Перейти до змісту

Мій електрощиток V2 - Силова


Factory

Рекомендовані повідомлення

Привіт друзі, раніше Atmel створив темку про свій електрощиток, і як то кажуть пішло поїхало.

Ні друзі я про про те, що пішло все в правильну сторону, думаю не один я там почерпнув купу хороших порад та ідей для облаштування свого електрощитка, якщо Ви ще не читали - рекомендую сходити по посилянню вище.

Тепер по суті чому створив окрему тему спитаєте Ви, я відповім, Atmel розкрив своєю темою приклад електрщитка який розрахований для приватного будинку. Тобто електрощток який обслуговує доприкладу заміський будинок і все. Зі своєї сторони хочу сказати що моя тема це логічне продовження попередньої, оскільки якщо є заміський будинок то логічно у МУЖИКА "в якого руки ростуть як треба" є місце де можна "відірватись". Тобтото це місце - майсерню, де господар тільки ВИ і все що творите це ваше скажим мистецтво.

Лан шось мене троха понесло на великий вступ, звиняйте.

Давайте розглянем типовий випадок майстерні:

Правило 1

Нормальний інструмент - раз на указ @@атись з поганими ключами, пласкогубцями, викруткою і тд. це не наш профіль тому інструмент оновлюйте(з власного досвіду)

Правило 2

Захист очей та рук обовязковий

Говорю серйозно, краще тих два правла притримуватись і небудуть позбивіні руки, пальці. Про зір я думаю говорити і непотрібно, хто хоть раз зловив подарок від болгарки зараз працює в окулярах постійно.

Ага майсерня продовжимо

так як газ дорожчає і тд всі почали потихеньку тяпати ті дерева що заважали, заважали сусідам, заважали біля дороги, несподобались в лісі :)

Думаю в майстерні в кожного присутні такі речі:

-дровоколи обговорювали знову подякуєм Atmel.

-компресор думаю має кожен третій

-зварювальний апарат

-ми в майстерні? куди ж без переноски

-освітлення - це не те що світиця а те при якому комфортно працювати це важливий фактор, якщо хоч раз були і слухали безпеку праці то маєте знати

-купа іншого інструменту який чекаєсвого часу

в моєму випадку ще додасться купа потужних трьохфазниг двигунів які стоять на потужних установках і я потихеньку це все відновлю і запущу у дію.

тепер саме цікаве:

в ідеалі в нас 2 щитка припустим або три,

1) щиток куди приходить силова і де введено заземлення

2) щиток в будинку на якому вісить все освітлення розетки та всі силові пристрої що стоять на кухні чи інших місцях

3) щиток у майстерні(як в мому випадку)

почнем із вводу:

на вході стоїть силовий автомат який вам дозволила встановити відносно технічної документації

фірма що вас обслуговує.

Разом із цим автоматом стоїть трьохфазний лічильник в окремій опломбованій "коробочці"

а далі..... вже як Ви там розпланували електрику

Тепер потрібно прояснити одну "картину":

по кабелям і автоматам

освітлення та підсвітка кабель - 1,5мм2 - автомат 10а

розетки, кондиціонери - 2,5м2 - автомат 16а

Електричні плити, духовкі - 4,0мм2 - автомат 20а

варочні панелі, водонагрівачі - 6,0мм2 - автомат 32а

детальніше тут

циферкі букофкі дають загальну картину яку можна уявити, саме цікаве це коли починаєш конкретно задумувати який автомат(категорія) краще для двигунів і як краще розвести силову по майстерні

шо маєм

post-6664-0-44952500-1440258543_thumb.jp

post-6664-0-62074600-1440258540_thumb.jp

коробочку з якої і почно розводку по новому

для наглядності діаметр пили 50см - думаю ясно наскільки мускулистий двіг стоїтьpost-6664-0-18726700-1440258534_thumb.jp

пуск поки реалізований так

post-6664-0-25199300-1440258537_thumb.jp

Хочу вияснити наступні пункти:

1)які краще ставити пускачі для трьохфазних двигунів і чому

2)теплове реле - які наданий момент хороші і як підібрати та налаштувати під конкретний двигун

3) як правильно монтувати трьохфазні коробки, дві до прикладу(не я так роблю а потехніці безпеки)

поки стоїть так як на фотці із "ящиком" електро щитком

4)на даний момент зробив одну переноску для всіх апаратів якісь вимоги існуюють потакому ділу, чи правильно вести до кожного апарата силову і через автомат підєднувати?

5)освітлення, яке краще і надійніше

Тепер прошу токових стпеціалістів поправити написане мною, і дати поради, надіюсь тема не переросте у срач як завжди і тут хоч хтось хнайде пораду

професійна критика вітається краще ніж порда продавця елктрики.

P.S. попередня тема

P.S.S Мені покійни дядько говорив: "Хто спішить той людей смішить" тому спочатку розпланувати а потім зробити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочу вияснити наступні пункти: 1)які краще ставити пускачі для трьохфазних двигунів і чому 2)теплове реле - які наданий момент хороші і як підібрати та налаштувати під конкретний двигун 3) як правильно монтувати трьохфазні коробки, дві до прикладу(не я так роблю а потехніці безпеки) поки стоїть так як на фотці із "ящиком" електро щитком 4)на даний момент зробив одну переноску для всіх апаратів якісь вимоги існуюють потакому ділу, чи правильно вести до кожного апарата силову і через автомат підєднувати? 5)освітлення, яке краще і надійніше

Деякий час стикався безпосередньо з виробництвом в т.ч. з інженерно-монтажними роботами, тому прикинув би ці моменти так:

1. Цілком пристойні\надійні\розумні по ціні, олександрійські - "Етал". Вцілому, це ліпше ніж автоматичні вимикачі АП-ХХ, дозволяють робити модифікації щитків, де потрібні реверс, управління-пульт на низькій напрузі, додаткові контакти, пиле-вологостійке виконання, тощо...

Моделі підбираються, під конкретних споживачів, з відомими характеристиками напруги\току.

Приклад контактора і структура умовного позначення.

2. Цілком нормально себе зарекомендували доступні китайсько-україські - "Аско", підбирати потрібно з розрахуноком щоб номінальний ток двигуна лежав в діапазоні доступних регулювань самого теплового реле.

3. Нічого хитрого\складного. Надійне кріплення на поверхню, обов"язково заземлення, щільне прилягання дверцят, зручний доступ для аварійної зупинки\обслуговування.

4. Переноска це доречно, якщо девайси мобільні, використовуються зрідка\поодиноко, хоча станки\циркулярка, які юзаються завжди стаціонарно, краще живити напряму, без лишніх вилка-розетка...

Якщо є потреба зробити, зручно буде - кабель ПВС 4хYZ (потрібне січення) і з ІР44 вилкою-розеткою, бажано такого типу як показав нижче, бо карболітові РШ-ВШ, як на фотці ліворуч від щитка - це кашмар, як незручно...

_vyr_526SSI.png

5. Найпростіше і найоптимальніше - настінні (стельові) люмінісцентні світильники ЛСП ІР54-65 - на одну чи дві лампи 18-36W. Розташовуються по місцю потреби над робочим місцем\проходами і тд...

7cf96811a15c3b1243d5fde9666aec61.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...