Перейти до змісту

А ви бачили кільця Сатурна?


Рекомендовані повідомлення

Сьогодні 380-а річниця від дня народження Христіана
, вдосконалювача телескопа. Він вперше побачив і назвав
. Також досліджував математичний маятник, криві другого порядку та багато іншого.

А ви бачили особисто, а не на фотографії, ті кільця? Рекомендую, якщо буде гарна погода (а вона таки має бути за прогнозом), сьогодні увечері (після 21.00 і до опівночі, бо пізніше сходить Місяць) дивитись на південний схід і в сузірї Лева трішки південніше його задньої ніжки роздивитись Сатурн. А саме
. Приємного вечора!

Зауваження: треба мати телескоп або хоча б добрий бінокль, щоб побачити кільця. Вони не повністю розкриті зараз. Якщо буде час і бажання поспостерігати за небом, то в сузірї Тільця подивіться Плеяди (народна назва Квочка з курчатами), тому що інші планети ввечері не побачите, а іншого цікавого навскидку не пригадаю.

Постскриптум: Автором посту історична добавка з етичних міркувань перенесена за нижчевказаним посиланням в політику

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=34717

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Без компьютера не так удобно и комары порой покусывают. Но, имея хорошего качества трубу с диаметром объектива 40 мм и увеличением 24 раза уже заметно малюсенькое колечко. Смотреть нужно, закрепив трубу на штативе. Щель между кольцом и диском уже проглядывает заметно. Если пользоваться биноклем, типа 10*50, 10-ти кратным, то максимум, что можна увидеть - это вытянутый овалоподобный объект. Кольцо от диска не отделяется. Взяв настоящий телескоп - рефрактор с диаметром объектива 70 мм при увеличении от 40 раз заметна тень от кольца на диске Сатурна и от Сатурна на кольце, и намек на полосы на планете. При увеличении 100 раз можна заметиль щель Кассини, которая делит кольцо на две части. Ну и появляется его спутник Енцелад, самый яркий из спутников, 11-й звездной величины. Остальные спутники заметно слабее, хотя их там всего до 20. Кайф начинается, когда в хорошую ночь смотришь на планету, используе телескоп с апертурой 200мм, ньютоновский рефлектор. Там, используя увеличение 200 раз, при наличии хорошей атмосферы, видно на кольце штук 5 градаций колец, сквозь щель Кассини можна увидеть кусочек диска планеты, а на самом Сатурне видно полюса, екваториальные зоны, тень от кольца охватывает диск. Плюс видно еще пару спутников, кроме Енцелада. Типа так. Но с Хабла это все гораздо красочнее.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто мені в 32-кратний бінокль вдалось розгледіти овал, а не круг, диска планети. Телескопа в мене нема. Самі кільця мені уява домалювала. Але овал прекрасно видно (якщо не мати в руках "шевельонки" або зводити її до мінімуму).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
Особисто мені в 32-кратний бінокль вдалось розгледіти овал, а не круг, диска планети. Телескопа в мене нема. Самі кільця мені уява домалювала. Але овал прекрасно видно (якщо не мати в руках "шевельонки" або зводити її до мінімуму).

бінокль можна поставити на штатив :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Особисто мені в 32-кратний бінокль вдалось розгледіти овал, а не круг, диска планети. Телескопа в мене нема. Самі кільця мені уява домалювала. Але овал прекрасно видно (якщо не мати в руках "шевельонки" або зводити її до мінімуму).

бінокль можна поставити на штатив :)

.... і штативу немає.... )) А тепер вже й бінокля нема... віддав власнику....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...