Перейти до змісту

Фірташ: вирвати з рота Москви те, що вони вже з'їли, буде складно


Phoinix

Рекомендовані повідомлення

Український бізнесмен, співвласник «РосУкрЕнерго» Дмитро ФІРТАШ не вірить, що відбудеться злиття «Газпрому» і НАК «Нафтогаз України».

Про це Д.ФІРТАШ заявив у коментарі журналістам після закінчення вчорашнього Українсько-Російського економічного форуму за участю президентів України Віктора ЯНУКОВИЧА і Росії Дмитра МЕДВЕДЄВА, пише сьогодні «Українська правда» у статті «Українська спецоперація з Медведєвим не вдалася».

Коментуючи пропозицію прем`єр-міністра РФ Володимира ПУТІНА щодо злиття "Нафтогазу" і "Газпрому", бізнесмен заявив: «Я вважаю, що це неправильно. І я не вірю, що це станеться. Однак я не в уряді і не веду переговорів».

На запитання «Чому неправильно?», Д.ФІРТАШ відповів: «Тому що тоді Росія поглине Україну. Порахуйте, скількох коштує «Газпром» і скільки – «Нафтогаз»? Можна на це йти, але, запропонувавши Росії, що ми придбаємо половину «Газпрому». А для цього нам з вами потрібні гроші і їх схвалення».

«Вони ж більше працюють з імперською замашкою і хочуть поглинути «Нафтогаз», а не щось нам віддати. Тому я не вірю, що злиття з «Газпромом» відбудеться», - цитує УП Д.ФІРТАША.

Коментуючи звернення українських бізнесменів до Д.МЕДВЕДЄВА щодо гарантій транзиту російськими газопроводами середньоазіатського газу для України, Д.ФІРТАШ висловив думку, що «Україна має право вимагати те, що вона вимагає. Дійсно, Україна за останні два з половиною роки втратила найвпливовішу річ - це газ з Середньої Азії. Правильно говорили всі мої колеги, а я спеціально мовчав, не брав слова, тому що це було б неправильно – однак, згідно з логікою, Україна повинна мати газ з Узбекистану, Казахстану і Туркменії...»

За його словами, «до 2007 року Україна поставляла до Туркменії на 1,5-2 мільярди доларів товарів! Сьогодні ми платимо за газ гроші і не знаємо, куди подіти свою продукцію. Нам вигідно повернутися...».

«Ви чули відповідь Президента Росії. Вони свою позицію у Середній Азії закріпили, - зазначив Д.ФІРТАШ. - Вирвати з рота те, що вони вже з`їли, буде складно».

оригінал

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фірташ говорить швидше з точки зору тверезомислячого бізнесмена, з прорахуванням перспективи. 

А от нинішня влада аж ніяк не складає думки ТВЕРЕЗОМИСЛЯЧИХ. Швидше навпаки, мислячих - "А після нас, хоч потоп".

Тому, як це не прикро, мені здається що злиття таки буде, і поглинання також...  :-(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво чому, коли Росія втрутилась в наші відносини з Середньою Азією наша влада не заявила, що в такому випадку ми не будемо транспорувати російський газ в Європу і забирайте нахер звідси свій флот. Путін вважає, що Росія - це його власна корпорація.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво чому, коли Росія втрутилась в наші відносини з Середньою Азією наша влада не заявила, що в такому випадку ми не будемо транспорувати російський газ в Європу і забирайте нахер звідси свій флот. Путін вважає, що Росія - це його власна корпорація.

підтримую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво чому, коли Росія втрутилась в наші відносини з Середньою Азією наша влада не заявила, що в такому випадку ми не будемо транспорувати російський газ в Європу і забирайте нахер звідси свій флот. Путін вважає, що Росія - це його власна корпорація.

В такому разі, Росія надавила б на Україну чужими руками. За допомогою тієї ж самої Європи.

Можна пригадати недавні газові конфлікти. Тоді Європа не зважала на те що таке Росія. Їм просто потрібен був газ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сама перша їх помилка, це те коли вони погодились достроково розірвати старі угоди, точніше Росія в односторонньому порядку це зробила(газ був тоді по 43$ за 1000кубів до 2009р), але наші бійці помаранчевого фронту навіть не пікнули у відповідь, а потрібно було подавати позов в арбітражний суд.

P.S.

я думаю Фірташ це тільки початок, основна частина ПР це бізнесмени, думаю вони мислять так само як Фірташ. Їм не вигідно віддавати те чужим що можна загарбати своїм, от коли це усвідомить ще й Ренат Леонідович, от тоді і почнеться розкол в ПР.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я думаю Фірташ це тільки початок, основна частина ПР це бізнесмени, думаю вони мислять так само як Фірташ. Їм не вигідно віддавати те чужим що можна загарбати своїм, от коли це усвідомить ще й Ренат Леонідович, от тоді і почнеться розкол в ПР.

Історія знає безліч випадків переростання авторитаризму в тоталітаризм.

Гітлер також в свій час був оточений бізнесменами. І що потім з ними сталось...

Проводячи історичні паралелі, ні в якому випадку не хочу порівнювати з ним ПРезидента. 

Але, враховуючи залізну дисципліну в ПР, може і не дійти ні до якого розколу.

Яскравий приклад сьогоденна Росія. В правлячій партії там немає незадоволених і розкольників. Всі рішення Путіна сприймаються як закон. Хоча мабуть теж не всі ними задоволені. 

Так що все може бути... Навіть в наш час щось прогнозувати нереально. Мабуть...

І варіантів подальшого розвитку ситуації може бути безліч. Поки що.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...