Перейти до змісту

Чи є в Луцьку любителі астрономії ?


Рекомендовані повідомлення

Власне сабж .

Я займаюся цим вже близько 15 років .

Маю телескоп --- ньютон 200 мм , монтування EQ-6 Pro .

Зараз розпродав аксесуари для візуальних спостережень ( залишив один окуляр , щоб на Місяць подивитися :rolleyes: ) і збираю сетап для астрофото .

Сам не місцевий , знімаю кімнату в районі цегельного заводу .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі кажучи навіть по переважних дописувачах цього розділу видно любителів. )) Але я "безлошадний" дописувач, тобто десь колись на позичених інструментах десь щось бачив і трошки можу розказати. Була тут на форумі людина, яка і астропокатушки організовувала, але її вже тут скорше всього не буде ніколи (рекомендую переглянути теми цього розділу).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Пасивний" любитель, в дитинстві цікавився, навіть щось пробував дивитись з підзорки 50 на 20 і (потім) простенького ТАЛ-100мм, потім якось потихеньку забив. Основне для мене зараз це комфорт, тобто якщо їхати на мороз -30 і там прилипати оком до окуляра то однозначно ні, а якщо в якиїось більш сносних умовах, то можно і подивитись щось, але знову ж таки, все що найбблище Місяць, планети - в свій час бачив багато і не цікаво, ну а далекі туманності ніколи не були цікаві, так що дивитись толком і нічого, хіба, комета буде якась яскрава чи ще щось такого плану )

Був в експедиції на повне сонячне 2 роки тому, в Новосібірську, в принципі враження не передати, але вдруге втретє, відчуваю буде вже не те, на далеку перспективу хотів би ще побачити повне сонячне затемнення при сході або заході сонця, коли воно не яскраве і можна дивитись без фільтрів, оце кайф напевне (принаймі, як я собі це уявляю)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Основне для мене зараз це комфорт, тобто якщо їхати на мороз -30 і там прилипати оком до окуляра то однозначно ні

Я теж за комфорт .

Купив хаб на 4 порти ( телескоп , фотик , затвор фотика і гід ) , активний ЮСБ кабель 5м + 3м і буду сидіти за компом в теплі з пивом і вчитися фотографувати :rolleyes: . Візуалом вже ситий . Хоч і хочеться замахнутися міліметрів на 350-400 , але тримати його , поки що , нема де .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

люблю астрономію, хоча також "пасивно", з дитинства не захоплювався - почав цікавитись десь на останніх курсах інституту, неколи не торкався до телескопа, чи хотів би - х.з. а що там цікавого - місяць більшим можна побачити і супутники Юпітера... все? якісь там туманності чи плеяди мене не чіпляють, хоча х.з. - не пробував

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Астрономією захопився з дитинства, навідь в Київський універ на астрономію поступав.Мені дивно, але чому унас , навідь тоді 3 універа на всю Україну на дану спеціальність набирали всього по 10чол?Конкурс по 8-10чол на місце!Хіба можливо було конкуренцію робити синкам професорів?!

Робив сам підзорні труби, телескопи - рефрактори, дзеркальний тільки намагався шліфувати дзеркало. На першу зарплату купив телескоп "Алькор", з часом "Міцар", зоряне небо вивчив(сузір`я та зорі), спостерігав багато за зоряним небом, але після армії, та ще й з таким бардаком , як був у новій "незалежній", про астрономію не тільки державні мужі забули, але й любителі. Наш планетарій забрали греко-католики - який зв`язок із нашим православієм?!!Те обладнання, що було в Палаці учнівської молоді, у ті часи студенти рознесли по частинам. Залишилось тільки у нашому молодіжному клубі організовувати вечори на астрономічні теми.Давав оголошення в газети наші- одна людина тільки відгукнулась. Зробив висновок, що астрономія так і залишиться у мене , як приємні спогади та "хоббі".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Объявления в газеты сейчас неактуальны :)

А что за астрономические вечера, что на них планировалось рассказывать/показывать?

Сейчас вообще неактуальна эта тема или желание проводить их ещё осталось?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Объявления в газеты сейчас неактуальны :)

А что за астрономические вечера, что на них планировалось рассказывать/показывать?

Сейчас вообще неактуальна эта тема или желание проводить их ещё осталось?

Желание осталось, люди стали более матеиальны, под ноги смотрят, а небосвод не замечают. :) В клубе сейчас больше дискусий, история, политика, музыкальные вечера иногда(свои гитаристы выступают), времени также не хватает.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є годинниковий механізм на дві осі з пультом керування. Ну і ньоютон 150 мм. Але я вже трохи давно тим не займався.

EQ-6 Pro - круто!)) Не порівняєш із моєю трійкою, яка відверто заслабка для 150 мм. Виробники свого часу хотіли зробити дешевшим інструмент, але реально для фото на такій комбінації навіть легенький вітер на великих фокусних вже псує ситуацію...(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є годинниковий механізм на дві осі з пультом керування. Ну і ньоютон 150 мм. Але я вже трохи давно тим не займався.

EQ-6 Pro - круто!)) Не порівняєш із моєю трійкою, яка відверто заслабка для 150 мм. Виробники свого часу хотіли зробити дешевшим інструмент, але реально для фото на такій комбінації навіть легенький вітер на великих фокусних вже псує ситуацію...(

В мене теж не все відразу , була і EQ-3 , і EQ-5 . Був і 150 мм рефлектор з дзеркалами від Камінського . Зараз теж головне дзеркало від Камінського , а діагональне від Желєзняка . :0003:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 року потому...

