть на весь голос!

Цей пункт насторожив, є ризик потрапити в не дуже хороше місце :g05:

А так все правильно=), хоча сама думка, що наближається весна, гріє :g15:

Ще один спосіб, насправді діє: допомогти. Не важливо кому, бездомному песикові, жебракам, чи пташок накормити... Сам факт, що ви комусь потрібні, і щось можете, дуже важливий.

А якщо хочеться, то й посумувати іноді треба. І забудьте про депресії, напридумували всякого:)

Опубліковано

Ось далі від цього ж автора:

31. Влаштуйте собі свій персональний клімат, пору року й навіть пору дня.

32. Якщо ви щось робите, то критика буде обов’язково. Сприйміть її так, наче вона вас не стосується взагалі – так легше оцінити ситуацію об’єктивно і справді взяти потрібні поради на замітку. Гіркоту відкиньте, навіть якщо вона присутня в словах того, хто критикує. Усі ми – створіння емоційні й часом бовкнемо що зайве. І продовжуйте рухатися вперед так, наче ви ніколи не помилялися до цього!

33. Запаліть аромалампу – чудово бадьорять апельсинова, лимонна, грейпфрутова олійки. А запалена свічка додає затишку.

34. Побільше спіть! Не можете пересунути неприємний для вас дико ранній офісний графік? То подрімайте зайву годинку ввечері. Наприклад, у мене з’явилася чудова звичка засинати, поклавши голову коханому на груди, поки він ще працює. Так значно легше перестати ненавидіти ранки))).

35. У вас дуже-дуже-дуже багато роботи й невідкланих справ? Розбийте все це на шматки. Один шматок зроблений – час відволіктися і потішити себе. Тоді наступний. І не забувайте ставити плюсики біля виконаних завдань у планівниках – цей скромний процес приносить насолоду!

36.Зробіть комусь приємний сюрприз. У цьому занятті невимірюваний потенціал радості: приємні ідеї, адреналін, радісні пошуки, таємничість приготувань, блиск ув очах, щаслива усмішка людини, що отримала свою порцію натхнення, і відчуття того, що для когось ви сьогодні made a day!

37. Частіше спостерігайте за зоряним небом. Після такої величі важко знову повернутися до буденних дріб’язкових думок.

38. Час від часу вимикайте зовнішній світ: виключіть телефони, радіо, телевізори, закрийте ноутбуки, відкладіть газети, журнали, навчальні книжки... і просто побудьте з тією людиною, яка вас найбільше зараз потребує – навіть якщо та людина ви сам/-а. На дверній ручці нашої з чоловіком спальні з боку коридору висисть, до речі, весела помаранчева табличка «HAPPY NOW. PLEASE DO NOT DISTURB» (ЗАРАЗ НІЧОГО НЕ ПОТРЕБУЄМО. БУДЬ ЛАСКА, НЕ ТУРБУЙТЕ), привезена з американського готелю. Дуже її люблю).

39. До речі, про веселі кольори – влаштовуйте собі часом кольоротерапію. Як ось Ланіта, наприклад. І не дивуйтеся потім, що усмішка наче приклеїлась до вашого обличчя!)))

40. Частіше переглядайте старі фотографії - там стільки всього радісного! До речі, багато сімейних консультантів радять подружжям не забувати дивитися свої сімейні альбоми - так романтика юних відносин ніколи не стане банальною рутиною. І фотографуйтеся знову!

Опубліковано

41. Я знаю, що прихильники сучасної ґендерної теорії зі мною не погодяться, але все ж вважаю, що у дівчат є такі дуже дівчачі, а в хлопців – такі дуже хлоп’ячі захцянки, і їх просто необхідно часом вдовільняти. Чи то нова пара сережок, чи шоколадка, чи шалик-сумка-книжка, чи квиток на футбольний матч, чи дуже-дуже динамічний і цікавий трилер, навіть якщо всі решта домочадці його відмовляться дивитися – та будь-що. Аби піднімало настрій.

42. Якомога частіше проживайте безкомп’ютерні дні – не так, що ви себе буквально за волосся відтягуєте від пошти та стрічки новин, а самі через те страждаєте. Ні, це не рахується. Просто заповніть увесь день чимось настільки приємним і захоплюючим, що ви навіть не згадаєте про Інтернет. Після таких днів тааак солодко спиться!

43. А ще побільше спілкуйтеся з позитивними, надихаючими людьми. Такими, які не пускають з носа дим, а, навпаки, вірять у себе, у вас, у майбутнє, у любов, у щастя. Неважливо, про що. Просто говоріть. І почастіше їм усміхайтеся.

44. Гойдайтеся на дитячих гойдалках і кидайтеся кольоровими м’ячами. Як там хтось казав: найгірше, що може зробити людина – подорослішати? Чистісінька правда.

45. Тепло одягайтеся – найкраще в одяг із простих тканин. Тілу приємніше, та й не будете «бити струмом» тих, хто захоче вас обійняти).

