Перейти до змісту

Трудова Угода Чи Пп?


Nikandr

Рекомендовані повідомлення

Займаюсь наданням послуг по розповсюдженню друкованої реклами. Саму друковану рекламу замовляю в поліграфій, які за формою власності є приватними підприємствами.

Питання до фахівців у трудовому/податковому законодавстві: як краще/вигідніше мені працювати - за трудовою угодою, чи зареєструватись приватним підприємцем на єдиному податку?

Трудова угода укладається в письмовій формі між підприємством і працівником на виготовлення будь-яких виробів, продукції, виконання робіт або надання послуг, як правило, у визначеному обсязі й у певний проміжок часу (хоча трудова угода може бути і безстроковою), за передбаченим розміром оплати.

Трудова угода укладається з працівником у разі, якщо на підприємстві немає штатних працівників, які б могли виконати відповідну роботу.

Працівник, з яким укладена трудова угода, не є у штаті підприємства, у зв’язку з чим у трудовій книжці жодних позначок не робиться. Крім цього, такий працівник не може бути матеріально відповідальним, тобто з ним не укладається договір про матеріальну відповідальність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додай конкретики!

Питання до фахівців у трудовому/податковому законодавстві: як краще/вигідніше мені працювати - за трудовою угодою, чи зареєструватись приватним підприємцем на єдиному податку?

З ким ти збираєшся працювати? Наймати робочу силу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Додай конкретики!

Питання до фахівців у трудовому/податковому законодавстві: як краще/вигідніше мені працювати - за трудовою угодою, чи зареєструватись приватним підприємцем на єдиному податку?

З ким ти збираєшся працювати? Наймати робочу силу?

це одноразові роботи, як і підключаю робочу силу - то це наприклад студенти, які хочуть підзаробити, відповідно я з ними ніяких паперів не укладаю. Постояли пару годин, пораздавали листівки, отримали гроші за це, і попрощались.

А працюю з приватними фірмами. Наприклад я отримав від фірми них 200 грн за розповюдження 1000 листівок, і далі це вже мої проблеми чи я найму на ті гроші 10 студентів, чи сам буду роздавати.

Мені більше цікавить таке питання - наприклад, за мої разові послуги фірма мені повинна заплатити 200 грн. При трудовій угоді з цих 200 грн повинні робитись внескі в ПФ, Фс і т.п., а при ПП на єдиному податку сплачуватись ПДВ. Правильно я розумію? Питання в тому - що краще платиити - ті всі внескі чи єдиний податок + ПДВ :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти укладаєш трудовий договір з фірмою на розповсюдження рекламного матеріалу, то по закону, з тих 200 грн мінусується 15% податок з доходів фізичних осіб (тобто тобі лишається на руки 170грн) і фірма з 200 грн відраховує в пенсійний фонд 33% і 2%. ТОбто твої послуги для фірми, в такому випадку, будуть коштувати 200 грн + 33% + 2%.

А якщо ти зареєстрований приватним підприємцем, то саплачуєш єдиний податок. Я не розумію до чого ти прив"язуєш тут ПДВ?

Як поступати - вирішувати тобі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання до фахівців у трудовому/податковому законодавстві: як краще/вигідніше мені працювати - за трудовою угодою, чи зареєструватись приватним підприємцем на єдиному податку?

Мені більше цікавить таке питання - наприклад, за мої разові послуги фірма мені повинна заплатити 200 грн. При трудовій угоді з цих 200 грн повинні робитись внескі в ПФ, Фс і т.п., а при ПП на єдиному податку сплачуватись ПДВ. Правильно я розумію? Питання в тому - що краще платиити - ті всі внескі чи єдиний податок + ПДВ :)

Розумієш неправильно.

По трудовій угоді - тебе абсолютно не болить голова щодо зобов'язань перед державою. Але "математика" інша, ніж ти розумієш. А саме. Якщо в ТУ фігурує сума винагороди в розмірі 200гривень, то це означає, що ти на руки отримаєш 166грн., а з твого заробітку (доходу, але не зар.плати) юр.особа заплатить 30грн. ПДФО і 4грн. в ПФ, плюс фірма заплатить ще 66,40грн. в ПФ так званих "нарахувань на ФОП". Соц.страх не платиться.

