Перейти до змісту

Чи можна портувати програму написану на Delphi під КПК


RudEAk

Рекомендовані повідомлення

Зараз мучу програмку, доволі специфічну. Під ХР працює. Є потреба портувати під КПК, програмка використовує АДО для доступу до БД. Написана на Turbo Delphi 2007 Portable (тобто мінімум компонентів).

Питаннячко. Мені таки прийдеться із С# розбиратись, чи можна обійтись транслятором?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зараз мучу програмку, доволі специфічну. Під ХР працює. Є потреба портувати під КПК, програмка використовує АДО для доступу до БД. Написана на Turbo Delphi 2007 Portable (тобто мінімум компонентів).

Питаннячко. Мені таки прийдеться із С# розбиратись, чи можна обійтись транслятором?

99% прийдеться, ну якщо сорци є то можете погратись, але відмінностей там насправді як Windows та Unix.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

С знаю(правда без дієза). Догуглився  до Free Pascal i Lazaurus. Невже ні в кого такого досвіду не було? (судячи по гуглю, доведеться мені про досвід розказувати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оскільки сам любитель Delphi, а зараз пишу софтину під Windows Mobile, то задався пошуком компілятора для WinCE/arm з Pascal у якості мови програмування. Зупинився на Free Pascal (IDE Lazarus). Ним в даний момент і користуюся. Правда десь день вбив на те, щоб розібратися з настройкою IDE та компілятора для різних випадків (оновлення, компіляція під різні платформи і т.д.). Код можна писати без використання С# (і, відповідно, платформи .Net). Lazarus - візуальна IDE, подібна до Delphi (тобто так само візуально можна проектувати інтерфейс та структуру програми). Компілятор для WinCE/arm докачував та встановлював окремо після установки середовища.

До чого веду: в Lazarus э пункт "Інструменти" - "Перетворення проекту Delphi в проект Lazarus". От ним і можна спробувати скористатися в даному випадку. Правда компонентів для роботи з ADO серед встановлених за умовчанням не знайшов. Можливо існують окремо - не скажу точно. Сам для баз даних в даний момент використовую інтегровані компоненти для роботи з базами SQLite та Firebird (Interbase).

Якщо буде бажання використовувати Lazarus, то бажано відразу зрозуміти, що є дві окремі частини: компілятор - FreePascal та надбудова над ним - IDE Lazarus.

P.S. Рекомендую звернути увагу на директиву {$mode delphi/objfpc} та перед компіляцією фінального проекту відключити відладочну інформацію - здорово зменшує розмір програми (для WinCE це важливо). Також бажано використовувати візуальні компоненти KOL/MCK замість стандартних LCL (аналог VCL). Причина - та ж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...