Перейти до змісту

Funeral news


Tolik_lt

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

До послуг лучан – поховальний ліфт, труна-«сонечко», вінок-«генерал».  :)

Сьогодні, 12:50

«Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» нещодавно придбав сингуматор, або простіше – поховальний ліфт. Така диво-техніка обійшлася підприєству у три тисячі доларів. А скільки буде коштувати нова послуга для лучан – ще не визначилися.

Похоронний ліфт – це нескладна металева конструкція, обладнана спеціальними ременями, на які кладеться труна. Автоматично з допомогою пультового управління труна опускається вниз – максимум на 6 метрів.

«Завдяки сингуматору поховання набуває більш естетичного вигляду. За кордоном уже давно таке практикують, та й для інших обласних центрів України – це не дивина», – розповів директор спецкомбінату Олександр Вікторов під час нещодавнього прес-туру.

Щодо ціни на нову послугу, то, каже директор, її ще не визначили. Однак додає, це буде недешево, адже поховальний ліфт призначений для «елітних» поховань.

Цікаво також, що у комунальному підприємстві можна замовити труну з кондиціонером, яка у спеку автоматично охолоджує тіло. Це дозволяє уникнути запаху і зберегти покійника у нормальному стані.

Взагалі у спеціалізованому комбінаті розгалужена цінова політика. Приміром, домовини тут можна замовити від 400 гривень і до 7 тисяч. Пам’ятники – від 600 і далі.

«Людина може організувати похорон «до вибору до кольору». Можна вкластися навіть у тисячу гривень», – запевнив Олександр Вікторов. І додав, що «немає межі людській фантазії».

Луцький спецкомбінат також займається виготовленням вінків – як для поховання, так і для покладання їх на різноманітних урочистостях.

Так, у квітковому магазині висить так званий «президентський» жовто-блакитний вінок – точну копію його екс-Президент України Віктор Ющенко під час візиту на Волинь покладав до пам’ятних знаків «Колківська Республіка» та «Борцям за волю України».

Цей вінок був виготовлений спеціально для тодішнього Глави держави.

«У нас в асортименті 90 видів вінків. Щоб не заплутатися, ми їх нумеруємо. А також працівники придумують їм назви. Наприклад, є «вінок-генерал», – розповіла майстер Лідія Оленюк.

Деякі труни теж мають свої назви. Приміром «труна-сонечко» – назва походить від драпірування тканини у вигляді сонячних променів.

У квітковому цеху працює чотири жінки, які щодня виготовляють по 10-20 вінків – залежно від кількості замовлень та складності виробу. Щодо живих квітів, то у спецкомбінаті їх не використовують.

Лідія Оленюк запевняє, що «живі» вінки себе вже віджили і є незручними у використанні – швидко в’януть і осипаються.

Продавець магазину луцького спецкомбінату Світлана Труш розповідає, що часто люди замовляють вінки та й іншу поховальну атрибутику заздалегідь. Так зазвичай роблять ті, у кого в сім’ї є хворі. Або ж приходять люди похилого віку замовляти домовину для власного похорону.

Як приклад, продавець розповіла про чоловіка, який за два роки замовив собі все необхідне для похорону, і ще й пам’ятник. Таких завбачливих, переконує Світлана Труш, вистачає.

На луцькому кладовищі закінчуються місця!

Сьогодні, 15:20

Через три роки Луцьк відчує гостру нестачу місць на кладовищі, зокрема на тому, що у Гаразджі, – запевняє директор «Луцького спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування» Олександр Вікторов.

Вікторов додає, що доцільно було б як альтернативу подумати про крематорії.

«Нині земля дуже дорога. А на поховання в Гаразджі йде один гектар на рік», – навів дані Олександр Вікторов.

«В Україні є лише три крематорії: у Харкові, Одесі та Києві. Так, за 20 років роботи крематорію в Харкові було збережено 550 га землі. Думаю, це про щось говорить», – каже директор спецкомбінату.

На Волині питання про закупівлю крематорію стоїть уже давно. Олександр Вікторов каже, що таке обладнання коштує близько 100 тисяч євро, і його реально нині купити лише за кошти міжнародних грантів.

Довідково:

Крематорій (від лат. Cremo – спалюю) – піч для спалювання (кремації) трупів людей, а також будівля, де знаходиться така піч.

У крематоріях Англії щороку спалюють до 70% померлих, у Чехії (до речі, лідера в Європі із виробництва обладнання для кремації) – 80%, у Москві – близько 50%

це все від Волинських новин

  • 2 року потому...
Опубліковано

За бізнес на могилах – тюрма

Луцький міськрайонний суд виніс вирок у справі депутата обласної ради, колишнього директора Луцький спецкомбінат Олександра В. Підприємство, яке очолював посадовець у 2009-2011 роках, займається організацією поховань в обласному центрі. Як встановило слідство, директор спецкомбінату на своєму робочому місці організував бізнес. Олександр В. отримував хабарі за виділення місць на цвинтарі у селі Гаразджа Луцького району. За певну плату можна було домовитися й за «притримання» ділянки для організації сімейних поховань.

Посадовця позбавили волі на 5 років і 6 місяців з конфіскацією майна. Також засудили й спільника директора – майстра з благоустрою комунального підприємства.

вісник

  • 5 місяців потому...
Опубліковано

Колегією суддів Апеляційного суду Волинської області з обвинувачення стосовно Олександра Вікторова виключено кваліфікуючу ознаку - вимагання хабарів та призначено остаточне покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 3 (три) роки з конфіскацією всього належного на праві приватної власності майна. Покарання стосовно Світлани Тук залишено без змін.

При обранні міри запобіжного заходу щодо екс-депутата слідчі органи клопотали про його арешт, однак суд визначив: підозрюваний перебуватиме на підписці про невиїзд. Тепер же зусилля працівників міліції спрямовані на розшук злочинця, адже він зник і ухиляється від відбування покарання.

Усіх, хто володієте інформацією щодо місця перебування розшуканого, просять повідомити працівникам органів внутрішніх справ. Конфіденційність гарантують.

вісник

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...