46. Слідкуйте, щоби обличчя й руки завжди були зволоженими хорошим кремом чи олійкою – як тільки вони починають шершавіти, з’являється неприємне відчуття, настрій псується... А так – і красиво, і здорово, і приємно.

47. Навчіться казати «Ні» - це страшезно важко, неприємно, іноді боляче. Але коли ви берете на себе занадто багато завдань виключно тому, що боїтеся комусь відмовити, страждають усі. А робота, виконана через «мус» - то погано виконана робота. А щоби уникнути таких сумних наслідків – постарайтеся не забувати чарівне слово із двох букв).

48. З іншого боку, намагайтеся реагувати навіть на неприємні листи негайно – «ні» треба навчитися казати і власному відкладанню справ у довгу скриню.

49. А ще діліться своїми «намистинками» і рецептами щастя з іншими – ви ж знаєте, що найбільше набуває той, хто віддає.

50. Ось Іннуська саме тим і займається, тому радить купу всього: «Їжа конструктор. Щось приготоване, але не до кінця. Щось таке можна замовити в кафе (фондю, або розкладений бурітос є в потейто хаусі), а краще зробити вдома. Можна нарізати овочів, а вже кожен зробить собі щось своє із них. Це породжує багато радості в процесі поїдання-приготування. У нас навіть колись були "салатники", кожен приносив щось із собою, а потім з цього дружно всі ліпили салат.»

51. А ще я додам, що можна робити вечірки в стилі potluck – «горщик на удачу». Кожен приносить на зустріч свою страву, але домовлятися з іншими, яку саме – не можна. Дуже цікаво. Та й не так страшно приймати гостей – адже зусиль багато докладати не треба, а стіл заповнений. І свій посуд кожен забере з собою, не треба буде багато мити))).

52. Інна продовжує тішити: «Вигадування. Якщо вигадати щось абсолютно безглузде (наприклад, костюм для унітаза), то воно обовязково буде веселити. Навіть не обов’язково його втілювати. Ще можна вигадувати назви, для каструлі, наприклад, тоді рутинні справи завжди веселіші». Особливо, якщо каструлі носять імена політиків чи там співаків ггг))).

53. Невгамовна дівчинка пише далі: «Думати про речі, які ми можемо змінити. Поганий настрій часто буває часто саме через те, що ми не можемо чогось змінити. Тому потрібно пам’ятати про інше – що ми таки можемо дещо. І цих речей дуже багато. То надихає.

54. Ще рукоділля. І не обов’язково щось вміти робити, можна ж просто понашивити безліч ґудзиків на стару сумку і вже буде добре. Крім того, при такому заннятті думки цілком вільні, то можна й подумати над чимось цікавим і важливим».

55. Та і будь-яка творчість. Особисто я, коли пишу, то забуваю про все на світі. Для когось це малювання, фотографія, танці, музика, спів... Та будь-що! Головне, щоби творчості було багато... І щоби вона була натхненна.

56. Співайте вголос! Відмазки типу «в мене немає голосу» не приймаються.

57. Є ще одна дуже кльова терапія: розмови пошепки вночі. Про космос і правдивість історій висадки американців на місяць, про спогади і мрії, про смішне за день і про те, що неприємно вразило – та про все на світі, лиш би то була нічка, ковдра була теплою, голоси – тихими, а світло максимум від місяця чи свічки. Бо електричне світло псує всю романтику.

58. Читайте короткі історії, притчі, казки, вірші, надихаючі пости в жужу. Короткі історії завжди мають смачну родзинку й покращують настрій уже за лічені хвилини.

59. Частіше кліпайте. Це зволожить очі, буде для них чудовою гімнастикою, вони перестануть боліти, якщо вже почали. А ще це виглядає дуже зворушливо і люди навколо вас почнуть усміхатися))).

60. Попри те, що щастя – то набір позитивних емоцій, це також особистий вибір людини. Щастя не залежить від зовнішніх обставин, від пропорції вдач і невдач. І не варто відкладати щастя на завтра, на наступний понеділок, на після_ремонту, до відпустки чи до ще там чогось. Воно вже тут. І воно – всередині.

  • 6 місяців потому...
Опубліковано

Той хто це написав є напевне сама позитивна людина в світі :smile-zachot:

Колись коли я ще давно ходив на туристичний гурток, похід кудись, це самий найкращий антидепресант, але обов'язково чім більше народу з собою брати...

І взагалі зміна обстановки це найкращий спосіб відпочинку

  • 2 тижня потому...
Опубліковано
Танцюйте на вулицях, співайте в тролейбусах, регочіть на весь голос!

Цей пункт насторожив, є ризик потрапити в не дуже хороше місце :g05:

Ой дякую, настрій підняли!!! Від уявлення цих порад на собі, просто неможу стимати сміх))))) :lol:

Опубліковано

Скажу чесно, не осилив все. Скажу так, менеше бути на самоті, більше спілкуватися, а решта дрібниці. Можна і в депресивному стані знаходити натхнення та емоції, головне не впадати в меланхолію.

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...