Якщо ти на єдиному податку - то всі можливі клопоти по податках на тобі. Ставка єдиного податку для фіз.осіб - від 20 до 200грн. залежно від виду діяльності. Заплативши єдиний податок, і маючи виручку до 500тис.грн. на рік, ти "забуваєш" про ПДФО з доходів по видах діяльності, які зазначені в Свідоцтві про сплату єдиного податку, і при бажанні доплачуєш до мінімального страхового внеску (ПФ наполегливо рекомендує). З того моменту, коли ти зареєструвався як СПДФО (підприємець), ти можеш стати платником ПДВ. Але для цього треба або а) мати обсяг виручки за місяць понад 300тис.грн. або б) добровільно зареєструватись платником ПДВ. Тому ПДВ можеш не боятись :) Тепер "математика" для випадку платника єдиного податку. Після того, як ти розрахувався з державою (єдиний податок фіз.особи платять на місяць наперед), і уклав договір підряду з юр.особою на тих же 200грн., ти отримаєш рівно 200грн., без "утримань" і "нарахувань". Але платити єдиний податок доведеться щомісяця до кінця року (якщо ти не знімешся з реєстрації як СПДФО).

Що вигідніше для тебе? Судячи з вищенаведеної "математики", вигідніше - укладати трудову угоду на 240,96грн. - тоді ти без зайвих клопотів отримаєш на руки своїх 200грн., та ще й отримаєш бонус до пенсії. Якщо такого підробітку в тебе щомісяця 1000 гривень і більше - є сенс реєструватись ППшником на єдиному податку. Для юр.особи - клієнта - в будь-якому випадку вигідніше мати справу з підприємцем (див.вище "математику").

П.С. До трудового законодавства твоє запитання не має стосунку - трудова угода, як і договір підряду, регламентуються цивільним кодексом, а не трудовим законодавством.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую за розгорнуті відповіді! Давно схилявся більше в сторону ПП на єдиному, тепер переконався остаточно, що так краще і зручніше буде.

Тепер може хтось просвітить питання щодо реєстрації приватного підприємця - чув, що рєструватись ПП можна не пізніше як за 15 днів до закінчення кварталу, тобто до 1 квітня я вже не встигаю, і зможу працювати як ПП аж з наступного кварталу - 1 липня. Є такий законодавчий ньюанс?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

питання щодо реєстрації приватного підприємця - чув, що рєструватись ПП можна не пізніше як за 15 днів до закінчення кварталу, тобто до 1 квітня я вже не встигаю, і зможу працювати як ПП аж з наступного кварталу - 1 липня. Є такий законодавчий ньюанс?

Зареєструватись як ПП ти можеш будь-коли.

Обмеження, про які ти чув, стосуються трохи іншого - подати заяву на сплату єдиного податку можна не пізніше як за 15 днів до початку наступного кварталу. Але для новозареєстрованих підприємців цього обмеження немає - можна перейти на сплату ЄП з місяця реєстрації. Тому, зареєструвавшись 3 квітня і подавши заяву наступного ж дня - свідоцтво про сплату єдиного податку буде виписано днем подання заяви (зазвичай). Обмеження діє для "старих" ПП, які бажать змінити систему оподаткування.

Суттєво - ти платник єдиного податку тільки щодо тих видів діяльності, які зазначені в Свідоцтві. Наприклад, якщо в Свідоцтві зазначено "роздрібна торгівля на ринках", а в договорі підряду і в платіжці від юр.особи буде вказано "Посередницькі послуги по розповсюдженню листівок" - дія ЄП на такі доходи поширюватись не буде, тому з них треба буде заплатити ПДФО 15% і 33,2% в ПФ.

В Свідоцтві можна зазначати декілька видів діяльності ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...