Чесно кажучи, до того як побачила ваші коментарі, думала що щось знала про космос, але ті з вас хто називає себе "пасивним любителем" здається бачили те, про що я поки можу лише мріяти :) Дивлячись на дату вашої переписки, сумніваюсь, що хтось побаче це повідомлення, але все ж таки, випробую вдачу і хочу запитати: чи знаєте ви у Луцьку якісь астрономічні гуртки чи ще якісь наукові товариства з вивченням або дослідженням космосу? Дуже хотілось би відвідати їх, нажаль маю лише бажання та любов до всесвіту, але можливостей поки не бачу, шукала якісь оголошення проте нічого найти не вдалось( була дуже рада, побачивши цю тему, надіюсь хтось з однодумців відгукнеться!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну почему сомневаешься? Увидят :)

Если вдруг что-то найдёшь - рассказывай тут.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Увидят и прочтут. На счет обществ ничего точно не скажу. Все на добровольной основе. Договорились, собрались, провели. Каждый с тем что есть или же с тем что есть у кого-то лучше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в шоці, приємно бачити відгуки :smile3:

Ох..з задоволенням розповіла би, але нема нічого.. з оголешень гуртків тільки спорт і танці. І це так сумно, навіть у селі Завітне (Ківерцівського району) буде своя маленька обсерваторія, а в порівняно не маленькому місті Луцьк, навіть товариства нема :_11:

Hexus, і це вже чудово! Поділитись з кимось хто має такі ж поглядами, своїми знаннями, міркуваннями, дізнатись щось нове, думаю такі зібрання вже щось! Ви вже бували на таких зустрічах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви вже бували на таких зустрічах?

Было дело. Собирались на крыше дома одного из любителей. Он же мне помог собрать небольшой телескоп(увеличение не большое, но Луну созерцать можно). Чуть погодя выбирались несколько раз за город, чтоб огни городские не мешали наблюдениям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поділіться враженнями, чи було воно того варте?

І як ви знайшли цих любителів, це були ваші знайомі чи просто в інтернеті знайшлись?

(Ви вже вибачте за такий допит, просто мені цікаво дуже)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поділіться враженнями, чи було воно того варте?

І як ви знайшли цих любителів, це були ваші знайомі чи просто в інтернеті знайшлись?

(Ви вже вибачте за такий допит, просто мені цікаво дуже)

Человек меня нашел через аську, у меня в доп. информации было указано, что интересуюсь астрономией. Общались, потом договорились провести общие наблюдения. Энтузиазма, азарта и любопытства было выше крыши, всю жизнь хотелось понаблюдал за звездами, планетами в телескоп. А телескоп оказался выше всяких похвал, не обсерватория, но пятно на Юпитере и щель Касини в кольцах Сатурна, можно было хорошо рассмотреть. Луну само-собой рассматривали, потому что при такой засветке больше в принципе смотреть не на что :) Марс еще немного посмотрели когда он близко-близко к Земле подходил. В общем впечатлений масса. Один существенный недостаток - все это можно нормально наблюдать только когда у нас значительно холодает, а самые идеальные условия декабрь-январь, в 2-3 часа ночи, понятное дело, что как не одевайся минут через 10-15 начинаешь думать о тепле.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І що сталось з цим азартом і ентузіазмом зараз? Надіюсь у вас він ще залишився

Дуже жаль, холод, звісно, великий мінус...І це все ви спостерігали у телескоп, який самі зібрали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І що сталось з цим азартом і ентузіазмом зараз? Надіюсь у вас він ще залишився Дуже жаль, холод, звісно, великий мінус...І це все ви спостерігали у телескоп, який самі зібрали?

Малость угас, а может уже и не малость. В мой телескоп(приблизительно 20х увеличение) более-менее хорошо видно Луну. Юпитер и Сатурн видны как яркие звезды. А чтоб наблюдать их во всей красе мы использовали телескоп моего знакомого. Он давал увеличение порядка 200х.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І що сталось з цим азартом і ентузіазмом зараз? Надіюсь у вас він ще залишився Дуже жаль, холод, звісно, великий мінус...І це все ви спостерігали у телескоп, який самі зібрали?

Малость угас, а может уже и не малость. В мой телескоп(приблизительно 20х увеличение) более-менее хорошо видно Луну. Юпитер и Сатурн видны как яркие звезды. А чтоб наблюдать их во всей красе мы использовали телескоп моего знакомого. Он давал увеличение порядка 200х.

Який діаметр Вашого телескопу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який діаметр Вашого телескопу?

52 мм это даже подзорная труба, чем телескоп :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який діаметр Вашого телескопу?

утром 18, вечером 20, ночью до 25-и =)))

ну а якшо серйозно то я би був непроти якось зібратись при ясному небі та побавитись телескопами, тим паче зараз видно, якшо я не помиляюсь, всі планети С.С.(рідко таке буває)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене 50мм, теж підзорна труба. Нажаль крім Місяця нічого більше розгледіти не вдається.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Hexus, жаль, та думаю якщо такими речами захопишся, то вже не забудеш) згідна з Вовчиком, справді хотілось би подивитись в телескоп, ніколи вживу не бачила його. Тому, якщо ви матимете бажання, як дивитесь на те щоб зібратись і поспостерігати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я в більшості теоретик та таких пристроїв не маю, була би хата, були би гроші то обовязково вже придбав

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...