Перейти до змісту

Різдво Івана Хрестителя


Рекомендовані повідомлення

    7 липня православні в Україні відзначають велике свято — Різдво Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, і присвячений він народженню пророка Іоанна Хрестителя — звідси скорочене найменування: "Різдво Іоанна Предтечі", "Івана Предтечі".
 

       Іоанн Предтеча (в народі Іван Хреститель) народився за шість місяців до Ісуса в сім'ї священника Захарії, історики датують подію 6 - 2 роками до нашої ери. Мати Іоанна Єлизавета і мати Ісуса доводилися один одному родичками. Батьки Іоанна були старими, коли Господь послав їм сина
    Батьки Іоанна померли, коли він був маленьким, і, швидше за все, Предтеча виховувався в одній з релігійних громад в пустелі. Відомо, що пророк носив грубий одяг, прихоплений шкіряним поясом, харчувався диким медом і сараною, багато молився. Коли Іоанну виповнилось тридцять, Господь покликав його до пророчого служіння. Іоанн став "голосом волаючого в пустелі".   

    Іван Предтеча проповідував, кажучи: "Йде за мною Сильніший мене, що Йому я негідний розв'язати ремінь взуття Його; я хрестив вас водою, а Він хреститиме вас Духом Святим". Під час однієї з таких проповідей на річці Йордан Іоанн Предтеча і зустрів Ісуса,

 

    Хрещенням Ісуса в річці Йордан пророк Іоанн завершив головне призначення свого життя. З цього моменту він починає безстрашно викривати людські пороки, не роблячи різниці між тим, простий це людина або можновладець. Ні, пророк Іван не був революціонером, він не підтримував екстремістські настрої тих, хто шукав ватажка, готового підняти бунт проти ненависних римської влади Іудеї того часу. Він закликав не до зовнішніх подвигів, а до внутрішніх перемог — над своїм гріхом, своєю несвободою йому.

 

Святий Іване Хрестителю, прехвальний і вселенський апостоле, найкращий сину пустині і справжній друже Христа, моли Його, щоб були помилувані душі наші!

 

Зі Святом усіх!

 

   

Різдво Івана Хрестителя.jpg

  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

Хрестителю Христовий, проповіднику покаяння, мене, що каюся, не зневаж, але разом з воїнством небесним молись до Владики за мене, недостойного, зневіреного, немічного й сумного, що має багато бід і пригнічений нечестивими думками свого розуму. Бо я вертеп злих діл, який цілком наповнений гріхом. Бо мій розум прив'язаний до земного. Те, що роблю, не знаю. До кого звернуся, щоб спасенна була душа моя? Лише до тебе, святий Іоане, повний благодаті, бо знаю, що ти перед Господом після Богородиці є більшим за всіх народжених. Адже ти сподобився торкнутися голови Царя Христа, Агнця Божого, Який взяв гріхи світу. Його ж моли за грішну душу мою, щоб віднині, з одинадцятої години, я трудився на благо і отримав достойну винагороду. О Хрестителю Христовий, чесний Предтече, величний Пророче, перший (у благодаті) мученику, посників та пустельників наставнику праведності, та найближчий друже Христовий, тебе молю, до тебе прибігаю. Не відкинь мене від твого заступництва, але підведи мене, що пропадаю у багатьох гріхах. Віднови душу мою через покаяння, як другим хрещенням, бо обома ти володієш: хрещенням змиваючи прабатьківський гріх, а покаянням очищаючи діла нечестиві кожного. Очисти мене, гріхами оскверненого та спонукай увійти (бо ніщо нечестиве не входить) до Царства Небесного. Амінь.

 

Святий Іване Хрестителю, прехвальний і вселенський апостоле, найкращий сину пустині і справжній друже Христа, моли Його, щоб були помилувані душі наші!

 

 Зі Святом усіх!

Різдво Івана Хрестителя2021.jpg

Змінено користувачем Vlad3
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Величаємо тебе, Предтече Спасів Іване, і шануємо від неплідної преславне народження твоє!

 

Зі Святом усіх!

 

 

Іван Хреститель 2022.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


×
×
  • Створити...